Polip w endometrium
Dziewczyny byłam dziś u mojego ginekologa na USG stwierdził na 90% że to polip który powstał po abrazji. Czy któraś z was miała polip w endometrium po Abrazji?
Odpowiedz
Dziewczyny czy na usg wyjdzie wczesna ciąża?
Odpowiedz
w 4tc MOZE byc widac kropeczke ja w 6tc mialam widoczny wyrazny pecherzyk i cialko zolte ale jeszcze bez zarodka w 8tc+4d widzialam juz malego ludzika (jak z dzieciecego rysunku Wink ) i serduszko
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=kaoo]
w 4tc MOZE byc widac kropeczke ja w 6tc mialam widoczny wyrazny pecherzyk i cialko zolte ale jeszcze bez zarodka w 8tc+4d widzialam juz malego ludzika (jak z dzieciecego rysunku Wink ) i serduszko
Wierz wczoraj lekarz mi powiedział że endometrium jest pogrubione ale że szyjka macicy ma tylko 7mm więc jak stwierdził że jest za cienka na ciąże ale nie wiem czy od razu szyjka jest pogrubiona bardzo mocno. Powiedział jeszcze że w jajniku jest ciałko żółte . Pytałam go czy to może być ciąża a on powiedział że to bardzo mało prawdopodobne. Z moich obliczeń wynika że dziś albo jutro powinnam mieć okres. I nie wiem czy robić test ciążowy dziś czy zaczekać do jutra. Proszę porać mi bo nie wiem co robić
Odpowiedz
poczekaj spokojnie do jutra rano i jak miesiaczka sie nie pojawi to zrob test ciazowy zobaczysz co wyjdzie, a przypuszczasz ze mozesz byc w ciazy?
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=megi84]
poczekaj spokojnie do jutra rano i jak miesiaczka sie nie pojawi to zrob test ciazowy zobaczysz co wyjdzie, a przypuszczasz ze mozesz byc w ciazy?
dokladnie ja tez bym poczekala do jutra rana i robila test lub jechala na bete...
mi w poprzednej ciazy dopiero w dzien spodziewanej miesiaczki wyszla baaaaaardzo bladziutenka druga kreska wiec wiem ze dzien wczensniej nie wyszla by na bank
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=megi84]
No tak bo moim zdaniem wystąpiły u mnie dwie owulacje w 7 i 14dniu cyklu ale lekarz powiedział że szyjka jest za cienka ma 7mm. I że endometrium jest pogrubione i niejednorodne I dodał jeszcze że śluz szyjkowy nie wskazuje na ciąże. A wierz może co oznacza ciałko Żółte w jajniku? Ja jestem całkiem zielona. Do tego jeszcze jeden jajnik jest znacznie większy niż drugi
Na prawdę nie wiem co myśleć
Odpowiedz
cialko zolte powstaje wlasnie w drugiej fazie cyklu w jajniku wytwarza ono progesteron wiec niz zlego sie u Ciebie nie dzieje zwykla fizjologia gdy nie dojdzie do zaplodnienia cialko zolte wraz z misiaczka zanika a od nowego cyklu powstaje nowe. jesli cos Cie niepokoi to zrob test ciazowy dla wlasnego spokoju
Odpowiedz
spokojnie jakby bylo cos nei tak to by Ci powiedzial.. ale jak 2 owulacje mialas? na jakiej podstawie to stwierdzilas? a sluz nei wiem jaki powinien byc pamietam tylko ze normalnei przed okresem mam uczucie suchosci a jak bylam w ciazy to bylo caly czas wilgotno..
Odpowiedz
dokladnie jakby bylo cos nie tak lekarz by ci powiedzial......jezeli twierdzi ze nic nie wskazuje na ciaze to poczekaj na okres....tak jak napisala kaoo przed okresem gdy nie dojdzie do zaplodnienia ma sie wrazenie suchosci w pochwie a w ciazy jest znacznie wiecej sluzu...spokojnie czekaj na okres
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=kaoo]
spokojnie jakby bylo cos nei tak to by Ci powiedzial.. ale jak 2 owulacje mialas? na jakiej podstawie to stwierdzilas? a sluz nei wiem jaki powinien byc pamietam tylko ze normalnei przed okresem mam uczucie suchosci a jak bylam w ciazy to bylo caly czas wilgotno..
Bo w 7dniu zobaczyłam biały śluz i w 14 też
Odpowiedz
bialy sluz wcale nie znaczy owulacji...
Odpowiedz
doczytalam teraz na necie ze dwie owulacje w 7 i 14 dniu jak twierdzisz sa niemozliwe...mozliwe jest jedynie podwojna owulacja w odstepie max kilku lub kilkunasto godzinnym
Odpowiedz
bialy sluz jest nieplodny plodny jest przezroczysty (jak surowe bialko kurzego jajka)
Odpowiedz
Ja się poczuwam do wyjaśnień, bo kiedyś sformułowałam skrótową i przez to błędną myśl \"dwie owulacje\". Nie występują w cyklu dwie owulacje. Tak jak piszecie - mogą być uwolnione dwa jajeczka w odstępie kilku godzin. I mogą być dwukrotnie w cyklu objawy owulacji (śluz, skok temperatury), wskutek \"wahnięcia\" hormonów. Organizm dwa razy podchodzi do owulacji, ale komórka jajowa uwalniana jest raz, albo nie jest uwolniona wcale. Zresztą - wszelkie objawy owulacyjne są dość złudne i zawodne moim zdaniem. Wiele dziewczyn robi testy owulacyjne i nagle się okazuje, że skok LH jest nie wtedy, kiedy się spodziewały i myślały do tej pory, próbując trafiać ze staraniami. A i skok LH nie oznacza koniecznie uwolnienia jajeczka...
Ewo, jeśli przypuszczasz, że możesz być w ciąży, to dbaj o siebie i czekaj na termin miesiączki. Wtedy możesz zacząć testować, jesli krwawienie się opóźni. Pamiętaj jednak, że w dniu spodziewanej miesiączki stężęnie beta hCG może być zbyt niskie. Wiele testów pozytywnych wychodzi dopiero kilka dni po terminie miesiączki.
Najważniejszy jest spokój, czy jesteś czy nie jesteś w ciąży. Nakręcanie się nie pomoże. Wiem, że to niełatwe, ale po prostu poczekaj.
Odpowiedz
Lekarz powiedział że to mało prawdopodobne że mogę być w ciąży
Odpowiedz
Więc tym bardziej spokojnie poczekaj. Okres, tak jak piszesz, ma być dziś lub jutro. A przecież może nie być jak w zegarku, więc opóźnienie nawet kilkudniowe nie musi oznaczać ciąży.
Odpowiedz
Ale powiedział też że moje endometrium jest pogrubione i że to na 90% polip który powstał po abrazji
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=ezywicka91]
Ale powiedział też że moje endometrium jest pogrubione i że to na 90% polip który powstał po abrazji
No dobrze - i co stwierdził w związku z polipem? Jakie zalecenia dał? Jaką drogę leczenia? My tu nie jesteśmy lekarzami, a zapewne każdy polip inny. Bo przecież to lekarz może Cie całościowo ocenić.
Odpowiedz
Powiedział że jeśli to polip to trzeba będzie go usunąć. wiem że nie jesteście lekarzami ale liczę się bardzo z waszym zdaniem
Odpowiedz
No to się usunieSmile Ewo, najważniejszy jest spokój, powtórzę się. Lekarz pewnie kazał Ci się pojawić do kontroli tego potencjalnego polipa za jakiś czas? No to poczekaj, jeśli miesiączka nie przyjdzie przez kilka dni, zrób test. A potem w zależności od wyniku idź do lekarza jak najszybciej (wynik pozytywny) lub na tę wyznaczoną kontrolę (o ile nie jest ona bardzo odległa, bo wiadomo, że nie możesz bez końca czekać jeśli miesiączka się nie pojawi).
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=ezywicka91]
Powiedział że jeśli to polip to trzeba będzie go usunąć. wiem że nie jesteście lekarzami ale liczę się bardzo z waszym zdaniem
Ewo, ja rozumiem Twoją potrzebę znalezienia kogoś \"kto też tak miał\", bo to daje pewne odniesienie. Ale musisz pamiętać, że wirtualne rady, nawet dawane w najlepszej wierze, tym bardziej jeśli pochodzą od laików, są tylko radami. Najważniejsze jest, co myśli i mówi dobry lekarz, bo to on ma możliwość Cię zbadać. No i co Ty odczuwasz/odbierasz ze strony swojego organizmu. Cała reszta to tylko gdybanie i dobre chęciSmile
Odpowiedz
Kazał mi w szóstym dniu cyklu przyjść jak będę jeszcze lekko krwawić bo okresy u mnie za zwyczaj 7dni krwawić. Wierz może co oznacza ciałko żółte w jajniku?
Odpowiedz
No to spokojnie poczekaj na tę miesiączkę, nie musi przecież przyjść dokładnie tak jak w zeszłym cyklu czy jak zwykle. Różne czynniki mogą opóźnić miesiączkę i nie jest to z reguły powód do stresu. I odczekaj potem do 6 dnia i na wizytęSmile
Co do ciałka żółtego - jest to normalny, fizjologiczny twórSmile Żaden powód do niepokoju. Ciałko żółte powstaje w drugiej fazie cyklu, czyli po owulacji, na Twoim jajniku, w miejscu pękniętego pęcherzyka Graafa. Jest ono odpowiedzialne za wytwarzanie progesteronu - hormonu wspomagającego utrzymanie ciąży. Jeśli do zapłodnienia w danym cyklu nie dojdzie, wtedy w ciągu kilkunastu dni ciałko żółte zanika.
Odpowiedz
Aha teraz rozumiem dziękuję Ci bardzo jesteś kochana. Mam jeszcze jedno pytanko do ciebie lekarz powiedział że szyjka macicy jest cienka 7mm więc to raczej nie ciąża. Ale czy szyjka grubieje od razu na początku ciąży?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości