Zaburzenia cyklu, Plamienia
Skąpe miesiączki to nie jest fizjologia, zwłaszcza gdy sama zauważyłaś ich \"jakościową\" zmianę. Przyczyn może być wiele: niewydolność ciałka żółtego, hiperprolaktynemia, cykle bezowulacyjne, wygasanie czynności jajników, stres i in. Mnie takie właśnie objawy i brak ciąży popchnęły do wykonania diagnostyki i okazało się, że niestety była to oznaka choroby. Tu, na forum, możemy sobie gdybać. Myślę, że konieczna w Twoim wypadku jest konsultacja u dobrego ginekologa (to dobrego podkreślam, bo ja w ten sposób straciłam pół roku bardzo cennego w moim przypadku czasu).
Odpowiedz
dzięki za odpowiedź, nie wiem sama czy mam się martwić, moje ciało zachowuje się jakbym miała owulację co miesiąc ale nie wiem już ;/ nie wiem jak się okaże że są jakieś problemy ... jutro poszukam jakiegoś dobrego lekarza . a na co u Ciebie się stało jeśli mogę zapytać?
Odpowiedz
mam w podpisie, to nie tajemnica. Obrazowo rzecz ujmując-moje jajniki zestarzały się szybciej niż ja, o jakieś 10 lat. Na szczęście coś tam z siebie potem wykrzesały, ale na chwilę obecną znów nie pracują. Mam od 3 lat 3,4 dniowe skąpe miesiączki, dokładnie 14 dni po bólu owulacyjnym, który tylko czasami oznacza, że być może pękł pęcherzyk z komórką jajową. Idź do lekarza, często to nie problem, czasem to błahostka, rzadko wyrok.
Odpowiedz
ja nie miałam żadnych problemów z zajściem w 1 ciążę, byłam niedawno u ginekologa i powiedział że skoro okresy są regularne to jest w porządku, badał mnie i powiedział że jest ok. nie wiem sama , mam teraz 5 dzień okres, końcówka i potem zobaczę. dzięki za odpowiedz
Odpowiedz
Animatua czy możesz powiedzieć jakie badania zaleciła Ci Twoja gin.? Czy Twój cykl zaczął się skracać?? czy zaniepokoiła Cię bardziej jego obfitość??
Odpowiedz
Sylwia tutaj https://www.poronienie.pl/forum/showthre...#pid289949 trochę o tym rozmawiałyśmy, jak masz jeszcze jakieś pytania pisz.
Odpowiedz
Witajcie Kochanie jestem na tym forum juz od 6 lat okolo....Pierwszy raz tu zagladnelam jak moja ciaza zatrzymała sie w 9 tygodniu byla to moja pierwsza ciaza . Teraz mam 4 letniego synka  o ktorego cala ciaze sie trzeslam poki nie pojawil sie na swiecie. Ogolnie mam duze problemy z torbielami dermoidalnymi mialam juz 3 operacje przez co mam czynny tylko jeden jajnik lewy. dzieki niemu mam tez synka. Ostatnio przy rutynowej kontroli wyszla znow nieszcesna torbiel .Moj doktor kazal wstrzymac sie z operacja i postarac sie o rodzenstwo dla synka.Poniewaz kazda nastepna operacja to naruszenie zdrowej struktury jajnika lub jego utracenie. dostalam takze duphaston na plamieia co miesieczne przed okresem jako ze niedomoga lutealna . i teraz tak kochane kobietki biore go od 16 do 25 dc pozniej mam odstawic i czekac na okres i tak przez 3 miesiace w pazdzierniku mam kontrole torebieli a teraz mam czas na zajscie w ciaze To moj drugi cykl z duphastonem .dzisiaj to byl 26dc zrobilam test niestety negatywny(przy pozytywnym powinnam kontunuwac duphaston) a mialam taki cien nadzieji ze moze jednak sie udalo biore duphaston tsh mam wyrownane endokrynolog dala zielone swiatlo staralismy sie intesywnie w te niby dni a tu nicccccc czy jest jakas szansa ze za wczesnie na test?? zyje taka malutka nadzieja poki miesiaczka nieprzyjdzie a jednoczesnie trzese sie ze odstawilam duphaston a jak jednak okaze sie ze to ciaza?? i przez to sie nie utrzyma tak strasznie sie martwie jezeli do niedzieli nie dostane okresu to ponownie wykonam test prosze napiszcie co o tym sadzicie moze macie podobna sytulacje z duphastonem???
Odpowiedz
Najlepiej zrobic kontrole bhcg w laboratorium (z krwi). Domowe testy ciążowe wykrywają poziom bhcg od 25 jednostek, ale to w teorii, zdarza się, ze długo nie pokazują ciazy. Do tego 26dc to nie jest termin, w którym w 100% możesz byc pewna prawdziwości otrzymanego wyniku.
Odpowiedz
(Sat, 12 Sierpnia 2017, 12:48:45)animatua napisał(a): Najlepiej zrobic kontrole bhcg w laboratorium (z krwi). Domowe testy ciążowe wykrywają poziom bhcg od 25 jednostek, ale to w teorii, zdarza się, ze długo nie pokazują ciazy. Do tego 26dc to nie jest termin, w którym w 100% możesz byc pewna prawdziwości otrzymanego wyniku.

Jutro powtorze test jesli okres nie przyjdzie ... ale brzuch juz pobolewa takze sie nie ludze te nadzieje sa najgorsze Sad( no bety juz nie zrobie bo weekend ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości