Czy możliwe jest zajście w ciąże w siudmym dniu cyklu
Witajcie mam pytanie Czy możliwe jest to żeby plemnik przeżył siedem dni ?bo wczoraj miałam dziwne bóle podbrzusza boję się że coś złego się dzieję proszę odpiszcie
Odpowiedz
Kiedyś wydawało mi się, że współżycie w 7-8 dniu cyklu bez zabezpieczenia nie prowadzi do ciąży. I tak na świecie pojawił się mój synekSmile. Musiało stać się to w tym czasie, bo później używaliśmy środków antykoncepcyjnych. 7 i 8 dzień cyklu to były jedyne dni, kiedy byliśmy blisko bez zabezpieczeniaSmile
Odpowiedz
myślisz że powinnam zrobić test ciążowy?
Odpowiedz
ja też mam jakieś dziwne bóle podbrzusza a jestem w 22 dc, a co do Twojego testu to jak się martwisz to go zrób zawsze będziesz spokojniejsza Smile
Odpowiedz
ezywiecka91 a który masz dzień cyklu? nie wiadomo czy test może już wyjść.
Poza tym wcale przecież nie jest powiedziane że musisz mieć owulację 14 dnia. Możesz mieć np 9go i wtedy plemnik spokojnie przetrwa 2 dni.
Odpowiedz
dziś jest 15 dzień cyklu. Wierz nie powiedziałam Ci jeszcze że dzień po stosunku zaczęły mi się mokre dni a to jest owulacja moim zdaniem. A ty jak uważasz? i Jak myślisz robić ten test czy zaczekać lepiej?
Odpowiedz
Z testem to lepiej chyba zaczekać do pierwszego dnia miesiączki i jeśli jej nie będzie wtedy zrobić test.. Nie wiem czy wcześniej coś wyjdzie.. Jeśli chcesz robić wcześniej to może lepiej z krwi? Większe prawdopodobieństwo, że coś pokarze niż sikany test.. Ale moim zdaniem powinnaś jeszcze spokojnie poczekać.. 15 dzień cyklu to bardzo wcześnie...
Odpowiedz
mój chłopak twierdzi że nie mogę być w ciąży ponieważ plemnik nie przeżyje do 14 dnia cyklu
Odpowiedz
Do 14 dnia cyklu nie przeżyłyby faktycznie, jesli minął tydzień od stosunku. Ale jak sama mówisz - objawy owulacyjne miałaś dzień po stosunku. I faktycznie owulacja mogła być wcześniej, niż \"książkowo\", czyli 14 dni przed końcem cyklu. Zwłaszcza, że po poronieniu cykle przez jakiś czas szaleją i może być nawet dodatkowa owulacja w cyklu. A plemniki 3 dni w organizmie kobiety spokojnie sobie na komórkę jajową potrafią poczekać.
Jednak nawet jeśli owulacja była 8 czy 9 dc, to jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek jednoznaczne wnioski. Poczekaj do terminu miesiączki i zrób test ciązowy.
Odpowiedz
dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Odpowiedz
stosuje naturalne metody planowania rodziny wedlug ktorych I faza czyli dni przed owulacja, to czas nieplodnosci wzglednej kiedy mamy jakis procent szansy na ciaze. plemniki rekordzisci potrafia przezyc w drogach rodnych kobiety nawet 7 dni. a jesli, jak piszesz, dzien po stosunku pojawil sie u Ciebie sluz, to szansa na ciaze jest nawet spora. poczekaj do miesiaczki a jak sie nie doczekasz to zrob test
Odpowiedz
Moja koleżanka zaszła w ciąże 6 dnia cyklu Smile.
Odpowiedz
Tak czy inaczej 8 dni po stosunku to chyba jeszcze za wcześnie na test Wink
Odpowiedz
ezywicka91 a kiedy miałaś zabieg?
Odpowiedz
26grudnia 2010roku Mogę wiedzieć czemu pytasz? Czy to ważne kiedy odbył się zabieg?
Odpowiedz
Tak, to ważne Ewo, bo skoro od zabiegu minęło dopiero 6 tygodni, to Twój cykl może być zupełnie nieunormowany. Skoro piszesz, że jesteś ok. 15dc, to jest to Twój 2 cykl po poronieniu, czyli pierwszy \"normalny\".
Odpowiedz
Czyli zajście w ciąże w tym cyklu jest nie możliwe?
Odpowiedz
Jest jak najbardziej możliwe Ewo. Wiele dziewczyn z tego forum zaszło w ciążę właśnie w tym pierwszym normalnym cyklu. Z tym, że właśnie mogą się w nim zdarzać takie \"niespodzianki\", jak np. dwie owulacje, albo owulacja nie 14 dni przed końcem cyklu, ale w jego pierwszych 10 dniach, albo tuż przed końcem cyklu, z krótszą druga fazą.
Odpowiedz
co do tego jak różni lekarze oceniają gotowość kobiety po stracie, a raczej jej organizmu to zdania są różne. bardziej wydaje mi się należy tu polegać na gotowości psychicznej... ja chociaż chciałabym znów być w ciąży (czekam na kolejną wizytę kontrolną i powtórzenie badań na obecność cytom) to czuje, że jeszcze nie jestem na to gotowa.
Odpowiedz
Ja mówiłam nie o gotowości, a o możliwości fizjologicznej. Bo rozumiem, że o to chyba pyta Ewa? Czy jest fizycznie możliwe, żeby zajść w ciążę we wczesnej fazie cyklu i czy czas od poronienia ma wpływ na takie \"anomalie\"? Co do psychicznej gotowości - każda kobieta, każda para musi oceniać według własnego uznania. Aczkolwiek pewnie doczekanie przynajmniej do miesiączki po poronieniu pozwala nie tylko uregulowac się w pewnym sensie fizjologii ale też trzeźwiej podjąć decyzję. Bo kilka tygodni po poronieniu to najczęściej okres totalnej huśtawki odczuć, co do utraconego dziecka i co do decyzji o kolejnym.
Odpowiedz
dziewczyny ja bardzo chciała bym być nawet teraz w ciąży tylko boję się że dojdzie do kolejnego poronienia a drugiej takiej tragedii bym nie przeżyła to był by koniec mojego życia. Wolała bym umrzeć niż żyć bez mojego dziecka. Teraz jedynie trzyma mnie przy życiu świadomość że doczekam się kiedyś swojego ziemskiego dziecka ale gdy bym straciła też drugie straciła bym sens i nadzieję już zupełnie. Nawet teraz zdarza mi się mieć myśli samobójcze.
PS Dziękuję wam za taki odzew i wsparcie To wiele dla mnie znaczy że zawsze mogę na was liczyć
Odpowiedz
Ewo, co ma być to będzie - poczekaj na termin miesiączki, zrób test i zobacz, jaki będzie wynik. Jeśli okaże się, że jesteś w ciąży, to się ciesz każdym dniem i myśl pozytywnie, bo stres nie pomoże.
A jeśli nie będziesz w ciąży - może warto pomyśleć o przerwie w staraniach? Skoro mówisz, że nie najlepiej póki co z Twoją psychiką? Potrzeba czasu, żeby poukładać sobie świat na nowo.
Odpowiedz
Masz racie poczekam spokojnie do terminu miesiączki jeśli krwawienie się nie pojawi zrobię test ciążowy i oczywiście dam wam znać jak wyszedł test. Jeśli wyjdzie pozytywny będę cieszyła się każdą chwilą z moim maleństwem i zgadzam się z tobą że stres nie pomoże.
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=masaiimara]
\"niespodzianki\", jak np. dwie owulacje
nie ma takiej mozliwosci. kobieta moze miec owulacje wczesniej lub pozniej niz zwykle- o ile obserwuje swoj cykl i potrafi interpretowac objawy zblizajacej sie owulacji- moze sie pomylic przy interpretacji ale nigdy nie zdarza sie zeby w jednym cyklu byly dwie owulacje
Odpowiedz
Słuszna uwaga Madness. Źle się wyraziłam, użyłam skrótu myślowego, a to wprowadza w błąd. Możliwe jest np. zaburzenie hormonów, które skutkuje podwójnym \"podejściem\" do owulacji. Tzn. możemy obserwować \"zewnętrzne\" jej objawy dwukrotnie, podczas gdy jajeczko faktycznie uwalniane jest raz (albo wcale mimo objawów).
Toteż powinnam napisać wcześniej - dwukrotne objawy owulacji. Dzięki Madness za korektęSmile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości