Polip w endometrium
kochana, tego nie wiem niestety, czy zawsze grubieje od razu czy nie
Odpowiedz
I tak jestem ci kochana bardzo wdzięczna naprawdę jesteś kochana Jutro zrobię test rano jak nie będzie okresu i dam znać Pozdrawiam i dziękuję
Odpowiedz
Jeśli Cię to uspokoi, rób test. Tylko pamiętaj, że negatywny w dniu spodziewanej miesiączki przy jej dalszym braku nic nie rozstrzyga jednoznacznie. Bo w ciąży tak wczesnej poziom hormonów może być niższy niż czułość testu. A miesiączka ma prawo się spóźnić i bez ciąży. Nie panikuj, to najważniejsze. Polip to nic strasznego, jesteś pod kontrolą lekarza, okres dopiero ma przyjść.
Odpowiedz
zastanawiam się czy lekarz od razu na Usg zobaczy ciąże? Okresu nadal nie mam i nawet mnie brzuch mnie nie boli ani piersi mnie nie bolą tak jak zawsze na okres. Czuję się jak jakimś koszmarze nie wiem co myśleć co robić. Wczoraj patrzyłam do moich zapisków i okres powinnam mieć wczoraj. Poza tym lekarz mi jeszcze powiedział że okres z jego obliczeń mi się spóźnia
Odpowiedz
a test robilas? albo bete?
Odpowiedz
Nie jutro zrobię bo mama mi poradziła że wynik będzie pewniejszy wtedy
Odpowiedz
no to jak uwazasz ... mi w dzien okresu wyszla bladziocha niewidoczna prawie z pierwszego moczu a na drugi dzien wieczorem wyszla juz ladna jeszcze nei mega gruba ale juz wyrazna kreska... wiec na trzeci dzien powinnas miec grubasna ... o ile cos Ci sie nie poprzestawialo i np owulacja sie nei przesunela...
Odpowiedz
Jak mogła się przesunąć nie rozumiem możesz mi to wyjaśnić proszę
Odpowiedz
Sądzę, że kaoo miała na myśli fakt, że być może owulowałaś później, niż zwykle. Np. przyjmijmy, że zwykle owulujesz 14-15 dnia cyklu, a cykl masz np. 28-29-dniowy. Tym razem mogłaś owulować później, czyli w naszym przykładzie np. 18 dnia cyklu. To oznacza, że taki cykl z późniejszą niż zwykle owulacją będzie trwał odpowiednio dłużej. Z naszego przykładu - cykl \"normalny\" 15 dc owulacja+14 dni drugiej fazy cyklu = miesiaczka w 29 dniu cyklu. W tym cyklu z późniejszą owulacją będzie zatem tak - owulacja 18 dnia cyklu + 14 dni drugiej fazy = miesiączka w 32 dniu cyklu. Czyli \"przesunięta\" (w stosunku do naszej własnej normy organizmu) owulacja skutkuje dłuższym cyklem i \"spóźniającą się\" (znów - w stosunku do naszej normy) miesiączką. Nie oznacza to ciąży ani żadnych poważnych zaburzeń. Późniejsza owulacja może być skutkiem np. podróży, stresu, choroby. Ten temat nawiązuje do naszej wczorajszej rozmowy na temat ciałka żółtego i związanej z nim drugiej fazy cyklu. Druga faza ma u każdej kobiety mniej więcej stały czas trwania (wahania mogą się pewnie zdarzyć 1 dnia na plus lub minus). Więc cykl kończy się dopiero, jeśli od owulacji minie czas drugiej fazy, ciałko żółte zaniknie i nastąpi miesiączka. Skoro owulacja opóźniona, to druga faza trwa bez zmian tyle dni ile normalnie, a to skutkuje dłuższym cyklem. I jest to normalne, każdej kobiecie się może zdarzyć.
Odpowiedz
Tym bardziej utwierdzają się moje podejrzenia ponieważ w 18dc kochałam się z moim partnerem bez zabezpieczeń
Odpowiedz
Ewo, ja ten 18 dc podałam przykładowo, nie znam Twojego cykluSmile Jakiej długości masz cykle? Kiedy owulujesz? O ile wiesz - mierzysz temperaturę, robisz testy owulacyjne itp.?
Odpowiedz
nie
Odpowiedz
A jakie długie masz zwykle cykle? I w którym dniu cyklu teraz jesteś?
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=masaiimara]
Sądzę, że kaoo miała na myśli fakt, że być może owulowałaś później, niż zwykle. Np. przyjmijmy, że zwykle owulujesz 14-15 dnia cyklu, a cykl masz np. 28-29-dniowy. Tym razem mogłaś owulować później, czyli w naszym przykładzie np. 18 dnia cyklu. To oznacza, że taki cykl z późniejszą niż zwykle owulacją będzie trwał odpowiednio dłużej. Z naszego przykładu - cykl \"normalny\" 15 dc owulacja+14 dni drugiej fazy cyklu = miesiaczka w 29 dniu cyklu. W tym cyklu z późniejszą owulacją będzie zatem tak - owulacja 18 dnia cyklu + 14 dni drugiej fazy = miesiączka w 32 dniu cyklu. Czyli \"przesunięta\" (w stosunku do naszej własnej normy organizmu) owulacja skutkuje dłuższym cyklem i \"spóźniającą się\" (znów - w stosunku do naszej normy) miesiączką. Nie oznacza to ciąży ani żadnych poważnych zaburzeń. Późniejsza owulacja może być skutkiem np. podróży, stresu, choroby. Ten temat nawiązuje do naszej wczorajszej rozmowy na temat ciałka żółtego i związanej z nim drugiej fazy cyklu. Druga faza ma u każdej kobiety mniej więcej stały czas trwania (wahania mogą się pewnie zdarzyć 1 dnia na plus lub minus). Więc cykl kończy się dopiero, jeśli od owulacji minie czas drugiej fazy, ciałko żółte zaniknie i nastąpi miesiączka. Skoro owulacja opóźniona, to druga faza trwa bez zmian tyle dni ile normalnie, a to skutkuje dłuższym cyklem. I jest to normalne, każdej kobiecie się może zdarzyć.
oo dziekuje ze wyjasnilas to za mnie Smile dokladnie to mialam na mysli Smile a wczoraj mnei nei bylo przer wiekszosc dnia
Odpowiedz
Już kupiłam test ciążowy. Może wam się to wyda śmieszne ale boję się go zrobić
Odpowiedz
boisz sie go zrobic czy boisz sie negatywnego wyniku? ja robilam tydzien temu to balam sie wlasnei negatywnego wyniku i niestety go zobaczylam ...
poczekaj i zrob z pierwszego rannego moczu ...
no i :
??
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=kaoo]
boisz sie go zrobic czy boisz sie negatywnego wyniku? ja robilam tydzien temu to balam sie wlasnei negatywnego wyniku i niestety go zobaczylam ...
poczekaj i zrob z pierwszego rannego moczu ...
no i :
??
Zrobiłam test negatywny Sad niestety to jest 31 dzień cyklu ja mam nieregularne cykle ostatnio maiłam co 29 co 30 dni jutro już będzie 32dzień cyklu
Odpowiedz
jak masz nieregularne cykle to i owu masz roznie..
badanie krwi jednoznacznie Ci odpowie czy jestes w ciazy bo testy lubia sie mylic ... albo poczekaj jeszcze kilka dni i jak sie nie pojawi to zadzwon albo idz do lekarza...
Odpowiedz
Ewo, skoro masz nieregularne cykle ostatnio, to 31 dc to żadna tragediaSmile Jeśli faktycznie owulacja była później niż zwykle, to po pierwsze jeśli jesteś w ciąży, ma prawo nic jeszcze nie wyjść na teście a po drugie - jeśli w ciąży nie jesteś, to miesiączka i tak będzie dopiero po skończeniu drugiej fazy cyklu, czyli może nadejść za kilak dni dopiero. Nie stresuj sie o ile to tylko możliwe, bo wiem, że to trudne i poczekaj jeszcze kilka dni. Na miesiączkę albo na zrobienie kolejnego testuSmile
Odpowiedz
Ewo, skoro masz nieregularne cykle ostatnio, to 31 dc to żadna tragediaSmile Jeśli faktycznie owulacja była później niż zwykle, to po pierwsze jeśli jesteś w ciąży, ma prawo nic jeszcze nie wyjść na teście a po drugie - jeśli w ciąży nie jesteś, to miesiączka i tak będzie dopiero po skończeniu drugiej fazy cyklu, czyli może nadejść za kilak dni dopiero. Nie stresuj sie o ile to tylko możliwe, bo wiem, że to trudne i poczekaj jeszcze kilka dni. Na miesiączkę albo na zrobienie kolejnego testuSmile
Jeśli okres nie pojawi się za trzy dni to zrobię kolejny test ciążowy. Ostano po trzech dniach wyszedł pozytywny. Jeśli znów za trzy dni nie wyjdzie pozytywny a okresu nadal nie będzie to jadę do mojego ginekologa żeby dał mi na beta hcg Dziewczyny jak zobaczyłam jedną kreskę popłakałam się przepłakałam godzinę miałam cichą nadzieje że jestem w ciąży ale się rozczarowałam to tak boli tak bardzo boli
Odpowiedz
Wiem, że to rozczarowanie boli, wiele z nas uroni łezkę co miesiąc. Ale nie można się zrażać. Rzadko udaje się w pierwszym cyklu starań.
Odpowiedz
Wiem, że to rozczarowanie boli, wiele z nas uroni łezkę co miesiąc. Ale nie można się zrażać. Rzadko udaje się w pierwszym cyklu starań.
Zastanawiam się czy ten polip w moim endometrium mógł opóźnić moją miesiączkę. Z jednej strony lekarz mi nic nie mówił a wydaję mi się że by mi powiedział bo przecież to bardzo ważna informacja
Odpowiedz
beta hcg mozesz zrobic samam prywatnie ... sa laboratoria gdzie wynik masz w necie po kilku gidzinach (np www.diag.pl) badanie kosztuje ok 30kilku zl a wiesz od razu i moglabys leciec do gin po witaminy jesli to ciaza ...mysle ze wiecej na testy wydasz...
a jesli polip mialby byc powodem opoznienia @ to lekarz powinien to Tobie powiedziec
Odpowiedz
Też sądzę tak jak kaoo - gdyby polip miał być powodem opóźnienia to lekarz by Ci o tym powiedział. Zresztą - na razie można uznać, że Twoja miesiączka jeszcze się nie opóźniła.
Odpowiedz
dokladnie jesli masz nieregularne cykle i mialas juz powyzej 30 dni to 32dc nie jest czyms nienormalnym poczekaj jeszcze i nie denerwuj si ei nie zalamuj na zapas stres moze tez opoznic @ co ma byc to bedzie ... jak jestes w ciazy to sie to wyda predzej lub pozniej jak idzie do Ciebie @ to przyjdzie i tego nie zmienisz postaracie sie za kilkanascie dni ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości