Duphaston, luteina
Witam, czy któraś z Was orientuje się czy wynik progesteronu 20 ng/ml w 7 tc jest odpowiedni czy wymaga już suplementacji? Z informacji, które znalazłam to powinno być ok. 26 (czy dobrze rozumiem, że to minimum?), a kobiety nawet z wyższymi wynikami dostają luteinę lub duphaston. Czy powinnam domagać się od lekarza suplementacji? Badanie zrobiłam na własną rękę, lekarz mimo obumarcia poprzedniej ciąży nie zalecił żadnych badań poza tymi "standardowymi" w każdej ciąży.
Odpowiedz
Anty, powinnaś mieć normy przy wyniku, a suplementację zleca lekarz.
Odpowiedz
(Tue, 26 Września 2017, 14:28:06)anty napisał(a): Z informacji, które znalazłam to powinno być ok. 26 (czy dobrze rozumiem, że to minimum?)

Nie. To, co przypuszczalnie znalazłaś, to jest wartość średnia. Odnosząc się do niej, to Twój wynik byłby bliżej dolnej normy, ale z tymi normami i ich granicami różnie bywa. Podaj te, które masz na wynikach, o ile masz wymienione normy dla ciąży.

Myślę, że suplementacja mogłaby być dobrym pomysłem, żeby był wyższy zapas, bo nie wiesz, czy nie będzie przypadkiem spadał, a nie rósł. Teoretycznie można zbadać ponownie na przykład za około 2 tygodnie, ale ja bym wybrała od razu szybką wizytę u lekarza, bo PiBi ma rację, że w celu suplementacji i tak musisz mieć receptę. Jeśli lekarz zleci najpierw ponownie badanie, to najwyżej zleci, ale po poronieniu raczej da suplementację. A jeśli dałby ją od razu jeszcze przed powtarzaniem albo bez powtarzania badań, to tym bardziej nie ma po co czekać z wizytą na powtórkę badania.
Odpowiedz
(Tue, 26 Września 2017, 14:36:11)PiBi napisał(a): Anty, powinnaś mieć normy przy wyniku,  a suplementację zleca lekarz.

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Oczywiście mam normy na wyniku, ale nieciążowe - stąd moje wątpliwości. Udało mi się dostać wczoraj do lekarza, ale nie zalecił żadnej suplementacji, a delikatne plamienia, które skłoniły mnie do zrobienia badania, uznał za fizjologiczne w ciąży.
Odpowiedz
http://naprotechnologia.wroclaw.pl/pozio...azy-normy/ na tej stronie jedt fajna tabelka z normami progesteronu ktora stosuja naprotechnolodzy
Odpowiedz
Anty - nieciążowe? hmmm.... dziwne laboratorium, ciążowe też powinni podawać.
Odpowiedz
Hej,
Przy jakim poziomie progesteronu 7 dni po owulacji przyjmujecie duphaston? Ja drugi cykl z rzedu mialam jednorazowe czerwono-brazowe plamienie 7 dni po owulacji, na drugi dzien po tym plamieniu progesteton wynosil 12,27 ng/ml.
Pozdrawiam
Marta
Odpowiedz
Martakos, w tym wątku są różne informacje dotyczące duphastonu, może znajdziesz coś przydatnego. Natomiast tutaj: https://www.poronienie.pl/forum/showthre...rogesteron jest wątek dotyczący progesteronu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości