Duphaston
Hej, a więc wracam tu, bo byłam u Gina i dowiedziałam się kulka ciekawostek, może błednych same ocenicie, Jak już wcześniej pisałambrałam Duph na "slepo" zapytałam się wiec Gina czy sobie tym nie zaszkodziłam. Powiedział, ze NIE.
Dostałam w ogóle skierowanie na badania hormonalne do szpitala. Mam się zarejestrować pierwszego dnia okresu, badania muszą zostać przeprowadzone 10-13dc.
Ale byłam 14dc na USG i miałam wielki pęcherzyk i Pani Doktor mi powiedziała że mam się z Meżem postarać może nie będzie potrzebne skierowanie, więc się postarałam, ale jeszcze nie znam efektu. [Usunięto OT]
Odpowiedz
A to ciekawe, bo na ślepo zafundowalam sobie kilka przetrwalych pęcherzyków. Każdy cykl na ślepo tak sie kończyl. Druga ciekawostka- ginekolodzy nieoferujący monitoringu cyklu kazali na oko, ci leczący nie na oko, ale na podstawie oceny przebiegu cyklu absolutnie odradzali branie przed stwierdzoną na usg owulacją. Teraz wiem,ze to podejście, ze a nóż widelec trafi sie dobrze, a bez monitoringu i tak sie nie dowie, ze cos poszło nie tak. Trzecia-niektórzy skłaniali sie do dawkowanie 1 tabl/ dobę, co jest markowaniem leczeńia, bo takie cos to żadna dawka.
Odpowiedz
Z badań hormonalnych niewiele Ci wyjdzie, jeśli będziesz je robić w 10-13dc. Hormony robi się w ściśle określonych porach: 2-3dc, 7-8 dni po owu. W środku to chyba tylko E2.
[Usunięto OT]
Odpowiedz
Dziewczyny, mam pytanie, czy duphaston może powodować bole mięśni i stawów. Zauwazylam, ze odkąd zwiekszylam dawkę z dwóch na 3 tabletki, pojawił się bol nóg, który czasami jest nie do zniesienia
Odpowiedz
Nie. Jedno z drugim raczej nie ma związku. Nie opisano takich objawów nawet przy dawkach 10 na dobę, ja brałam 6 na dobę i tez nic sie nie działo. Natomiast faktycznie miedzy 6 a 8 tyg bardzo bolały mnie stawy zwłaszcza kolana.

Choć z drugiej strony, u Ciebie jest przez toczeń inna sytuacja, a prog. Działa immunosupresyjnie, także ten naturalny...
Odpowiedz
Animatura ja mam SLE, ale takich boli to w zyciu nie miała. A nie wiesz z czym to jest związane, ze te stawy kolanowe tak bolą?

Ale to jak działanie imunosupresyjne, to nie powinno bolec
Odpowiedz
JA z kolei nigdy nie miałam żadnych skutków ubocznych po dupku.
ps. lepiej 2 dni później go zażyć niż 2 dni za wcześniej jeżeli nie ma pewności co do owu.
Odpowiedz
Corday, jestem juz w ciąży
Odpowiedz
Ja jeszcze żyję poprzednią fazą Smile też biorę 3 ale nadal nie mam żadnych dolegliwości. Ja jestem lekożerna.
Odpowiedz
Dziewczyny pierwszy cykl biorę duphaston. Odstawiłam go 10 marca. Wczoraj plamilam na brązowo dzisiaj tez. Czy duphaston może powodować plamienia przed @? Nigdy @ tak długo mi się nie rozkręcala.
Odpowiedz
A jesteś na etapie starań? jeśli tak zrób test...ja brałam kiedyś dupka i zawsze dostawałm @ do 2 dni po odstawieniu... raz nie przyszła okazało sie, ze to ciaża Smile
Odpowiedz
Zrobiłam test ciąży brak. Plamienien dzisiaj jak na razie nie mam.
Odpowiedz
Może po prostu twój organizm tak zareagował na dodatkowe hormony... nie martw sie, jak okres nie przyjdzie do 10 dni dzwoń do gina... przynajmniej mój zawsze mi tak mówił...
Odpowiedz
Dzięki Marysia. Narazie u mnie czysto.
Odpowiedz
Hej.Przedwczoraj wzięłam ostatnią w tym cyklu dawkę duphastonu.(po raz pierwszy stosuję ten lek,w ciąży brałam luteinę podjęzykowo )Dziś pojawił się u mnie dziwny śluz.Biały,jakby suchy ,ale jest go dużo.Nie mam żadnych niepokojących objawów oprócz pobolewań w podbrzuszu ,które pojawiły się od początku brania leku.Przez myśl mi przeszła nawet grzybica ,ale nic poza tym śluzem się nie dzieje.To normalny objaw? Dziewczyny miałyście tak ? W ciąży na 99 % nie jestem ,zresztą wtedy ten śluz u mnie nie był taki "suchy" ( jest jak przy lutce dopochwowej na przykład).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości