Femibion Natal 1
Kochane ostatnio położna zaproponowała mi, żebym brała witaminy Femibion Natal 1 (są dla planujących ciążę i do 12 tyg). W związku z tym mam pytanie, mają one już w sobie 0,4 mg kwasu foliowego, czyli chyba już nie muszę brać kwasu osobno w tabletkach? Pytam się, bo nie chcę przedawkować. Pozdrawiam cieplutko i ślę światełka dla Naszych dzieci [*] [*] [*]
Odpowiedz
Przedawkowanie następuje w momencie przyjmowania bodajże 15mgSmile 0,2 mg to jest taka dawka profilaktyczna, dla zdrowego człeka. W ciąży i w momencie jej planowania 0,4mg z reguły się przyjmuje. Więc dodatkowo nie musisz suplementować, chyba ze masz stwierdzone jakieś poważne niedobory.
Odpowiedz
ja mysle ze nie musisz .. ale co do przedawkowania to chyba nie ma takiej obawy ...
Odpowiedz
chyba nawet powyzej 15mg ja biore teraz 5mg i tam jest wpisane ze mozna nawet 10 i 15mg brac w razie potrzeby ...
Odpowiedz
Możliwe, że i 15mg pod kontrolą lekarza można. Nie wiem dokładnie. Twoja dawka też wynika z indywidualnych ustaleń na pewno.
Ale 0,4mg to w pełni bezpieczna dawka i nawet jakby ja angel87 zdublowała osobno branym kwasem, to nic sie nie stanieSmile
Odpowiedz
oczywiscie ... 0,4mg to jest norma ja mam 5mg bo corcia miala wade centralnego ukladu nerwowego ...
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=kaoo]
oczywiscie ... 0,4mg to jest norma ja mam 5mg bo corcia miala wade centralnego ukladu nerwowego ...
Tak myślałam. W takich przypadkach, albo kiedy wada wystąpiła w rodzinie, daje się dawkę od 4mg wzwyż.
Odpowiedz
Ten lek kiedyś nazywał się Feminatal i z tego co kiedyś widziałam tabelkę ze składem kilku różnych preparatów różnych firm to ten był najlepiej \"wyposażony\" Wink
Odpowiedz
jest też femibion natal classic - przed ciążą i w ciąży, zmieniłam właśnie z natal 1 bo...jest tańszy...a skład z tego co sobie czytałam nawet lepszy, bo natal 1 np nie ma żelaza i cynku zdaje się...
1 tabletka powlekana zawiera:
kwas foliowy 800 ug 400*
witamina D3 10 ug (400j.m.) 200*
witamina E 12 mg 120*
witamina C 180 mg 300*
witamina B1 1,5 mg 107*
witamina B2 1,6 mg 100*
nikotynamid (niacyna) 20 mg 111*
kwas pantotenowy 10 mg 167*
biotyna 100 ug 67*
magnez 70 mg 23*
żelazo 28 mg 200*
cynk 15 mg 100*
miedź 1000 ug
mangan 1 mg
jod 150 ug 100*
beta-karoten 3000 ug
*procent dziennego zalecanego spożycia
Odpowiedz
femibion 1 ma 0,4 kwasu foliowego i 0,4 metafolinu, jakiegos innego folianu. Więc to tak jakbys łykała 0,8 folianów w sumie.
Femibion 1 jak dla mnie rewelacja, wyszłam z jakiejś awitaminozy postzimowej.

Myślę że w pierwszych tygodniach wystarczyłby sam femibion natal 1. Na classic mamy czas póki co.

Drogi ten femibion...38 zł za pudełko.
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=zuza245]

Drogi ten femibion...38 zł za pudełko.
no właśnie zuza, classic podobnie kosztuje ale jest 60 tabletek, więc o połowę taniej Wink ej, a dlaczego na classic jeszcze czas? tam jest napisane, że PRZED ciążą i W CZASIE...
Odpowiedz
jesli to jest faktycznie nowa nazwa feminatalu to z czysym sercem moge go polecićSmile ja go łykałam w ciąży i już dodatkowo nie miałam innych witamin. dawka kwasu foliowego tutaj jest wystarczająca. Faktycznie cena może nie jest zbyt niska ale po 12 tyg przeszłam na zwykły feminatal(classic)a tutaj cena juz taka wysoka nie była.
Odpowiedz
ja nadal biorę femibion natal 1 ze względu na obecnosc metafoliny ( mimo ukończenia 28tyg) to zalecenie mojego gina + dodatkowo 10mg kwasu foliowego.....Wink
Odpowiedz
ja brałam kwas foliowy chyba 5mg, ale to na receptę, normalnie takiej dawki nie sprzedają, tzn bez recepty. Brałam przez pierwszy trymestr tylko. Teraz biorę Falvit mama, głównie przez zimę, tzn brak świerzych warzyw, owoców itp.
Odpowiedz
Dziękuję Kochane, utwierdziłyście mnie w przekonaniu, że to dobry wybór. Fakt, cena wysoka, ale jakoś przeżyję te niecałe 40zł na miesiąc, a poza tym czego się nie robi dla zdrowia swojego i przyszłego dziecka Smile
Odpowiedz
Mój lekarz akurat uważa, że przy prawidłowej diecie branie witamin jest bezpodstawne. oprócz kwasu foliowego. Co do polecanych przez dr tabletek warto się rozejrzec po gabinecie jakie ma ulotki i gadżety...pamiętam jak mój poprzedni miał wszystko w gabinecie od Elevitu i to tez mi polecałSad A te tabletki typu do tego tygodnia te od tego te to mi sie wydaje tez marketing. No i trzeba uważac na te z jodem, jesli ktos ma problem z tarczycąSad no to sobie pomarudziłamWink
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=angel87]
Dziękuję Kochane, utwierdziłyście mnie w przekonaniu, że to dobry wybór. Fakt, cena wysoka, ale jakoś przeżyję te niecałe 40zł na miesiąc, a poza tym czego się nie robi dla zdrowia swojego i przyszłego dziecka Smile

U mnie femibion1 wywarł korzystny wpływ na organizm, okres wiosenno-zimowy i jeszcze starania. Takiej poprawy skórek, paznokci nie miałam po żadnych falvitach, vitarelach itp. Spróbuj i sama sie przekonasz. A przy staraniach innych witamin się nie powinno chyba brać. Zdania sa różne.
Odpowiedz
co do innych witamin - minerały jeszcze brałam przed ciążą - magnez, cynk i selen...i olej lniany piłam, nie zaszkodziło jak na razie w pojawieniu się II....Wink podobny zestaw małż brał - oczywiście bez femibionu Wink - za to miał MBE
Odpowiedz
zuza, to chyba kwestia podejścia bo skład ten sam. Podobnie jak stwierdzenie ludzi \"paracetamol\" na mnie nie działa, ale \"apap\" takWink Falvit mama ma te same witaminy i minerały co ten femibion. Wiem, czepiam się po prostu miałam to na studiach wałkowaneWink
Odpowiedz
Może zależy od dawki albo sposobu podania. Mówię: widziałam tabelę z porównaniem składów wielu \"wiodących\" preparatów i ten wypadał zdecydowanie najlepiej Wink Miał sporo więcej składników niż reszta.
Odpowiedz
Ja już czytałam dawno o Femibionie, że jest najlepszy, a położna tylko utwierdzila mnie w przekonaniu. Co do brania innych witamin (biorę wit C, bo mam często problem z pęcherzem i wystarczyło, żebym brała wit C, 3, 4 tabl dziennie i problem zniknął oraz kwas foliowy-wiadomo przed ciążą). Co do przedawkowania tych 2 witamin to zdania rzeczywiście są podzielone, najlepiej spytam mojej lekarki, bo ja to ogólnie mam słaby organizm, w tym ciężką pracę, więc witaminy ulatują szybciutko ze mnie. Pozdrawiam!
Odpowiedz
a co ma położna do składu leków? Wit C nie można w ciązy dużo. Ja jestem ogolnie przeciwnkiem faszerowania sie sztucznymi witaminami,a wiadomo Polska jest na czele jeśli chodzi o kupowanie wszelkich leków...ostatnio jest szał na leki na paznokcie i włosySad Znajoma odżywia się głównie chipsami, colą i wszelkimi kolorowymi napojami i bierze belise bo jej włosy wypadająSad cud, że nie świeci w nocy..
Odpowiedz
Ja biorę Femibion classic Smile Właśnie ostatnio odkryłam, że istnieje. Jest tabletek 60 a nie 30 a skład jest zbliżony. W tej samej cenie tabletek jest 2xwięcej. Poza tym moja znajoma stwierdziła, że dużo lepiej się wchłania niż standardowy kwas foliowy. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak już jest to niech jest.
Odpowiedz
Przy hashi nie wolno wit z jodem, przy innych problemach z tarczycą jod jest konieczny.
Pat, ma rację pisząc, że przy racjonalnym, sensownym i zdrowym trybie życia faszerowanie się witaminami jest nieracjonalne, o dobrej kondycji trzeba myśleć przed ciążą. Smile
Przy czym, wyobraź sobie Pat, że rzeczywiście czasem tak jest - paracetamol nie działa, a apap/panadol i owszem, choć to ta sama substancja czynna Wink Smile
Odpowiedz
Witam Was serdecznie...Dawno tutaj już nikt nie pisał odnośnie witamin femibion..Mam pytanie jezeli jestem w 13 tygodniu ciąży czy mogę zamiast femibion matafolin z tymi DHA brac femibion classic...Przez 5 dni brałam elevit i żołądek nie wytrzymał tej dużej dawki zelaza( okropne bóle) dlatego mam 3 dni wolego od witamin i chcę przejść na femibion...Czy myślicie ze classic który jest dla kobiet w ciąży i dla matek karmiących jest dobry? Porównując je to te classic mają większą zawartość no i jest żelazo i wapń itd...Co o tym myślicie będe wdzięczna za odpowiedż....
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości