Dziwne uczucie wilgotności kilka dni przed miesiączką
Cytat:[autor cytatu=ezywicka91]
Cytat:[autor cytatu=AniaPiBi]
Tempka ma być podwyższona, bo tak działa progesteron w II fazie cyklu. Jaką masz tempkę wyjściową?
dziś temperatura 36i9
Ania PiBi pytała o Twoją wyjściową temperaturę, czyli raczej o \"średnią\" temperaturę jaką masz w I fazie cyklu.
Odpowiedz
36 i 7
Odpowiedz
Hmmm.... stosunkowo wysoką. Czyli ta owulacyjna to nie mniej niż 36,9 przez co najmniej 3 dni z rzędu... Wiesz, ja początek śluzu notuję u siebie ok. 8dc i owulkę miewam ok. 15dc, 17dc jest już w miarę suchy. U Ciebie śluz zaczął się w 12dc,hmmm... na owulkę w 14 to za wcześnie, w 19dc było już sucho, więc owu mogła być ok. 17dc? tak sobie teoretyzuję.... Teraz który masz dc? 28?
Odpowiedz
29dc
Odpowiedz
29dc
nie będę się kłócić, ale jeśli 1 d@ to był 27.02 to dziś masz 28dc Smile

Jeśli starania były musisz cierpliwie poczekać jeszcze kilka dni na wyjaśnienie zagadki, jeśli nie - to może być śłuz progesteronowy, albo - zapalenie, czego nie życzę, ale do tego doszłyby Ci jakieś inne objawy jeszcze - pieczenie, swędzenie, ból...
Odpowiedz
29dc
no właśnie nie mogłam się połapać w tych datach i dniachSmile
ezywicka, tak jak pisze Ania - jesli pierwszy dzień miesiączki miałaś 27.02 to dziś masz 28dc. Czyli nawet jeśli owulacja byłaby 14dc, to ciągle jeszcze okres się w sumie nie spóźnia, czyli po prostu II faza.
A jeśli to cykl starań, to powtórzę za Ania - jeszcze Parę dni trzeba poczekać na wynikSmile
Odpowiedz
tak macie racje źle spojrzałam w notatki Dziewczyny np dzisiaj już mam sucho
Odpowiedz
29dc

Jeśli starania były musisz cierpliwie poczekać jeszcze kilka dni na wyjaśnienie zagadki, jeśli nie - to może być śłuz progesteronowy, albo - zapalenie, czego nie życzę, ale do tego doszłyby Ci jakieś inne objawy jeszcze - pieczenie, swędzenie, ból...
Nie nie mam takich objawów A poza tym kochałam sie z partnerem w 11dc a potem w 16dc gumka nam pękła
Odpowiedz
No to staranka były, choć nieplanowane. Ewo, na wynik i tak może byc jeszcze nieco wcześnie, nie dopatruj sie na siłę objawów ani kłopotów, ok? Temperatura taka II-fazowo/ciązowa póki co. 16dc i pęknięcie prezerwatywy to szansa na zapłodnienie, ale czy tak się stało, dowiesz się pewnie najwcześniej za kilka dni. Bo jeśli do zapłodnienia doszło w 17/18 czy późniejszym dniu cyklu (plemniki potrafią \"poczekać kilka dni w drogach rodnych) to minęło zaledwie 10 lub mniej dni. więc nieco wcześnie na domowy test ciążowy.
Odpowiedz
Wiem kochana chociaż mój parter twierdzi że te gumki były że środkiem plemniko bój czym więc mogą być uszkodzone lub podtrute
Obiecuje nie będę warować tylko poczekam. jeśli teraz nic to starania w sierpniu zaczynamy
Odpowiedz
Wiem kochana chociaż mój parter twierdzi że te gumki były że środkiem plemniko bój czym więc mogą być uszkodzone lub podtrute
Obiecuje nie będę warować tylko poczekam. jeśli teraz nic to starania w sierpniu zaczynamy
Ewo, wydaje mi się, że ilość środka na takiej prezerwatywie jest na tyle mała, że nie jest w stanie skutecznie uszkodzić plemników zawartych w pełnym nasieniu. Obecność środka jest raczej nakierowana na działanie na psychikę użytkownikaWink Ale ekspertem nie jestem.
Poczekaj, jeśli okres się spóźni, zrób test. Co się miało dokonać, już się dokonałoSmile Nie ma sensu się stresować nadmiernie. Wiem, bo sama jestem właśnie w totalnie \"szalonym cyklu\". I tak jak Ty - czekam. Cierpliwości i spokoju zyczęSmile
Odpowiedz
Marta to znaczy co miałaś namyśli że też jesteś w zawarowanym cyklu?
Odpowiedz
A mnie Duphaston nie wydłuża II fazy. Owu mam, powiedzmy w 15dc, D włączam w 17, biorę do 27 i w 29dc nadchodzi @. Nie zdarzyło mi się, żeby D przedłużył cykl. :roll:
Natomiast co do śluzu - opcje są, hmmm... 3. 1. Śluz niepłodny, 2. ciąża, 3. zapalenie. Wink

Może dlatego że w standardzie masz odpowiednią długość i wystarczająco dużo progesteronu, żeby ta (niewielka) dawka z leku nie robiła organizmowi różnicy?
Ja przy owu w 14dc i cyklach 23 dniowych \"w standardzie\", przy duphastonie dociągnęłam do 29 dni teraz (duphaston 14-25dc).. chociaż zaraz po poronieniu jak brałam to @ przychodziła nawet w trakcie przyjmowania duphastonu..
Odpowiedz
Ewa, a czy Ty już wyleczyłaś ten stan zapalny o którym mówiłaś?

A co do środka plemnikobójczego i uszkodzenia/osłabienia plemników to.. nie jestem ekspertem w tej kwestii, ale ogólnie w tym wyścigu \"wygrywają najsilniejsi/najszybsi\" i kto pierwszy ten lepszy.. Więc wątpię żeby dotarł akurat uszkodzony plemnik Wink Zresztą z jakiegoś powodu środki plemnikobójcze są środkiem antykoncepcyjnym. Jeśli dopuszczałyby zajście w ciążę i to jeszcze przy udziale uszkodzonego plemnika to raczej byłoby bez sensu Wink
Odpowiedz
Tak Olu wyleczyłam
Odpowiedz
Ola masz na myśli to że nie wszystkie plemniki zostały uszkodzone?
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=Snopka]
Ewa, a czy Ty już wyleczyłaś ten stan zapalny o którym mówiłaś?

A co do środka plemnikobójczego i uszkodzenia/osłabienia plemników to.. nie jestem ekspertem w tej kwestii, ale ogólnie w tym wyścigu \"wygrywają najsilniejsi/najszybsi\" i kto pierwszy ten lepszy.. Więc wątpię żeby dotarł akurat uszkodzony plemnik Wink Zresztą z jakiegoś powodu środki plemnikobójcze są środkiem antykoncepcyjnym. Jeśli dopuszczałyby zajście w ciążę i to jeszcze przy udziale uszkodzonego plemnika to raczej byłoby bez sensu Wink
no, ale niestety, czasem tak się też zdarza Tongue :roll:
Odpowiedz
Aniu co miałaś na myśli mówiąc że czasem się tak zdarza?
Odpowiedz
Czyli środek plemnikobójczy to chyba najgłupszy sposób antykoncepcji w takim razie.. skoro osoba, która nie chce się jeszcze decydować na dziecko bo np jest za młoda, nie stać jej finansowo, nie może sobie pozwolić ze względów zdrowotnych itp może skończyć nie dość że z dzieckiem to jeszcze np niepełnosprawnym? [Obrazek: rolleyes.gif]
Odpowiedz
albo poronieniem
Odpowiedz
Snopka, żaden środek antykoncepcyjny nie daje 100% gwarancji. Moja koleżanka zaszła w ciążę, a łykała pigułkę i nie przypomina sobie, żeby zapomniała wziąć którejś Wink tak samo może się zdarzyć z gumką i środkami plemnikobójczymi. Smile
Odpowiedz
Ale jest też nadzieja że nie wszystkie zostały uszkodzone prawda?
Odpowiedz
No pewnie Smile
Odpowiedz
Dziękuję Aniu
Odpowiedz
AniaPiBi tego jestem w pełni świadoma.. Wskaźnik Pearla jest w tej kwestii bezlitosny Wink Sama też znam dziewczynę, która została mamą łykając pigułki..
Ale co innego świadomość, że mimo wszystko można zostać rodzicem, a co innego że możesz zwiększyć szansę na niepełnosprawne dziecko..
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości