luteina
Witam, mam pytanie dotyczące brania luteiny 50mg, jako podejrzenie, że przyczyna poronień był niski poziom progesteronu. Lekarz kazał mi brać luteinę po owulacji <2x1> do okresu. Jeśli okres się nie pojawi i będzie ciąża to zwiększyć dawkę. No i juz drugi miesiąc okres się spóźnia, w zeszłym 33 dc, teraz 34 i nic. biorę od 17 dnia cyklu juz luteinę, okresu brak, testy ciążowe negatywne. Piersi mnie tak bola, że ich dotknąć nie mogę...Nie wiem już co robić. Czy któraś z was tez tak brała luteinę?? Do okresu, bez zaprzestania brania po 10-12 dniach i czekania na okres? Na ulotce jest napisane, że w przypadku poronień nawykowych brac od cyklu, w którym sa starania do 18-20 tc. Ale nie piszą co jeśli tej ciąży nie ma i okresu tez nie!!!!Sad
Odpowiedz
pat-a może lepiej zrobić bete??? ona będzie bardziej wiarygodna niż testy...tzn wcześniejszą ciąże potwierdzi lub wykluczy...
Odpowiedz
Ja brałam duphaston i miałam podobnie. Kończyłam duphaston, a miesiączka nie przychodziła (nawet przez 10 dni), piersi były nabrzmiałe, bolesne, sutki wrażliwe, a test ciążowy negatywny. W końcu jeden lekarz wpadł na pomysł, że to może za wysoka prolaktyna. I bingo. Okazało się, że te objawy napędzała u mnie właśnie prolaktyna. Po uregulowaniu jej do normalnego poziomu miesiączka niestety :? przychodzi, ale za to prawidłowo tj. 2,3 dni po odstawieniu duphastonu.
Odpowiedz
Aha, i zawsze lekarz kazał mi brać duphaston tylko przez 10 dni i czekać, albo na ciążę albo na miesiączkę.
Odpowiedz
no własnie a mi dwaj lekarze mówili żeby nie odstawiać, dopiero jak dostanę okres....tylko jak mi się spóźnia to ile można brać???
Odpowiedz
Pat, jeśli to nie ciąża, to masz problemy hormonalne, bo progesteron nie zatrzyma @. Zrób betę. Jeśli będzie nieciążowa, idź do gina koniecznie, może jest jakaś torbiel?
Odpowiedz
dwa miesiące temu tez tak miałam <jeszcze nie brałam luteiny> i miałam robione usg. Myśle, że lekarz by cos zobaczył.....teraz mam termin wizyty na 14 czerwca, nie wiem jak wytrzymam do tego czasu, bo ja jestem w gorącej wodzie kąpana ogólnie, a w takich sprawach szczególnie...jutro idę na betę, bo oszaleję
Odpowiedz
Dodam, że moja norma cyklu to 27 dni....a kiedys miałam taka historię, że po odstawieniu tabletek anty...miałam okres co dwa tygodnie i co lekarz zalecił?? Brac anty dalej na wyregulowanie!!!Paranoja,
Odpowiedz
pat a kiedy robilas hormonow? ja mialam taka sytaucje jak ty i wtedy zrobilam badania kontrolne i cos tam bylo nie tak...
Odpowiedz
mi nigdy nie robili badań hormonówSad Zastanawiam się nad testosteronem, bo prolatyka blokuje owulacje niby a ja mam. No i niedobór żelaza jest też winowajcą nieregularnych, a ja mam chyba niedobór. Za dwa tygodnie mam wizyte to poprosze o te hormony. Dzieki za radySmile
Odpowiedz
zrob koniecznie badania hormonalne bo ja mialam wlasnie za duzo testosteronu... wtedy dostalam valette nie wiem czy sa w polsce ale to sa anty zbijaja dobrze meskie hormony...
Odpowiedz
no ja własnie po zaprzestaniu brania tablet anty zaczelam miec problemySad
Odpowiedz
serio? ja wlasnie nie..po odstawieniu tabletek mialam od razu regularne cykle i za 2 razem sie udalo...
po poronieniu mialam co prawda rowne cykle ale 3 razy mial tak jak ty ze spozni mi sie okres albo mialam krwawienia owulacyjne mocno itd...teraz bralam valette 4 miechy bo zbijaja dobrze meskie hormony...zobaczymy co bedzie...zrob koniecznie badania hormonalne bo jesli to masz zoschustane to nic nie wyjdzie ze staran
Odpowiedz
dziewczyny widzę,że macie tutaj doświadczenie z duphastonem, moja lekarz po odstawieniu leku po 10 dnich każe mi robić test ciążowy, bo jak ciąża to mam zwiększyć dawkę i brać dalej, jak u was jest, czy czekacie spokojnie na @ czy musicie równiez testy robić, za każdym razem?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości