Modlitwa Matki po stracie Dzieciątka
Kochane, w książeczce do nabożeństwa, którą dostałam od mojej babci, ona od swojej mamy (książeczka jest z 1895 roku) znalazłam piękną modlitwę. Mi ona pomogła, może i Wam przyniesie choć trochę ukojenia...

Modlitwa Matki po stracie Dziecięcia.
O Zbawicielu mój, któryś przez miłość dla mnie przeniósł wszystkie cierpienia okrutnej męki, a nawet śmierć samą, nie wymawiam się cobądź mnie to kosztuje od wzięcia udziału w kielichu Twej goryczy, składam Ci serce moje rozdarte ale poddane Twej woli. Dałeś mi, o Boże, w najdroższem tem dziecięciu najsłodsze szczęście na ziemi, ale Twoje ono było, o Panie, więc gdyś mi je odebrał, ja zgadzam się, o ile mogę w mej niezmiernej boleści, na ten wyrok, tak bardzo dla mnie ciężki i składam Ci tę ofiarę mojego serca na znak mojej ku Tobie miłości. Tak jest, o mój Boże! Stworzycielu i Panie Wszechrzeczy, usiłuję ze sługą Twoim Hiobem błogosławić w tej próbie święte imię Twoje i zdać się bezwarunkowo na wolę Twoją. Nie dozwól tylko, ażeby ból mój wyrwał choć słoweczko z serca, mogące się niepodobać Tobie. Wypieram się zawczasu wszelkiej skargi a nawet myśli, która nie byłaby zgodną z poddaniem się chrześcijańskiem i stanowczem, jakie Ci winnam mój Boże! Spraw o mój Panie, niech boleść moja nie staje się rozpaczą; niech się jej nie poddaje z krzywdą obowiązków moich i niechaj żal za utraconą dzieciną nie czyni mnie obojętną i niesprawiedliwą dla tego, co mi jeszcze z Twej łaski na osłodę życia zostało. Daj mi siłę do czuwania nad szczęściem tych, którzy mnie otaczają; uczyń mnie baczną na powstrzymanie mej wyobraźni, gdy udręczenie do obłędu mnie wiedzie, i daj mi być mężną w podnoszeniu mej zgnębionej duszy ku Tobie.
Panno Święta, o Matko Bolesna! ja łączę moje cierpienia z Twojem; otwórz mi serce swoje Ucieczko i Wzorze matek strapionych; otrzymaj mi prośbami Twojemi, o Maryo, bym jak Ty, z uległością przyjęła ten miecz, który przeszył duszę moją; niech wytrwam stojąc u stóp Krzyża, niech pod nim żyję i pod nim cicha i pełna poddania się ku Tobie umieram.

Dla wszystkich Aniołków (*)
Odpowiedz
Po prostu piękna aż mi się łzy w oczach kręcą
Dla naszych wszystkich aniołków(*)(*)(*)*()(*)(*)(*)(*)(*)(*)
Odpowiedz
A mi łzy płyną ciurkiem...
Odpowiedz
piękna modlitwa.......Dla naszych kochanych Aniołków.....
Odpowiedz
.... piękna.... budzi nadzieję i wiele uczy..... dla naszych Aniołków kochanych(*)(*)(*)
Odpowiedz
piękne słowa
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości