luteina po poronieniu przed nową ciązą?
Czesć dziewczyny mam pytanie.Za miesiąc będę mogła rozpocząć starania o dzidziusia a lekarz przypisał mi luteinę,którą mam zacząć brać już jutro czyli 1go dnia cyklu.Dziwię się bo luteine daje sie na podtrzymanie ciąży a ja przecież w niej nie jestem albo na problemy z miesiączkowaniem a wszystko jest regularnie.Czy któraś z was tez brała luteinę przed ciążą.Aha na ile przed ciąża należy rozpocząć brać kwas foliowy?miesiąc wystarczy?
Odpowiedz
co do luteiny to nie wiem nie mialam do czynienia a kwas foliowy zacznij jak najszybciej zalecaja na 3 miesiace przed...
Odpowiedz
nadzieja23 lekarz pewnie przypisał Ci luteinę tak zapobiegawczo. A folik bierz kochana kaoo ma rację powodzenia w strankach
Odpowiedz
Luteiny na pewno nie bierz od 1 dc. Progesteron przyjmuje się od owulacji do pozytywnego testu ciążowego.
Odpowiedz
Justyno ale w jakim celu mierze się luteinę skoro mam cykle regularne,bezbolesne miesiączki i mało obfite a starania mogę rozpocząć za 1,5-2 miesiąca bo zapomniałam zacząć przyjmować kwas foliowy więc muszę poczekać aż organizm sie nim nasyci.Po co więc tyle wcześniej mam brać tę luteinę?
Odpowiedz
Luteinę stosuję się przy niedoborze progesteronu. Na wywołanie miesiączki lub podtrzymanie ciąży czasami profilaktycznie przy wcześniejszych poronieniach. Na Twoim miejscu tak jak pisałam, nie brałabym luteiny tym bardziej od 1dc ewentualnie po owulacji. Inna propozycja to konsultacja z lekarzem i prośba o wytłumaczenie dlaczego powinnaś brać luteinę. Może się nie zrozumieliście.
Odpowiedz
luteinę bierze sie po owulacji!!! Inaczej ni ebedziesz jej miała!!! Mi lekarz kazał brać po owulacji i czekac na okres i okazało się, że przez to mi rozwalił cykle, bo okres sie nie pojawiał do 45 dnia cyklu!!!! Potem inny lekarz powiedział, że trzeba tak jak napisane na ulotce, przerwac i dopiero czekac na okres. Wkurzyłam się tymi opiniami, przestałam brać i wszystko samo się wyregulowało a miesiac później zaszłam w ciążę. Luteine bierze się od cyklu, w którym planowane jest staranie. Co do kwasu foliowego to on sie nie kumuluje w organizmie tylko na bierząco jest wykorzystywany. Jesli masz dietę bogata w kwas foliowy to ja bym się aż tak bardzo nie przejmowała tym, że nie biorę 3 mies.
Odpowiedz
DziękiSmilechyba się zdecyduję na starania od następnego cyklu to będzie 52 dni brania kwasu.Oby starczyło by mieć zdrowego dzidziusia
Odpowiedz
pamiętaj, że nie tylko kobieta musi się przygotować. Facet nie powinien pić za dużo <nie wiem ile to za dużo, mój pije tylko piwko> przez 3 mies przed, nie miec prześwietleń, brać antybiotyków i silnych leków przeciwbólowych, no i ogólnie dbać o siebie. Mój brał Androvit nawet przed 3 staraniemWink Ale najważniejsze to myśleć pozytywnie i głowa do góry!!!!! I tak się nie da zaplanowac wszystkiego to jest zawsze cud nowego życia i jako cud musi byc trochę niezapowiedziany, nie?Wink
Odpowiedz
hej..my tez braliśmy oboje kwas foliowy na długo przed staraniami...-zalecenie lekarza...i dodatkowo w cyklu staraniowym miałam zaczać przyjmować duphaston...przez 10 dni...a jak tylko zrobiłam test i pokaząły sie 2 kreski tez dostałam luteinkę Wink powodzenia Wink
Odpowiedz
kwas foliowy z reguły zaleca sie 3 mce przed staraniami. Możesz brać go więcej niż 1 raz dziennie, jesli za mc starania. Norma jest od 0,4mg-15mg/dobę.
Luteine brałabym po owulacji , a najlepiej po pozytywnym teście ciazowym.
Odpowiedz
czesc dziewczyny ja stracilam moje malenstwo w maju w 8tc, teraz staramy sie znow i dostalam podjezykowa luteine, w smaku jest masakryczna, jestem po niej strasznie senna i zdekoncentrowana, mam nadzieje ze sie uda, biore 2 tabl pod jezyk rano i wieczorem,
Odpowiedz
kiniadanio bardzo mi przykro z powodu straty (*)
Odpowiedz
u mie mija lekko ponad 3 tygodnie od poronienia i dziś byłam u lekarza folik mam brać od dziś 3 razy dziennie po 1 tabletce....
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości