Dziwne uczucie wilgotności kilka dni przed miesiączką
Ostatni@ miałam 27.02 pomyliłam ją z krwawieniem intaplacyjnym Teraz niebawem powinnam mieć kolejny@ Dzisiaj mam tak wilgotno
Owulacje miałam w 14dc z długą fazą lu-teinową 12-14
Jak myślicie co to może znaczyć
Odpowiedz
niebawem tzn kiedy?
uczucie wilgotnosci turz przed @ moze oznaczac ciaze ale nie musi bo moze byc tez zapowiedzia @...
poczekaj do dnia spodziewanej @ i zrob test albo idz na bete
Odpowiedz
teraz naliczyłam z hakiem czyli 1-2 kwietnia to będzie 34dc
Odpowiedz
to jeszcze ponad tydzien .. wiec tyle przed spodziewana @ mozesz spokojnie miec sluz nieplodny ..
mysle ze narazie to nic nie znaczy ...
ale nei rozumiem ... ostatni @ mialas 27.02 owulacje w 14dc czyli 12.03 i piszesz ze 2 faze masz 12-14dni a @ spodziewasz sie dopiero za tydzien czyli wychodzi na to ze 2 faze bedziesz miala 21dni... ??
Odpowiedz
bo ostatnio okres mi się spóźnił więc obliczyłam tak jak by z hakiem ostatni cykl trwał 34dni więc teraz też tak policzyłam mam nie regularne @
Odpowiedz
a czy druga faza nie jest przypadkiem stała (nie licząc sytuacji gdy bierze się leki)? :? Oczywiście stała dla danej kobiety.. I taki np \"przedłużający się cykl\" to chyba świadczy o przesunięciu się owulacji a nie wydłużeniu fazy lutealnej?
Odpowiedz
Ostatnio miałam owulację dopiero w18-19dc
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=Snopka]
a czy druga faza nie jest przypadkiem stała (nie licząc sytuacji gdy bierze się leki)? :? Oczywiście stała dla danej kobiety.. I taki np \"przedłużający się cykl\" to chyba świadczy o przesunięciu się owulacji a nie wydłużeniu fazy lutealnej?
Jest dokładnie tak jak mówisz. z pewnych względów być może faza lutealna może trwać o jeden dzień dłużej lub krócej, choć pewnie polega to na policzeniu plamienia do okresu bądź nie oraz z niedoskonałości wyznaczenia owulacji metodami \"domowymi\". Ale generalnie - faza lutealna jest stała! Jesli wydłuża się cykl, to znaczy że później była owulacja. Bądź skok LH bez uwolnienia komórki jajowej. Ale generalnie - cykl kończy się w momencie skok LH+liczba dni fazy lutealnej charakterystyczna dla danej kobiety.
Odpowiedz
Ale jestem pewna ze owulacja była w 14 dc
Odpowiedz
A skąd ta pewność? Robiłaś USG?
Odpowiedz
W sumie to chyba nawet usg nie daje pewności prawda? Bo wiadomo tylko że jest pęcherzyk ale nie ma pewności że pękł?

Z tą fazą lutealną i jej długością, to tak dla jasności (skoro już pisałam o lekach..)dodam że może się ona zmieniać przy przyjmowaniu np duphastonu (pogesteronu) w drugiej fazie cyklu. Nie wiem czy jeszcze jakieś inne leki też mogą tak działać. Żeby nie było, że Ola napisała że przy lekach, a ktoś się zacznie zastanawiać czy jak brał apap i gripex to może się coś zmienić Wink
Odpowiedz
chyba robienie usg albo czegos tam moze dac odpowiedz czy pecherzyk jest i czy pekl ale to trzeba robic chyba codziennie.. ale pisze CHYBA bo wiem ze cos takiego jest nie wiem dokladnie...
no i dokladnie 2 faza powinna byc stala przynajmniej mniej wiecej chyba a nie ropznica miedzy 14 a 21 dni ... jesli ostatnio owu mialas w 19dc i @ po 14 dniach to teraz majac owu w 14dniu powinas miec @ w okolicach 29dnia cyklu... ja to tak rozumiem
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=Snopka]
W sumie to chyba nawet usg nie daje pewności prawda? Bo wiadomo tylko że jest pęcherzyk ale nie ma pewności że pękł?
Właśnie USG w formie monitoringu pozwala zaobserwować wzrost i zanotować pęknięcie/brak pęknięcia pęcherzyka. Czyli tutaj odpowiedź jest jednoznaczna - owulacja była/nie było. Dobry ultrasonografista jest ponoć w stanie tak \"ustawić\" terminy monitoringu, że dość jednoznacznie odpowie na pytanie kiedy pęcherzyk pęknie lub kiedy pękł.
Ja tez nie robiłam monitoringu ale wiem od Pchelki83 że u dobrego lekarza wystarczą 2 a nawet 1 wizyta w cyklu, żeby wg USG prognozować moment owulacji.
Leki takie jak Duphaston wydłużają fazę lutealną, taka ich rolaSmile Ale chyba ezywicka ich nie bierze? Stąd moje pytanie o pewność tej owulacji w 14 dniu. Mało to prawdopodobne, jak pisze też kaoo, żeby faza lutealna sama z siebie wydłużyła się do 21 dni! w ogóle 21-dniowa faza lutealna to mało prawdopodobne. Przy 18-dniowej fazie lutealnej (rozumienaej jako 18 dni fazy wyższych temperatur) przyjmuje się chyba, że jest to już ciąża?
Odpowiedz
Nie no mówię że z tymi lekami to tak tylko abstrahując od przypadku że to luteina, żeby ktoś tu kiedyś nie zajrzał czegoś szukając, spojrzał że leki mogą wydłużać i nie zaczął się zastanawiać czy jak brał apap czy gripex to też Wink
Odpowiedz
A mnie Duphaston nie wydłuża II fazy. Owu mam, powiedzmy w 15dc, D włączam w 17, biorę do 27 i w 29dc nadchodzi @. Nie zdarzyło mi się, żeby D przedłużył cykl. :roll:
Natomiast co do śluzu - opcje są, hmmm... 3. 1. Śluz niepłodny, 2. ciąża, 3. zapalenie. Wink
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=masaiimara]
nie ale wszystkie objawy wskazywały na owu
Odpowiedz
Wszystkie, czyli jakie? bo jedynym pewnym objawem owu jest... ciąża Wink Smile
Odpowiedz
Podwyższona temperatura i śluz płodny. Jak to ciąża nie rozumiem?
Odpowiedz
Tyle, że śluz płodny utrzymuje się od kilku dni przed owu, do kilku dni po, wyższa tempka - ok, ale dnia owu z całą pewnością nie da się określić. I tak naprawdę jedynym pewnym dowodem na to, że owulka była jest ciąża Wink Smile
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=ezywicka91]
Cytat:[autor cytatu=masaiimara]
nie ale wszystkie objawy wskazywały na owu
Tak jak pisze Ania PiBi - jedynym na 100% pewnym objawem owulacji jest ciąża (to taka teoria wykrycia owulacji trochę z przymrużeniem oka). Pewnym, bo skoro zachodzi się w ciążę, to BEZ WATPIENIA owulacja byłaSmile
Natomiast kolejnym - USG, które wykazuje obecnośc pękniętego pęcherzyka.
Natomiast te \"wszystkie\" objawy o których piszesz, czyli domyślam się śluz, szyjka, temperatura, kłucie jajnika mogą ale nie muszą wskazywać na owulację. Dokładniej - mogą się zbiec w występowaniu z \"okolicami\" owulacji ale ich wystąpienie wcale dowodem owulacji nie jest. Podobnie jak pozytywny wynik testu owulacyjnego, choć ten już i tak jest pewniejszy niż obserwacje fizjologii własnego organizmu.
Dlaczego nie są pewne? Ano dlatego, że:
-temperatura może skakać z różnych powodów w cyklu, owulację można \"podejrzewać\", jeśli skoczy o przynajmniej 2 kreski w górę i na tym poziomie utrzyma się przez kolejnych kilkanaście dni aż do okolic miesiączki. Ale taka druga faza temperaturowa wystąpi również u tych kobiet, u których następują zmiany hormonalne typowe dla II fazy cyklu, pęcherzyk na jajniku rośnie ale... nie pęka. Czyli - owulacji nie ma.
-śluz i szyjka - j.w. pojawią się nawet, jeśli jajeczko nie zostanie uwolnione. Albo się nie pojawią. Różnie to bywa w różnych cyklach, bo zależy od indywidualnych cech organizmu i czynników zewnętrznych. Wystarczy choroba z gorączką w cyklu i już pomiesza się w obserwacji temperatury i sluzu.
-kłucie uznawane przez nas za kłucie jajnika może być kłuciem w jakiejkolwiek innej okolicy jamy brzusznej.

Żadna z metod, nawet USG - ani ciążaSmile - nie pozwala określić momentu co do dnia. Tzn. umiejscowić w konkretnej dacie. Daje jedynie rozeznanie co do 24-48h kiedy prawdopodobnie była owa owulacja.
Ale mimo wszystko - najlepszą metodą mnie się wydaje USG.
Odpowiedz
w 12dc zauważyłam u siebie ciągnisty śluz przezroczysty w 13dc taki sam śluz temperatura lekko podwyższona 36i8 w 15dc śluz przezroczysty temperatura 36i9 14dc takie same objawy 16dc temperatura 37i 1 śluz przezroczysty rzadszy śluz był obecny aż do 19dc potem sucho a potem wczoraj takie biały śluz temperatura cały czas podwyższona
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=ezywicka91]
w 12dc zauważyłam u siebie ciągnisty śluz przezroczysty w 13dc taki sam śluz temperatura lekko podwyższona 36i8 w 15dc śluz przezroczysty temperatura 36i9 14dc takie same objawy 16dc temperatura 37i 1 śluz przezroczysty rzadszy śluz był obecny aż do 19dc potem sucho a potem wczoraj takie biały śluz temperatura cały czas podwyższona
Takie dane wskazują, że póki co jesteś w II fazie cyklu, bo termin miesiączki jeszcze nie nadszedł?
Ale nie rozstrzygają, czy wystąpiła owulacja. Bo ani temperatura ani śluz nie sa odpowiedzią na pytanie, czy została uwolniona komórka jajowa. A jesli została, to dokładnie kiedy.
Odpowiedz
Tempka ma być podwyższona, bo tak działa progesteron w II fazie cyklu. Jaką masz tempkę wyjściową?
Odpowiedz
dziś jest 29dc
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=AniaPiBi]
Tempka ma być podwyższona, bo tak działa progesteron w II fazie cyklu. Jaką masz tempkę wyjściową?
dziś temperatura 36i9
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości