Duphaston, luteina
dzięki wielkie, nie byłam pewna po prostu, czy takie zalecenia nie biorą się z chęci nabicia kasy, bo to akurat prywatny mi mówił... pozdrawiam i spokoju do listopada życzę :-)
Odpowiedz
Ja do 14 tc brałam luteinę dopochwową (rano i wieczorem). Później lekarka stwierdziła że nie ma już takiej potrzeby. Póki co mam tylko się oszczędzać i brać witaminki.
Życzę powodzenia i czasami... lepiej dmuchać na zimne Smile
Odpowiedz
ja też biorę luteinę dopochwowo rano i na wieczór a dodatkwo zastyczki w brzuch z fragminu
Odpowiedz
Ja także brałam progesteron na podtrzymanie ciąży - Luteinę dopochwowo 2 razy dziennie po 2 tabletki od 7 tygodnia ciąży (czyli od pierwszej wizyty) do końca 20 tygodnia ciąży, od 18 tyg brałam już tylko wieczorem. Dostałam Luteinę tak na wszelki wypadek.
Odpowiedz
dzięki dziewczyny, niepokoi mnie tylko to zagrożenie spodziectwem - tak w ulotce pisze...zaraz poczytam, co to za diabelstwo
Odpowiedz
ja miałam duphaston do 16 tygodnia 2, 3 razy dziennie, a w przypadku plamienia miałam sobie zwiększyć nawet do 4 razy na dzień. Rzeczywiście plamienia ustały.
Odpowiedz
Ja w trzeciej ciąży od samego początku (kilka dni po zapłodnieniu) brałam Luteinę dopochwową. Do 34 tc Wink
Odpowiedz
Ja brałam luteine dopochwową od 5 tc do 10 (2 razy dziennie )a ptem podjęzykową do 16 tc... Teraz tylko witaminki i magneB6(skurcze łydek)...
Odpowiedz
Dziewczyny, a czy któraś z Was brała luteinę przed zajściem w ciąże? Ja dostałam pare miesięcy temu z powodu jakiegoś delikatnego plamienia śródcyklicznego.
Po dwóch miesiącach zorientowałam sie że zaczynam brać luteinę przed swoją opóźnioną owulacją. Poszłam z pytaniem do tej samej Pani doktor co z tym zrobić. W odpowiedz- brać po owulacji, więc zaczełam kolejną luteinową serię w 19 dc. Moja miesiączka wyglądała strasznie. Przedstawiłam sprawę innemu lekarzowi- kręcił głową że uprawiam samolecznictwo (!!! Undecided !!!) i kazał odstawić luteinę dopóki nie zajdę w ciąże. Nosz cholera jasna..... Boję sie poprostu że sie rozlegulowałam trochę...
Odpowiedz
to prawda moja lekarka przepisala mi luteine dopochwowo na 3 4 dni po owulacji i max odstawic na 2 sni przed terminem miesiaczki...
Odpowiedz
no tak, tylko inny lekarz powiedział mi że bezsensownym \'zabiegiem\' jest branie luteiny od 20-25 dc ( a tym wypadku tak wzięłam bo owulacja była w ok 18dc)
Odpowiedz
ja biore 10 dni i odstawiam na 1 2 dni przed dostaniem miesiaczki....teraz tez bo mam rozlegulowany cykl
Odpowiedz
właśnie o tym mówię........, że branie luteiny ma sens gdy bierze się ją ok 10 dni np 16-25. I mówię też o tym że lekarze przyczyniają się do rozregulowania mojego cyklu a nie do jego regulowania.
I boję się zachodzić w ciąże w związku z powyższym...
Odpowiedz
nie bój się...chyba to nie jest tak, że to mogło spowodować rozregulowanie...luteina pomaga tez w odbudowaniu endometrium - czyli jak już zajdziesz w ciążę, daje lepsze warunki maluszkowi. ale to fakt, jeden lekarz powie tak a drugi inaczej. No trudno, o czyjąś opinie trzeba się oprzeć - nie ma rady

buziaki
Odpowiedz
no dobra- nie boję się!Wink Mam ogromna nadziję że juz jestem!
Odpowiedz
trzymam za ciebie mocno kciuki
Odpowiedz
powiadasz, że masz nadzieję, że już jesteś...nooo, i niech tak będzie - Amen
Odpowiedz
Zoskam, nie brałam nic oprócz foliku i witamin
do ginki trafiłam 2 dni po zrobieniu testu czyli 2 dni po terminie spodziewanej miesiączki
od razu zleciła mi badania zaznaczając, że jesli wyjdzie cos nie tak to bedziemy działać
wszystko wyszło ok a ani ja ani ona nie jesteśmy zwolenniczkami brania leków na wszelki wypadek,
jeli hormony sa ok to nie ma po co brać ich na uspokojenie bo nie do tego służą, lepsza melisa ;-)
Odpowiedz
a właściwie jak działa luteina? bo dziś lekarz powiedział, że powinnam ją brać na rozluźnienie macicy- ale.... z tego co wiem to to są zwykłe bakterie co to \"żyją \" w organizmie.
Odpowiedz
Luteina to to samo co progesteron, a progesteron to kobiecy hormon
http://pl.wikipedia.org/wiki/Progesteron
Odpowiedz
aha... tzn... że nie wezmę nawet grama luteiny- z powodu zakrzepicy mam nie brać hormonów! kurde.... lekarze .... nie mam do nich słów!
Odpowiedz
Witam!Jestem po dwoch poronieniech i teraz mam 30t.c. Do 20tyg brałam duphaston poczatkowo 3 razy dziennie a potem po jednej.Caly czas jednak biore nospe forte 3 razy dziennie no i oczywiscie witaminki.Chcialam jeszcze zaznaczyc ze po kazdym poronieniu,gdy nadchodzil czas na kolejne staranie sie o dzidziusia bralam duphaston tez w srodku cyklu.
Trzymam za nas wszystkie kciuki i zycze mocnych kopniakowWink))
Odpowiedz
Ja po poronieniu dostałam od razu duphaston w drugiej ciąży, właśnie kończy mi się 16tc i odstawiam duphaston
Odpowiedz
hej
jak juz jest taki watek to przepraszam za zasmiecanie i prosze o link.

gin u ktorego bylam tydzien temu kazal mi brac duphaston, 1x1, od 14 do 25 dnia cyklu.
potem odstawic, poczekac (do tygodnia chociaz powiedzial, ze powinno byc w terminie) na @ i w zaleznosci od tego czy przyjdzie czy nie brac dalej (pozytywny test) lub znowu czekac na 14dc.

zrobil tez usg dopochwowe i pokazal mi piekny 18mm pecherzyk z haslem DZIALAJCIE.
no i dodal, ze to swietnie, ze dzis do niego przyszlam bo to byl 13dc a tego dupka mam brac od 14 wiec to sie dobrze sklada, ze zdaze wykupic recepte.

podejrzewam wiec, ze owu mogla byc 13-14-15dc (czyli jak zwykle) a ja zgodnie z poleceniem bralam D od 14dc.

no i teraz mam pytanie.
im wiecej czytam o tym Duphastonie tym wiekszy mam metlik w glowie.

1. czy mozna go brac przed owu?
2. czy on hamuje owulacje?
3. czy nalezy go odstawic 25dc czy po 10 dniach brania?

dodam, ze najchetniej zastosowalabym sie do zalecen lekarza ale jak czytam to, ze hamuje owu albo, ze ktos bral przez 6 miesiecy i nic a po odstawieniu od razu to mam gesia skore...
ten lek dal mi troche nadziei, ze nie bede musiala czekac na ciaze ale po tym co przeczytalam zastanawiam sie czy oby na pewno dobrze robie??!!

prosze piszcie jakie macie doswiadczenia z tym lekiem i jaka jest opinia waszych lekarzy.
dzieki i pozdrawiam
Odpowiedz
Odp
1. Nie powinno się go brać przed owulacją. Oczywiście, jeżeli masz chęć zajść w ciążę.
2. Patrz punkt wyżej. Tak duphaston hamuje owulację. Dlatego mądry lekarz powie aby brać po owulacji a nie 14 dc. Owulacja nie jest stałą.
3. Nie. Nie powinno sie odstawiać duphastonu w 25dc. Tylko w dniu przypadającym na miesiączkę.

Lekarz w sumie nic zlego nie powiedział. Przyjął jedynie, że masz książkowe owu i do zapodłdnienia dojdzie bardzo szybko oraz będziesz mogła potwiedzić ciążę już po 11 dniach od owu. :roll:
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości