Organizacje dla osób po stracie - Temat zbiorczy
#1
www.bydalejisc.org.pl

Fundacja By dalej iść- pomagamy Rodzicom po Stracie Dziecka

Indywidulne bezpłatne konsultacje Katowice,Mysłowice,Siemianowice Śląskie
umawiamy pod numerem telefonu 784 61 44 02 lub 32 721 85 09 mailowo a.bogdziewicz@przyjaznaszkola.pl.
Możliwość uczestnictwa w Grupach Wsparcia.
Czekamy na Was


Edit / DzikaMysz 2013-11-16 18:38 / Łączenie tematów
Odpowiedz
#2
Wiem że jest nas bardzo mało z okolic Katowic ale jak uzbiera się jakaś grupa to chętnie przyjade. Ciesze się że wreszcie coś się dzieje w moim rejonie
Odpowiedz
#3
Anula właśnie powstaje kolejna Grupa w Katowicach. Wyślij mi swojego e-meila lub nr tel a zadzwonię do Ciebie. Pozdrawiam
Dla Leosia (***)
Odpowiedz
#4
Więc może zróbmy tak że podasz mi maila to napiszę do Ciebie to się jakoś umówimy
Odpowiedz
#5
http://wiadomosci.ngo.pl/x/659473˛

Katowice. Utrata dziecka - wsparcie dla rodzin
Fundacja \"By Dalej Iść\" prowadzi różne formy wsparcia dla rodzin, które zmagają się ze śmiercią dziecka. Rodzice mogą skorzystać z pomocy patrolu interwencyjnego, bezpłatnych konsultacji z psychologiem oraz uczestniczyć w grupach wsparcia. Najbliższe otwarcie grupy odbędzie się 31 maja 2011 w Katowicach

Pomoc Rodzinom po Stracie Dziecka z Fundacją \"By dalej iść\"

Śmierć dziecka dotyka w Polsce ponad 50 000 rodzin rocznie. Jest to temat tabu, marginalizowany społecznie. Nie wiemy, jak się zachować wobec osób, które utraciły dzieci, co powiedzieć, tu każde słowa będę trywialne, to zaburzona kolejność odchodzenia, boimy się, że śmiercią można się zarazić...

A rodziny pozostają same ze swoim cierpieniem, bólem, światem złamanym w pół. Takim osobom pomaga Fundacja \"By dalej iść\" z Katowic. Nasze Patrole Interwencyjne reagują w pierwszym dramatycznym momencie po śmierci dziecka, następnie rodziców zapraszamy na bezpłatne konsultacje indywidualne z psychologami, by później, gdy będą gotowi na spotkanie z innymi rodzicami, których dotknęła ta sama tragedia, uczestniczyć w grupach wsparcia. Najbliższe otwarcie grupy wsparcia w Katowicach 31 maja 2011 r.

Pod numerem telefonu 32 721 85 09, 784 61 44 02 lub mailowo info@bydalejisc.org.pl otrzymacie Państwo wszystkie szczegółowe informacje.
Odpowiedz
#6
Zapraszamy serdecznie wszystkie Mamy, Wszystkich Rodziców (Tatusiowie bardzo mile widziani) na jutrzejsze spotkanie nowej Grupy Wsparcia. Czekamy na Was jutro, 31 maja o godz. 16.30 w Katowicach przy ul. Warszawskiej 27.
Wszelkie info pod nr tel 32 721 85 09 lub 784 61 44 02 lub meilem: a.bogdziewicz@przyjaznaszkola.pl

Zapraszamy


Fundacja \"By Dalej Iść\"
Odpowiedz
#7
Fundacja \"By Dalej Iść\" prowadzi różne formy wsparcia dla rodzin, które zmagają się ze śmiercią dziecka. Rodzice mogą skorzystać z pomocy patrolu interwencyjnego, bezpłatnych konsultacji z psychologiem oraz uczestniczyć w grupach wsparcia.
W DNIU 1 LIPCA (PIĄTEK) W KRAKOWIE PLAC SZCZEPAŃSKI 3/2 OD GODZ. 17 DO GODZ. 20 NA RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA CZEKA PSYCHOLOG. BEZPŁATNE KONSULTACJE UMAWIAMY TELEFONICZNIE POD NR.: 784 61 44 02 LUB MAIL`OWO: info@bydalejisc.org.pl.
ZAPRASZAMY
Odpowiedz
#8
Dla wszystkich zainteresowanych i zniecierpliwionych otworzeniem grupy wsparcia w Częstochowie informujemy, że dnia 27/03/2013 r o godzinie 18:00 odbędzie się I spotkanie Grupy wsparcia dla rodziców po stracie dzieci poronionych, martwo narodzonych i dzieci małych organizowanych przez FUNDACJĘ BY DALEJ IŚĆ. Osoby, które są zainteresowane udziałem a nie odbyły jeszcze konsultacji indywidualnych proszone są o kontakt olga.interwencja@gmail.com lub pod nr telefonu 784 611 248 w celu umówienia się. Grupa wsparcia jak i konsultacje są BEZPŁATNE. Serdecznie zapraszamy.
Odpowiedz
#9
Fundacja Nagle Sami - wspierająca osoby po stracie Fundacja Nagle Sami

Poradnik: http://naglesami.org.pl/poradnik-nagle-sami.html
Reportaż i rozmowa z Olgą Morawską: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/zy...88517.html
Odpowiedz
#10
Dlaczego. Organizacja Rodziców po Stracie i Rodziców Dzieci Chorych
Odpowiedz
#11
0 800 108 108 - bezpłatny Telefon Wsparcia Fundacji NAGLE SAMI

Informacja ze strony fundacji (naglesami.org)


Dzięki firmie Orange, partnerowi techonologicznemu Fundacji NAGLE SAMI, startujemy z pierwszą w Polsce linią wsparcia dla osób w żałobie, osób po stracie kogoś bliskiego.

Jeśli straciłaś / straciłeś kogoś bliskiego, jeśli jesteś w żałobie, jeśli nawet było to dawno ale czujesz, że nadal potrzebujesz wsparcia, zadzwoń pod bezpłatny numer 0 800 108 108. Postaramy Ci się pomóc.

Pamiętaj, możesz zadzwonić do nas od poniedziałku do piątku, w godzinach 16.00 – 20.00.
Telefon odbierze jeden z naszych dyżurnych wolontariuszy. Są to specjalnie przygotowani do pracy w Telefonie Wsparcia psychologowie i osoby w trakcie szkolenia psychoteraputycznego.
Ich pomoc jest dyskretna, anonimowa, profesjonalna. Wysłuchają, doradzą, udzielą wsparcia, opowiedzą o tym, jak radzą sobie inni, spróbują wskazać różne drogi tak, abyś mógł iść dalej.

0 800 108 108 - bezpłatny Telefon Wsparcia Fundacji NAGLE SAMI. Poniedziałek – piątek, 16.00 – 20.00.
Odpowiedz
#12
Cytat z maila nadesłanego na skrzynkę SRpP

*****

Zapraszamy na XI Spotkanie "Poniedziałki z Psychoterapią". Tematem rozmowy Krzysztofa Klajsa z Bogną Kędzierską będzie „Niewidzialne rodzicielstwo” – rodzice wobec diagnozy śmiertelnej choroby nienarodzonego dziecka.

Spotkanie odbędzie się 15.01.2018 o godzinie 18.30 w Domu Literatury - Roosevelta 17, Łódź. Wstęp wolny.

https://www.facebook.com/events/1410335412427094/

Wydaje się, że dla zrozumienia skutków straty dziecka nie narodzonego, w tym szczególnie w sytuacji rozpoznania poważnych, śmiertelnych wad płodu, najważniejsze - dla kobiety i mężczyzny oczekujących dziecka oraz dla osób które im towarzyszą, zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i profesjonalnej, wydaje się pytanie - kiedy stają się oni rodzicami?

Tradycyjne określenia, którymi posługujemy się w opisywaniu doświadczenia kobiety ciężarnej, wprowadzają pewne zamieszanie – wyrażenie “przyszła matka” przywołuje wprost pytanie - kiedy kobieta staje się matką?

Jednocześnie najnowsze refleksje dotyczące więzi pomiędzy rodzicami a nie narodzonym dzieckiem wskazują, że najnowsze technologie medyczne pozwalają bardzo wcześnie urealnić fakt bycia w ciąży. Dzięki coraz powszechniej dostępnym obrazom i dźwiękom, dziecko już w pierwszych tygodniach ciąży staje się bardzo realne dla obojga rodziców.

Powoduje to, że perspektywa medyczna ciąży i osobista perspektywa rodziców są coraz bardziej od siebie oddalone. Dla większości rodziców urealniony kilkunasto-tygodniowy płód, staje się ich realnym dzieckiem. Wszystkie informacje jakie dostają, decyzje jakie podejmują – dotyczą realnego – widzianego i słyszanego dziecka.

Ponieważ zarówno społeczne otoczenie rodziców, jak i – przestrzeń opieki medycznej pozostają w tradycyjnej narracji dotyczącej ciąży – to w sytuacji niepomyślnej diagnozy czy straty dziecka w okresie prenatalnym – przeżywanie siebie jako rodziców, w nieznanej dotąd dla rodziców sytaucji – rodzicielstwa na granicy narodzin i śmierci – jest najczęściej „niewidzialne” dla otoczenia.

W efekcie – przestrzeń medyczna ważne decyzje egzystencjalne traktuje jako, zwykłe decyzje o zabiegu i tak traktuje np. doświadczenie
zakończenia ciąży w sytuacji poważnych wad u dziecka, a przestrzeń społeczna: najbliższa - oczekuje szybkiego emocjonalnego poradzenia sobie z sytuacją, dalsza – uzurpuje sobie prawo do osądu.

Nienarodzone dziecko w sposób szczególny i intymny niesie marzenia rodziców – a śmierć dziecka zamienia te marzenia w ból. Jednocześnie to marzenia, czas ciąży, narodziny i spotkanie (pożegnanie) – są jedynymi elementami, którymi można wypełnić wspomnienia i na których opiera się żałoba. Dlatego nabierają szczególnego znaczenia i wszystko co się w ich ramach wydarzy w zwielokrotniony sposób będzie przeżywane w czasie żałoby.
Stawia to przed personelem medycznym coraz wyższe wymagania i wskazuje na potrzebę innego niż dotychczas postrzegania sytuacji pary spodziewającej się dziecka. Coraz powszechniejsza jest refleksja, że relacje z personelem medycznym, sposób informowania o stracie dziecka oraz jakość opieki medycznej determinują siłę reakcji na stres, a nawet mogą stać się źródłem wtórnej traumatyzacji, wpływając w sposób zasadniczy na długość i sposób przeżywania żałoby.
W przestrzeni pomocy psychologicznej dopiero uczymy się rozumieć tę zupełnie nową dla rodziców sytuację, jednocześnie zbierając doświadczenia, w jaki sposób udzielać profesjonalnego wsparcia zarówno rodzicom, jak i personelowi medycznemu.

(...)

Fundacja Polskiego Instytutu Ericksonowskiego
Wioślarska 27, 94-036 Łódź
www.p-i-e.pl
Odpowiedz
#13
Szczecin

Cytat z maila nadeslanego na skrzynkę SRpP

*****

(...)
zwracam się z uprzejma prośbą o zamieszczenie na Państwa stronie informacji o prowadzonych przez naszą Fundację spotkań dla rodziców po stracie dziecka. Odbywają się w każdą drugą środę miesiąca o godzinie 19 na ul. Królowej Korony Polskiej 28 w Szczecinie. Poprzedzone są Mszą Świętą w parafii św. Rodziny o godz. 18 w intencji rodziców i rodzin, dotkniętych stratą dziecka.
(...)

TELEFON ZAUFANIA DLA RODZICÓW PO STRACIE

(...)
PONIEDZIAŁEK - godz. 20-22, tel. 504 646 015 - duszpasterz rodziców po stracie
ŚRODA - godz. 20-22, tel. 504 646 015 - duszpasterz rodziców po stracie
CZWARTEK - godz. 9-11, tel. 503 395 222 - terapeutka, mama po stracie.

Jeśli jest taka potrzeba, możesz dzwonić w tych godzinach, aby umówićsię na dłuższą rozmowę, bądź spotkanie. Osobą dyżurującą jest duszpasterz osób z doświadczeniem śmierci dziecka, zaangażowany w działania Fundacji Donu Vitae oraz terapeutka, mama z doświadczeniem utraty.
Odpowiedz
#14
Hej, a może ktoś z Was wie czy są takie grupy wsparcia w Warszawie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości