Przeziębienie (i inne choroby) a starania...
Vella, Smile nie wariuj, tylko zaszczep się i zrób badanie na herpesy. najwyżej się okaże, że nie masz i to dopiero będzie powód do zmartwień Wink
a swoją drogą, he he, przyznam się, że ja nigdy nie miałam opryszczki, ale badania jeszcze nie zrobiłam, żeby się przekonać, jak jest naprawdę Wink Smile
Odpowiedz
Dziewczynki tak jak mówiłam w maju mam badania i chciałabym was zapytać czy ja będę musiała za nie płacić czy to na NFZ?
Odpowiedz
przeziębienie i starania.. myślę, że do teraz bagatelizowałam przeziębienie w ciąży bo myślałam, że kurując się \"naturalnie\" zawsze pomoże i nie stanowi ryzyka.. Ale właśnie jestem po drugim poronieniu i obie ciąże miały podobny przebieg w pierwszych dniach: lot samolotem (wakacje ponoć pomagają i też tak było Wink, przeziębienie w momencie około-owulacyjnym i po-owulacyjnym... W pierwszym przypadku miałam \"tylko\" zatoki, ale atak był silny i trwał tydzień! Dziecko obumarło w 6 tyg.... w drugiej ciąży w momencie zagnieżdżania znowu mnie wzięło, gardło, katar, oskrzela, zatoki.. 3 dni, stawałam na rzęsach żeby się naturalnie wykurować, ale beta spadła i przyszedł okres.. Więc chyba organizm walczy najpierw o matkę jesli musi wybrać.. Zatem nie bagatelizujcie błahego \"kichania\" tak jak ja...
Odpowiedz
Ja też niestety musiałam odpuścić sobie ten cykl, a wszystko było juz na dobrej drodzeSad Od kąd dostaliśmy zielone swiatło (styczeń) w marcu to był mój pierwszy cykl w którym potrafiłam rozpoznac owulację...i 6 lat z mężem, okrągła rocznica przypadła na ten dzień i...lekarz polecił odpuścić. Teraz wiem, że to była dobra decyzja, byłam przeziebiona i do tego wyskoczyło mi zimne na twarzy, kuracja Heviranem i mam nadzieję, że tym razem sie uda szczęśliwie, ale strasznie się boję...najpierw co bedzie jeśli sie nie uda a potam co bedzie jesli się uda, czy moje Marzenie sie spełni?eh....to takie trudne...
Odpowiedz
Czy któraś z dziewczyn dowiedziała się jak to jest z leczeniem w czasie starań. Ja leczyłam się najpierw metodami naturalnymi, ale było coraz gorzej, więc wzięłam w 18 dc teraflu zatoki. a wczoraj w 20 dc fervex. Dziś idę do internisty, ale nie sadzę, aby odpowiedziała na moje pytanie w końcu to nie ginekolog.
Odpowiedz
Od lekarz internisty też za dużo się nie dowiedziałam , ogólnie powinnam stosować leki bezpieczne w ciąży jeśli mam podejrzenia, że mogę być w ciąży. Raczej trzymam się zdrowego rozsądku i matka natura wie co robi. A na marginesie tym leczeniem domowym to chyba doprawiłam się, bo dostałam antybiotyk.
Odpowiedz
Jenny, wiadomo, że powinno się brać leki bezpieczne w ciąży, ale też nie ma co przesadzać. Kiedy trzeba wziąć antybiotyk, to trzeba. Myślę, że gorączka i stany zapalne będą bardziej szkodliwe niż antybiotyk (pod warunkiem, że nie będzie on jakoś szczególnie szkodliwy - ale przecież takich się nie stosuje często i przy \"zwykłych\" infekcjach Wink )
Zdrówka życzę ! Smile a później... dwóch kreseczek Smile :*
Odpowiedz
Oj wiem, wiem, najlepiej mnie zamknąć w skafander Smile i położyć na 9 miesięcy. Oj nie tak by nie chciałam.
Odpowiedz
Ja Cię nie zamknę ! Obiecuję Big Grin :*

Wiem, że nasze starania i ciąże już od samego początku są \"inne\" i musimy bardziej uważać, ale w skafander zamkniemy się tylko kiedy będzie taka potrzeba ! Wink Jeżeli takiej potrzeby nie ma, to się nie zamykamy i chociaż możemy poudawać że ciąża jest normalna - żeby nie zwariować ! Smile
Odpowiedz
Zeszło mi na wspomnienia.

Przez kolejne miesiące starań uważałam na wszystko co zażywam, zwłaszcza w drugiej połowie każdego cyklu.
Przy przeziębieniach brałam tylko leki dozwolone dla ciężarnych.
Aż do maja, kiedy rozchorowawszy się, machnęłam ręką i wykupiłam całą receptę, przykładnie zażywałam nawet antybiotyk.

I ... o paranojo... to właśnie był ten miesiąc kiedy udało mi się wreszcie zajść w ciążę Wink
Odpowiedz
Vella to jak u mnie jak, bo myślałam,że jak jestem chora to cykl będzie stracony, a tutaj proszę. A lekarz mnie uspokoił lekarstwa brałam w bardzo wczesnym etapie ciąży, więc mogę spać spokojnie.
Odpowiedz
Nie wiem czy w dobrym wątku zadam pytanie, ale może pomożecie mi rozwiać wątpliwości
Mianowicie podjęliśmy starania o kolejną ciąże. Teraz to już kolejny cykl i teraz akurat w dzieciaczki mojej siostry przywlekły z przedszkola pasożyty - glistę - profilaktycznie lekarz nakazał całej rodzinie i osobą które opiekują się dziećmi leki - więc w 1 i 2 dniu miesiączki wzięłam ZENTEL. I teraz pytanie: czy mogę się strać w tym cyklu bo na ulotce pisze:
Ciąża i karmienie piersią Jeżeli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że jest w ciąży, planuje zajść w ciążę lub karmi piersią, powinna niezwłocznie poinformować o tym lekarza. Jeśli kobieta jest w ciąży lub podejrzewa, że jest w ciąży, stosowanie leku Zentel jest przeciwwskazane. Lek Zentel może spowodować uszkodzenie płodu. U kobiet w wieku rozrodczym przyjmowanie leku Zentel jest zalecane w ciągu pierwszych 7 dni od wystąpienia miesiączki lub po uzyskaniu ujemnego wyniku testu ciążowego. Ma to na celu uniknięcie stosowania leku Zentel we wczesnym okresie ciąży.

Tak bardzo chciałabym nie tracić tego cyklu :\'(
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
Z opisu w ulotce wynika, że skoro brałaś w 1-2 dc, to zagrożenia dla płodu nie ma (można brać w 1-7dc). Więc starać się możesz.
Odpowiedz
Postanowiłam po zażyciu 3 antybiotyków bez większego rezultatu zacząć się leczyć naturalnie - prenalen, disnemar, wapno , tantum verde i klasyka syrop z cebuli i miodu. Macie może jeszcze jakieś dobre rady, co by pomogło na przeziębienie? Ciepło pozdrawiam i trzymajcie się w zdrowiu.
Odpowiedz
Na katar maść majerankowa pod nos i inhalacja z majeranku.
Czosnek, rutinoscorbin, cytryna.
Czarna porzeczka i kiszona kapusta - mnóstwo wit.CSmile
Do nosa niektórym pomaga Euphorbium.
Odpowiedz
W ciąży lekarz mi polecił Sinupret- naturalny i fajnie działa na katar.
Odpowiedz
Dziękuję Was bardzo - nie ma jak szaleć kasą w aptece Smile
Odpowiedz
Wracając do smarkatych - wapno musujące z wit C również można stosować?
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=Bruna]
przebieg w pierwszych dniach: lot samolotem (wakacje ponoć pomagają i też tak było Wink
Myślisz ze lot samolotem ma cos do powiedzenia w kwestii poronienia?
Odpowiedz
To pewnie zależy od trymestru.

Powiedzcie mi prosze gdzie znajde informacje o opryszczce? Preparaty do stosowania, zagrożenia etc.
Z góry dziękuję.
Odpowiedz
Ostatnio wyczytałam, że opryszczka wargowa jest groźna wtedy jak w ciąży zakazi się pierwszy raz. W pozostałych wypadkach raczej nie ma wpływu. Ja w ciąży opryszczkę miałam kilka razy, a ciąża trwała tylko 2 miesiące. Nie leczyłam jej bo leki jak dla mnie i tak nie hamują dalszego rozwoju a tylko go przyspieszają. Przed ciążą można leczyć się chyba Heviranem. W każdym razie mam taki zamiar, bo opryszka to rzecz uciążliwa.

Co do opryszki drugiego rodzaju się nie wypowiadam, bo nie mam zbyt wielu informacji, na pewno jest groźna podczas porodu jeżeli wówczas są widoczne objawy.
Odpowiedz
w 1 trymestrze ciazy....
dlaczego lot samolotem moglby czemus zagrozic??
Odpowiedz
Dziewczyny, pomóżcie dostaliśmy zielone światło od ginekologa od jutra zaczynają mi się dni płodne i jak na złość dopadło mnie przeziębienie, które trwa już kilka dni. Niby zwykły katar i lekki kaszel, który już ustępuje. Czy mam odpuścić sobie ten cykl?
Odpowiedz
Patrycja, kaszel jest groźnySad ja odkąd zrobiłam test ciążowy ciągle kaszlałam.Wydawało mi się, że nic takiego, tylko czasem lekko pokasłuję, staraliśmy się i się udało, a potem robiłam badania i okazało się, że ten kaszel to mykoplazma na którą trzeba brać silny antybiotyk... a ciążą skończyła się dla mnie w 11 tygodniu.
Odpowiedz
Dziękuję Ci Agatko za odpowiedź. Wczoraj nie wytrzymałam i skontaktowałam się ze swoją ginekolog. Niby powiedziała rzecz oczywistą- że bezpieczniej będzie najpierw się wyleczyć, a dopiero później się starać, ale ktoś musiał mnie sprowadzić na Ziemię. Tak bardzo już bym chciała, tak bardzo czekałam aż miną te 3 m-ce a tu nagle jakieś przeziębienie. Chyba nawet w Twoim wątku przeczytałam \"chcesz rozśmieszyć Pana Boga? Powiedz mu o swoich planach\" i coś w tym jest.....
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości