Przeziębienie (i inne choroby) a starania...
Dziewczyny, czy przeziębienie z katarem i bólem gardła przekreśla nasze staranka za kilka dni? Tak bardzo czekałam na ten cykl i akurat jak na złość zachorowałam. Nie biorę antybiotyku. Doradźcie co robić.
Odpowiedz
W zasadzie chyba nie, za kilka dni pewnie będzie po wszystkim (znaczy po chorobie), a zanim się tam wszystko połączy (znaczy to długie z kulistym), i zaimplantuje, to też parę dni zejdzie.
Oczywiście zakładając, że przeziębionko jest malutkie i szybko przejdzie bez śladu, nie rozwinie się w paskudne choróbsko w najbardziej nieciekawym momencie (znaczy między owulką a @).

Bo ja ostatnio plułam sobie w brodę, bo byłam własnie tuż po \"starankach\" gdy dopadło mnie przeziębienie

mało sie nie wykończyłam, próbując wykurować najpierw bez lekarza, potem bez leków, i udając, że nie widzę długiej recepty (lekarka ją wypisując stwierdziła tylko na moje uwagi: to lepiej, żeby nie była pani w ciąży :/), a że antybiotyk wzięłam dopiero z @, to teraz, po miesiącu, kurację musiałam ponowić...

Chce ktoś migdałki? Oddam dwa duuuże, w pięknym czerwonym kolorze. Komu, komu?
Odpowiedz
Na razie odpuszczam starania- i internista, i ginekolog odradzili staranka, tym bardziej, że gin zlecił jeszcze kilka badań, których nie miałam robionych. Chyba lepiej 1-2 cykle poczekać i planować ciążę w pełnym zdrowiu niż znów przechodzić koszmar poronienia...
Odpowiedz
Właśnie, ja też czekam. Zaczęłam grypą a skończyło się zapaleniem oskrzeli i zatok. Jestem na zwolnieniu lekarskim i więcej czasu spędzam w łóżku.
Odpowiedz
Ja się cieszę, że odpuściłam sobie ten cykl, przeziębienie się ciągnie już drugi tydzień, doszło zapalenie zatok i jeszcze gratis opryszczka tak więc dobrze, że starania zaniechane, oby do lutego...Smile
Odpowiedz
Dziewczyny jak to właśnie jest czy przez @ ok 23 dc możemy brać wszystkie leki oprócz antybiotyków, czy już lista jest ograniczona ja ze strachu kupiłam prenalen i areozol dla kobiet w ciąży mimo,że nie jest tzn nie mogę jeszcze wykluczyć, więc tak naprawdę nie wiem jak powinnam się leczyć dokucza mi wodnisty katar ogólnie przeziębienie.
Odpowiedz
Jenny na katar świetny jest Sinupret ziołowy i można brać w ciąży Smile
Odpowiedz
ja wlasnie jestem miedzy owu a @ i gardlo mnie boli od 2 dni i mam katar (dzis juz mniejszy) lykam witaminki ... wit C1000 wapno wczoraj wzielam jeszcze paracetamol a na katar roztwor soli morskiej i tantum verde psikany do gardla - z tego co wiem to wszystko mozna brac w ciazy ... no i siedze w domu pod kocem
Odpowiedz
Oj Kobitki kurujcie sięSmileA za Wasze staranka 3mam kciuki bardzo mocno i kibicuję Wam!Smile
Odpowiedz
Dziewczynki kochane mam pytanie

jakie leki na grypę można brać w ciąży?
Odpowiedz
ezywicka przy goraczce czysty paracetamol ale chyba tylko przez 3 dni , wapno, duzo owocow no i miod z cytryna np...
Odpowiedz
Bo ja teraz mam przeziębienie
Jeszcze nic nie wiadomo czy jestem w ciąży czy nie ale za parę dni się okaże
wczoraj wzięłam holineks nie wiem czy dobrze zrobiłam...
Odpowiedz
ja na gardlo psikalam tantum verde do tego podwojne wapno wit C1000 i na noc 2xparacetamol do nosa mozesz wade morska ...
Odpowiedz
na gardlo raczej tylko tantum verde, a ogólnie na przeziębienie jest specjalny syrop w aptece o nazwie prenalen na bazie czosnku i innych naturalnych składników
Odpowiedz
mozna tez zrobic syrop z cebulki sobie to chyba na kaszel pomaga ...
Odpowiedz
dziewczyny przez ile można brać folik przed planowaną ciążą?
Odpowiedz
wiem ze dobrze jest zaczac 3 miesiace przed ale czy jest jakas gorna granica to nie wiem
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=ezywicka91]
dziewczyny przez ile można brać folik przed planowaną ciążą?
Całe lata Smile
Kwas foliowy jest potrzebny nie tylko w czasie ciąży, jego brak skutkuje całym szeregiem różnych chorób (anemii, zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego, zahamowania procesów wzrostu i odbudowy komórek, depresji, zaburzeń snu, stanów lękowych, problemów z koncentracją, bezsenności, choroby wieńcowej, etc. etc.).

edit.
Oczywiście Folik latami to wychodzi drogo, małe opakowanko, ja kupuję Kwas foliowy w większych opakowaniach, wychodzi dużo taniej, starcza na baaardzo długo. Np.: http://www.aptekagemini.com.pl/p/pl/0113...tabl-.html
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=Vella]
Oczywiście Folik latami to wychodzi drogo, małe opakowanko, ja kupuję Kwas foliowy w większych opakowaniach, wychodzi dużo taniej, starcza na baaardzo długo. Np.: http://www.aptekagemini.com.pl/p/pl/0113...tabl-.html
Ja też biorę ten i tańszego nie znalazłamSmile polecam.
Odpowiedz
Bo jak wiece to starnka w sierpniu i chciała bym wiedz czy mogę już zacząć brać folik?
Odpowiedz
Bo jak wiece to starnka w sierpniu i chciała bym wiedz czy mogę już zacząć brać folik?
oczywiscie...
Odpowiedz
to zacznę brać od dzisiaj.
A test owulacyjny najlepiej kiedy robić? Bo chciałabym żeby w sierpniu wszystko było dopięte na ostatni guzik
A lekarz może przed ciążą dać coś w stylu luteiny żeby podwyższyć progesteron?
Odpowiedz
A test owulacyjny najlepiej kiedy robić? Bo chciałabym żeby w sierpniu wszystko było dopięte na ostatni guzik

owulacje niby ma sie w polowie swojego cyklu.ja jak robilam testy owulacyjne to tak chwile przed polowa cyklu.zawsze o tej samej porze i po kilku dniach wyszedl pozytywny.wtedy niby masz 24 godziny ze owulacja nastapi i najlepiej w ciagu tych godzin współżyć.
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=jjaszczurka]

owulacje niby ma sie w polowie swojego cyklu.ja jak robilam testy owulacyjne to tak chwile przed polowa cyklu.zawsze o tej samej porze i po kilku dniach wyszedl pozytywny.wtedy niby masz 24 godziny ze owulacja nastapi i najlepiej w ciagu tych godzin współżyć.
Dziekuję
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=jjaszczurka]
[owulacje niby ma sie w polowie swojego cyklu.

Prawie nigdy tak nie jest. Zdaje się, że u 5% kobiet na świecie (tych co mają regularne cykle 28 dniowe i fazę lutealną 14 dniową).

Owulacja nie jest w połowie cyklu tylko na ok 10-14 dni przed końcem cyklu (to właśnie ta faza poowulacyjna jest stała dla kżdej kobiety).

Czego oni uczą w tych szkołach? Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości