Czy ksiądz może mi pomóc?......
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.......

Proszę księdza mam pytanie, czy wie może ksiądz kiedy w Poznaniu będą relikwie św.Dominika z Savio? Wszędzie szukam i nigdzie nie mogę znaleźć a wiem że relikwie krążą po Polsce.Bardzo mi na tym zależy i będę wdzięczna za jakieś informacje.Bóg zapłać..........
Odpowiedz
Konwalio,
a jesteś pewna, że faktycznie w tym roku jest peregrynacja relikwii? Z informacji na stronie internetowej oo. Salezjanów wynika, że peregrynacja, która miała miejce w 2007r., miała być ostatnią: \"Będzie to już ostatnia zagraniczna podróż relikwii, gdyż po wizycie w Polsce relikwiarz zostanie zamontowany na stałe w ołtarzu głównym turyńskiej bazyliki Wspomożycielki Wiernych. \" (http://www.dominik.salezjanie.pl/)

No ale może faktycznie Ksiądz lub ktoś inny będzie miał jakieś bliższe informacje.
Szczęść Boże!
Odpowiedz
Doczytałam jeszcze i okazuje się, że informacje o peregrynacji relikwii umieszczone na stronie oo. salezjanów dotyczą św. Dominika z Savio (o tego, Konwalio, pytałaś). Drugim patronem proszących o łaskę rodzicielstwa jest św. Dominik de Guzman (ten od paska), patron oo. dominikanów, może więc o tego drugiego chodzi?
Odpowiedz
Kurcze misiacz....nie wiedziałam że relikwie św. Dominika były ostatni raz w Polsce w 2007r. Tyle się naczytałam o tym wszystkim i cały czas modlę się do św. Dominika i chciałam zobaczyć te relikwie ale chyba musiałabym jechać do Turynu...Misiacz dziękuję za odpowiedź i cieszę się ze tak szybko mi odpowiedziałaś. Pozdrawiam Cię serdecznie......Papa
Odpowiedz
Konwalio, a masz pasek św. Dominika? Co prawda to nie relikwia, ale coś, co mi namacalnie pomogło (i znów pomaga)... Można go dostać od sióstr dominikanek - wystarczy napisać maila.

Wszystkiego dobrego!
Odpowiedz
misiacz mam tzw.skalpierz św.Dominkia.....paska nie mam...Myślałam że to jest to samo........Pozdrawiam
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=konwalia 2010]
Myślałam że to jest to samo........

Okazuje się, że nie - pasek jest \"od\" św. Dominika de Guzman, a szkaplerz - św. Dominika z Savio. A ja mam odwrotnie niż Ty, bo mam pasek, a szkaplerza nie Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości