Zespół antyfosfolipidowy? poprosze pomoc w analizie wyników
Witajcie!
Wciaż analizuję i myslę o moich stratach, czy np przyczyną nie był przypadkiem ten zespół? Jakie są objawy, jak to zbadać,gdzie w Toruniu na przykład ile to kosztuje
proszę pomóżcie

1 dziecko urodziłam, choć dostawałam luteinę bo krwawiłam troszkę, potem kolejna ciaża pieknie sie rozwijałą i nagle poród w 21 tc, dziecko martwe Sad i znowu ciaza kolejne obumarła w 8tc tylko tu od początku miałam wiekszy pęcherzyk żółtkowy ;(
prosze o pomoc
Odpowiedz
Zespol moze zdiagnozowac jedynie badanie krwi.
Zrob najlepiej idz kaplet badan u hematologa.
Odpowiedz
gdzie mogę je zrobić? w zwykłym laboratorium? skierowanie powinnam mieć?
Odpowiedz
Zapytaj swego ginekologa o takie skierowanie.na pewno ci da...
Odpowiedz
4nia jeżeli chcesz to możesz zrobić badania przeciwciał kardiolipinowych (tak nazywa się to badanie na stwierdzenie zepołu fosolipidowego) sama, jest płatne. Ja jestem z Torunia robiłam je w Przychodni na ul. Uniwersyteckiej, w laboratorium, koszt ok.90zł. Na wynik czeka się ok.3-4 tygodni ponieważ wysyłany jest do Warszawy. Możesz też spróbować w Matopacie, ale nie wiem jaki jest koszt. Jeżeli masz pytania to chętnie Ci odpowiem.
Odpowiedz
Jeżeli robisz je odpłatnie to nie potrzeba żadnego skierowania. A laboratorium na Uniwersyteckiej polecam ponieważ ma elastyczne godziny przyjęć od 8 rano bodajże do 18 lub 19, a także w soboty 8-14, ale wtedy wejście jest od ul. Odrodzenia
Odpowiedz
dziękuję Wam! Kobra, widzę że Ty też 1 dziecko urodziłaś, a z nastepnym już nie udało się Sad czy znalazłaś przyczynę, czy u mnie moze być przyczyną te przeciwciała skoro z 1 dzieckiem nie miałam problemów?
Odpowiedz
Ja z pierwszym nie miałam żadnych problemów. A propos badania tych przeciwciał to podobno zalecają do 6 tygodni po poronieniu, bo wtedy organizm pamięta jeszcze czas ciąży i są najbardziej wiarygodne. U mnie wyniki wyszły ujemne. Znaczy jestem zdrowa. Mam problem z progesteronem i krótkimi cyklami. Przed poronieniem miałam 26-28 dniowe cykle, teraz skróciły się do 22-24 dni (co wkurza mnie niemiłosiernie), a poza tym mam za niski progesteron. Lekarz dał mi duphaston, brałam go przez 2 cykle. Mój progesteron przed duphastonem to 7,3 a po braniu duphastonu w 22dc drugiego cyklu wyszło mi 6,3. Według lekarza to mało bo powinno być min. ok.10 Katastrofa
Odpowiedz
Ja mam stwierdzony zespół antyfosfolipidowy już 5 lat-zespół można stwierdzić dopiero po co najmniej 2 krotnie podwyższonych przeciwciałach, badania powinny być robione w odstępie 6 mcy - i nie tylko przeciwciała kardiolipinowe stwierdzają zespół-ja te akurat zawsze miałam w normie, podwyższone miałam przeciwciała przeciw beta2 glikoproteinie 1 - to badanie również potwierdza zespół. Zauważyłam, ze tu na forum zawsze jest mowa tylko o kardiolipinowych-a nie tylko one stwierdzają zespół, warto o tym wiedzieć.

kobra mój lekarz uważa, ze nie ważne kiedy zrobi się te badania - zespół albo się ma, albo nie. Fakt, czasami ujawnia się on tylko podczas ciąży-ale jak pisałam, do potwierdzenia zespołu są i tak potrzebne przynajmniej 2 podwyższone wyniki - po 1 nikt nie stwierdza zespołu, jedynie ryzyko ejgo występowania.
Odpowiedz
Dzidzia ja nie mówię że tak nie jest. Jak ja robiłam badania też pytałam i właśnie to usłyszałam co napisałam powyżej. Dziękuje, że uzupełniłaś moją wiedzę. Mam więc pytanie do Ciebie, jeżeli te przeciwciała mam w normie, a robiłam je w jakieś 3 tygodnie po poronieniu, tzn. że jest ok? Bo tak sobie myślę, że jakby były podwyższone to pewnie trzeba byłoby zrobić to badanie co pisałaś.Oprócz tego lekarka dała mi skierowanie na d-dimery i APTT- robiłam je w tym samym czasie co p/c kardiolipinowe i wyszło mi że mam podwyższone APTT ( ale w ciąży i krótko po niej to chyba normalne), a d-dimery były w normie. Co o tym sądzisz?
Odpowiedz
kobra mi podwyższone przeciwciała wyszły w badaniu 5 mcu po obumarciu ciąży-drugie już jak byłam w kolejnej (szczęśliwie zakończonej) ciąży. Jeśli mogłabym Ci coś [poradzić, to może zrobienie tych badań o których pisałam-przeciw beta2glikoproteinie1 - bo kardiolipinowe ja miałam zawsze w NORMIE a zespół jednak mam. I według mojej lekarki jeśli zespół jest to one wyjdą (zresztą jak u mnie po 5 mcach) podwyższone.
Odpowiedz
Mi robili przeciwciala dop na 8 tyg po stracie...
Najlepiej zrob kaplet badan immunologicznych...
Odpowiedz
u mnie przyczyną pierwszej straty był wlasnie zespol antyfosfolipidowy. Serduszko nie bilo juz w 11 maja, a badanie ktore wykazalo zespol robilam dopiero w sierpniu. Teraz lekarz kazal mi powtorzyc badania przeciwcial kardiolipinowych...
Odpowiedz
dzięki, będę miała to na uwadze jak będę u lekarza. Moją największą bolączką teraz jest za niski progesteron, brałam dufaston a on i tak jeszcze spadł. Prolaktynę mam w normie. Wyczytałam, że lek ziołowy o nazwie castagnus może pomóc. Bo oprócz tego progesteronu cykle mi się też skróciły z 26-28 dni do 24. Czy znacie ten lek? Pomógł którejś z WAS?
Odpowiedz
kochana jest wiele preparatow ziolowych...ja bralam castangus-zapytaj sie lekarza...
Ja teraz biore biofem.
Odpowiedz
witajcie
ja dziś odebrałam wynik P/c przeciw kardiolipinie IgG 5,55
IgM 34,35
do lekarza idę dopiero za tydzień
czy to może być przyczyna moich poronień i porodu w 22 tc???
prosze o odpowiedż
dodam ze to badanie zrobiłam w 5 tc jak hcg zaczeło spadac a 2 dni później dostałam okres Sad
Odpowiedz
4nia ja to badanie na kardiolipinie robiłam prywatnie w Krakowie na wynik czekałam 8 dni
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=dzidzia190]
kobra mi podwyższone przeciwciała wyszły w badaniu 5 mcu po obumarciu ciąży-drugie już jak byłam w kolejnej (szczęśliwie zakończonej) ciąży. Jeśli mogłabym Ci coś [poradzić, to może zrobienie tych badań o których pisałam-przeciw beta2glikoproteinie1 - bo kardiolipinowe ja miałam zawsze w NORMIE a zespół jednak mam. I według mojej lekarki jeśli zespół jest to one wyjdą (zresztą jak u mnie po 5 mcach) podwyższone.

Dzidzia ja mam pytanie do Ciebie jakie leki brałaś w czasie ciąży
bo ja podejrzewam u siebie zespół fosfolipidowy
brałaś te leki już przed ciążą???
i czy z takimi wynikami moge się starać???
Odpowiedz
Witam ja mam zdjagnozowany zespoł, kardiolipinowe mam w normnie tylko przeciw beta2glikoproteinie1 mam podwyzszone, ale zespol mam. Dodatkowo mialam rowniez zrobione badanie genów w kierunku trombofilii. Przed kolejna ciaza bralam juz Acesan, kwas foliowy5mg oraz dhupaston od16dc.
Obecnie jestem w 6tc, od pozytywnego testu biore dalej leki + Clexane(zastrzyki w brzuch).
Pozdrawiam
Odpowiedz
Kasieczek26 gratuluje!!!
i spokojnej ciąży życzę
Odpowiedz
witajcie!
Kochane przyznam że przestałam szukać przyczyny, głowa mi od tego pęka, skąd ja mam wiedzieć co robić i gdzie czy nie lekarz powinien podpowiedzieć? gdzie są tacy lekarze???
kobra do kogo Ty chodzisz? nawet pojechałabym do Bydgoszczy gdyb jakiś mi pomógł znaleźć przyczynę ;(
Odpowiedz
4nia powiem Ci szczerze, że ja robiłam sama te badania, ponieważ tylko raz poroniłam i usłyszałam, że to się zdarza, mam się zrelaksować i próbować ponownie. Ale ja chciałam się dowiedzieć co było nie tak, więc zaczęłam robić te badania.
Teraz właśnie odebrałam badanie na toksoplazmozę (igm-ujemne, Igg-627UI)
Spróbuj pójść do dr Łukasiewicza- moja koleżanka chodziła do niego po poronieniu, a 1,5 tygodnia temu urodziła swoje 3 dziecko. Wszystkie ciąże po stracie prowadził on. Ja też się do niego wybieram, w lutym. Podobno przyjmuje we wtorki i czwartki na Rabiańskiej 17, tel.566236904 Wizyta w zeszłym roku kosztowała ok.120zł
Odpowiedz
Jeżeli nie możesz prywatnie to spróbuj w Poradni Rozrodczości przy Szpitalu na Bielanach, tam przyjmuje dr Łojko tel.566101402
Odpowiedz
Dzięki Kobra! Tak naprawdę to po drugim poronieniu do stycznia tego roku mówiłam - nie- kolejnej ciąży, teraz na nowo myślę o kolejnym dziecku,chociaż nie wiem czy sie zdecyduję, ale pojade do jakiegoś lekarza zapewne Wink
wielkie dzieki Kochana!
Odpowiedz
kochane odebrałam wyniki na zespół, czy mozecie je odczytać?
p-ciała antykardio IgM ujemne
p-ciała antykardio IgG ujemne
p/c.p.beta2 glikop IgG < 2 re/ml

p/c.p.beta2 glikop IgM 37 re/ml - tu norma jest < 20 re/ml

czy zatem to mogło być przyczyną poronień? i czy mam zespół, do gina idę dopiero 30 marca, jak mu wspomniałam że zrobiłam te badania to powiedział że niepotrzebnie, ale przeciez mam coś ponad normę, ach Ci lekarze Sad
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości