Polip w endometrium
Cytat:[autor cytatu=kaoo]
dokladnie jesli masz nieregularne cykle i mialas juz powyzej 30 dni to 32dc nie jest czyms nienormalnym poczekaj jeszcze i nie denerwuj si ei nie zalamuj na zapas stres moze tez opoznic @ co ma byc to bedzie ... jak jestes w ciazy to sie to wyda predzej lub pozniej jak idzie do Ciebie @ to przyjdzie i tego nie zmienisz postaracie sie za kilkanascie dni ...
macie racje poczekam jeszcze kilka dni do tygodnia. Jeśli się nie pojawi to wtedy zrobię test znowu i postaram się nie denerwować. Dziękuje wam za wszystko kochane jesteście naprawdę. Po prostu ostatnio po poronieniu dostałam okresu po 29dniach więc myślałam że teraz też tak będzie. A przecież test mógł się pomylić. Mój partner wczoraj stwierdził że jak tak dalej pójdzie to po padnę w urojoną ciąże
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=ezywicka91]
macie racje poczekam jeszcze kilka dni do tygodnia. Jeśli się nie pojawi to wtedy zrobię test znowu i postaram się nie denerwować. Dziękuje wam za wszystko kochane jesteście naprawdę. Po prostu ostatnio po poronieniu dostałam okresu po 29dniach więc myślałam że teraz też tak będzie. A przecież test mógł się pomylić. Mój partner wczoraj stwierdził że jak tak dalej pójdzie to po padnę w urojoną ciąże
Po poronieniu Twoje cykle przez dłuższy czas mogą nieco \"wariować\" i nie jest to oznaka żadnych komplikacji z reguły, tylko po prostu rozchwiania organizmu po ciąży i nagłej jej utracie.
A partnera uspokój - Twoje zachowanie jest normalneSmile i ciąża urojona raczej Ci nie grozi. Chyba, że taka
z jakiej czasem żartujemy same o sobie na staraniach - czyli właśnie doszukiwanie się u siebie oznak ciąży w każdym kolejnym cyklu starań. Ale to nie objaw urojeń, tylko raczej sposób radzenia sobie ze stresem i strachem jaki nam towarzyszy.
Odpowiedz
Ciesze się że wszystko że mną w porządku a możesz mi wyjaśnić na czym polega ta urojona ciąża?
Odpowiedz
Ciesze się że wszystko że mną w porządku a możesz mi wyjaśnić na czym polega ta urojona ciąża?
Ciąża urojona jest poważnym schorzeniem psychofizycznym. Medycznie jest to wyjaśnione np. tutaj http://www.mamazone.pl/artykuly/bede-mama/psychologia/2009/ciaza-urojona.aspx

Jednak jestem przekonana, że Tobie ona nie grozi na tym etapie. Więc się nie stresujSmile Twoje doszukiwanie się u siebie oznak ewentualnej ciąży jest normalnym objawem, jaki ma większość dziewczyn po stracie, które starają się zajść kolejny raz w ciążę, bądź sądzą, że mogą właśnie w niej być. Po prostu jest oznaką stresu, napięcia, strachu, nadziei - wszystkich tych sprzecznych i trudnych emocji, jakie nami targają.
Żart, o którym wspomniałam Ci wcześniej, polega na tym, że my tutaj na forum z grupą dziewczyn z wątku \"Oczekiwania starania po stracie\" żartujemy sobie, że my (czyli dziewczyny starające się) taką ciążę \"urojoną\" mamy regularnie 2 tygodnie w każdym cyklu - od owulacji, kiedy się staramy o zajście, aż do dnia miesiączki. Ponieważ po pierwsze - z ostrożności zakładamy, że możemy być w ciąży, więc oszczędzamy się (np. nie dźwigamy), dbamy o siebie, nie bierzemy leków. A po drugie - doszukujemy się u siebie, czasem a wyrost, ciążowych objawów. Co jest złudne, bo te ciążowe są bardzo często niemal identyczne z tymi przedokresowymi.
Ale to tylko takie nasze żarty z nas samych dla rozładowania czasem napiętej atmosfery starań i oczekiwań... Nawet nie nazywamy tego ciążą urojoną, tylko \"cyklicznym byciem w ciąży\" np. Prawdziwa ciąża urojona jest poważnym schorzeniem i wymaga leczenia. I na pewno nie jest powodem do żartów.
Odpowiedz
Dzwoniłam do lekarza przed chwilką i powiedział że polip niema nic spólnego z@ I powiedział że on bierze możliwość ciąży kazał mi zrobić test za kilka dni jeśli znów wyjdzie negatywny to da mi leki na wywołanie @ Mam do was pytanko gdyby do zapłodnienia doszło np w 18dc to czy lekarz widział by pęcherzyk ciążowy na usg? I czy hcg u każdej kobiety rośnie tak samo szybko? bo Mój Partner twierdzi że tak a mi się wydaje że u każdej z nas jest inaczej a wy jak myślicie?
Odpowiedz
Jeśli do zapłodnienia doszłoby po stosunku, który miałaś w 18dc, to oznacza, że doszłoby do niego kilka dni po tym stosunku. Dodatkowo od samego zapłodnienia do zagnieżdżenia mija kolejnych kilka dni. Całość może potrwać nawet 11-12 dni. Dopiero w momencie zagnieżdżenia zarodka w macicy zaczyna być wydzielane beta hCG.
Dlatego przyjmuje się, że dopiero 10-11 dni po stosunku test z moczu ma szansę wyjść pozytywny. Ale nie musi, bo faktycznie u każdej kobiety poziom hCG rośnie bardzo indywidualnie - Twój partner zatem myli sięSmile
Świadczą też o tym normy dla poszczególnych tygodni ciąży, są bardzo szerokie.

Znalazłam Ci przykładowe:

tydzień ciąży mlU/ml
3-4 ----------- 9 - 130
4-5 ---------- 75 - 2600
5-6 --------- 850 - 20,800
6-7 ------- 4,000 - 100,200
7-12 ---- 11,500 - 289,000
12-16 ---- 18,300 - 137,000
16-29 ----- 1,400 - 53,000
29-41 ------- 940 - 60,000

tydzień od ostatniej miesiączki mlU/ml
3 ---- 5 - 50
4 ---- 4 - 426
5 ---- 19 - 7,340
6 ---- 1,080 - 56,500
7-8 ---- 7,650 - 229,000
8-12 ---- 25,700 - 288,000
13 -16 ---- 13,300 - 254,000

Co do USG - jeśli stosunek miałaś w 18 dc, to obecnie (w 32 dc) możesz być dopiero 10 lub mniej dni po zapłodnieniu. Moim zdaniem to za wcześnie, żeby lekarz był w stanie zobaczyć ciążę na USG lub na tej podstawie wykluczyć ją z całą pewnością. Ale pewności nie mam, są to tylko moje obserwacje z historii dziewczyn z forum. Nie jestem lekarzem i nie znam się na USG. Poszukaj w wątkach na forum, dziewczyny pisały już o przypadkach, kiedy lekarz nic nie widział, powoli wykluczał ciążę a nagle po kolejnym tygodniu czy dwóch ciąża się uwidoczniła.
Poczekaj na opinię dziewczyn, które lepiej znają się na tej kwestii.

Mogę Ci tylko powiedzieć, jak ja bym postąpiła - na pewno zanim podjęłabym z lekarzem decyzję o wywoływaniu miesiączki, najpierw zrobiłabym laboratoryjny test beta hCG z krwi. Test negatywny z moczu nie musi o niczym rozstrzygać. Z krwi jest pewniejszy, czulszy. Kosztuje ok.30zł. Ze skierowaniem od lekarza ponoć jest za darmo.
Odpowiedz
U mnie w 5tyg nie było nic na usg, 5tyg 3dni już był elegancki pęcherzyk Smile Ale owu i starania były 13-14 dzień więc widać coś było 3,5 tygodnia później.
Odpowiedz
Ten test który kupiłam wykrywa hcg od 20mlU/ml Mój partner twierdzi że jest bardzo czuły a mi się nie wydaje a wy jak myślicie
Odpowiedz
Testy apteczne z moczu mają z reguły czułość 25IU/ml. Niektóre - między innymi ACON - są czulsze i mają czułość 10IU/ml. Najczulszy jest test laboratoryjny z krwi. Najczulszy, czyli może wykazać ciążę już przy niższym niż te z moczu stężeniu beta HCG.
Tutaj możesz poczytać o beta HCG http://parenting.pl/portal/teksty/co-to-jest-beta-hcg-istota-normy
Odpowiedz
wiesz kupie ten co mówisz zapytam w aptece czy go mają. Modle się żeby test który zrobię we wtorek dał pozytywny wynik Nawet dziś wzięłam kwas foliowy tak zapobiegawczo.Boję się że test który we wtorek zrobię znów okaże się negatywny choć przez cały czas próbuję się przygotować na tą ewentualność to wiem że jak wyjdzie ujemny wtedy cała nadzieja pryśnie a serce rozedrze się na milion kawałków
Odpowiedz
wiesz kupie ten co mówisz zapytam w aptece czy go mają. Modle się żeby test który zrobię we wtorek dał pozytywny wynik Nawet dziś wzięłam kwas foliowy tak zapobiegawczo.
Są też inne testy z czułością 10UI/ml, poszukaj w necie. Ale nawet tak czuły test nie daje 100% pewnego wyniku tak krótko po stosunku. Bo skoro był on w 18dc a teraz jesteś w 33dc to są to dopiero 2 tygodnie. Nie każdej kobiecie test wychodzi pozytywny 2 tyg po stosunku (bo to oznacza, że od zagnieżdżenia, czyli początku wydzielania betaHCG minęło zapewne zaledwie kilka dni.
Co do kwasu foliowego - rozpoczęcie zażywania go teraz jest trochę \"musztardą po obiedzie\" jeśli chodzi o tę ciążę (tę, w której być może teraz jesteś). Ale na pewno nie zaszkodzi! Bierz go jak najbardziej, najlepiej regularnie, codziennie. Skoro współżyjesz bez zabezpieczenia, to przecież ciąża jest bardzo prawdopodona. A kwas foliowy powinno się brać nie tylko na początku ciąży ale też na kilka tygodni przed nią. Organizm musi się najpierw wysycić, żeby dziecko mogło z niego czerpać. Poczytaj o kwasie, np. tutaj http://www.kwasfoliowy.pl/serwis.php?s=295 Moim zdaniem warto, żebyś go brała regularnie. Nie jest to duży wydatek a korzyści, zwłaszcza dla dziecka, nie do przecenieniaSmile
Odpowiedz
Poczytam na pewno o tych testach w necie dzięki za radę
Odpowiedz
W nawiązaniu do mojego poprzedniego postu - może źle się wyraziłam - zażywanie teraz kwasu foliowego jest jak najbardziej sensowne. Po prostu najlepiej zażywać go też przed ciążą, czyli w czasie starań. Najlepiej zacznij go teraz łykać codziennie, zawsze to jeden powód mniej do zmartwień o maluszka w ciążySmile
Odpowiedz
Wiem że folik jest niezbędny w ciąży Rozmawiałam z moim partnerem że jeśli dostane okresu teraz to może byśmy się postarali o dziecko w kolejnym cyklu a on powiedział że zaczniemy tak naprawdę się w październiku A do października jest jeszcze 8długich miesięcy to tak jak wieczność Jak sobie pomyśle że Kamil w październiku miał by już 3miesiące i pewnie już by gaworzył to serce rozpada mi się na kawałki Czuję że każdy dzień bez niego jest stracony najchętniej to zamknęła bym oczy i nigdy się nie obudziła życie mnie przytłacza. Mój partner chce żebym była taka jak dawniej wkurza go jak płaczę a ja po prostu nie umiem powstrzymywać łez nie umiem tak bardzo tęsknie za moim synkiem Jak byłam w ciąży nie mogłam się doczekać kiedy go zobaczę przytulę A teraz nigdy go nie zobaczę nie przytulę Razem z moim maleństwem odszedł sens mojego życia i chyba już nigdy nie wróci Wolałabym umrzeć niż żyć w tym bólu
Odpowiedz
ezywiecka91 najlepiej zrób tą Betę. Możesz zrobić w każdej przychodni gdzie pobierają krew na badania. Wyniki są w kilka godzina najpóźniej chyba następnego dnia. Nawet najczulszy test \"sikany\" pokazuje stężenie ok 10UI/ml a na Becie wychodzi dokładny wynik przy czym norma dla kobiety (nie w ciąży) jest chyba do 2.. powyżej 2 już pokazuje że możliwa jest ciąża, a wynik od 5 w górę świadczy o ciąży. Więc jest dużo dużo czulszy. Nie mówiąc o tym że zdarza się że test sikany nie pokazuje ciąży czasem i zaawansowanej po prostu tak bywa.. nie są idealne.
Odpowiedz
A tobie po jakim czasie test domowy wykazał ciąże? we wtorek kupie test sikany a jeśli okaże się negatywny to pójdę na bete
Odpowiedz
mi w 27 dniu cyklu, ale niektóre dziewczyny robią długo po spodziewanej miesiączce i nic nie wychodzi.. A bywa podobno tak że niektórym test sikany czasem nigdy nie pokazuje..
Odpowiedz
Już nie mam po co testu robić Cała moja nadzieja Prze chwilą prysła :\'( Dziewczyny pojawiła się taka mała kropka krwi prawię nie widoczna nie wiem czy to jest właśnie@ czy nie zawsze miałam bardzo obfite @ a teraz tylko kropka i czysty mocz
Odpowiedz
No to czekaj, albo się rozkręci porządny okres albo zrób test.. krwawienie nie zawsze oznacza okres może to być krwawienie implantacyjne (ile dni minęło od stosunku w którym przewidujesz że mogła dojść do zapłodnienia?) albo inne (w ciąży się zdarzają plamienia, czasem są niegroźne czasem groźne).. W każdym razie parafrazując \"jedna kropka okresu nie czyni\"Wink
Odpowiedz
to Był 18dc czyli jakieś 12 dni
Odpowiedz
A wiesz kiedy zwykle masz owulację? Albo w którym dniu cyklu zaszłaś ostatnio w ciążę?
Odpowiedz
Ostatnio 17 dzień cyklu zaszłam w ciąże ale rzeczywiście jak zrobiłam test to za jakieś dwa dni pojawiło się niewielkie krwawienie trwało bardzo krotko już w tedy myślałam że poroniłam ale jak poszłam do mojego ginekologa zbadał mnie i powiedział że jest w porządku i nie mam czym się martwić. A ile może trwać takie krwawienie implantacyjne i jak obfite może być?
Odpowiedz
\"Plamienie tego typu może wystąpić od 6 do 12 dnia po owulacji, trwa zazwyczaj 1-2 dni. Najczęściej jest to plamienie koloru jasnoczerwonego.\" Ale chyba raczej pozytywny test to już po takim plamieniu Wink
Odpowiedz
Właśnie to była jasno różowa krew takie małe plamki a dziś już jest czysto i brzuch mnie nie boli myślisz że dzisiaj test zrobić?
Odpowiedz
Beta hcg zaczyna rosnąć chyba dopiero od momentu implantacji więc może wstrzymaj się jeszcze skoro minął tylko jeden dzień.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości