macica dwurozna
Moze dodam otuchy inym... ja mam dworozna macice. Wykryto w czasie poronienia w pazdzierniku 2012. Mam jedna donoszona ciaze i wierze ze druga tez szczesliwie donosze do konca. Dwuroznosc moze miec wplyw na poonienia ale nie musi.
Odpowiedz
Podczas ostatniej wizyty na IP w szpitalu usłyszałam, że prawdopodobnie mam macicę dwurożną. Jak zapytałam z czym się to wiąże, to lekarz powiedział, że taka budowa macicy może być przyczyną przedwczesnego porodu lub poronienia, ale nie na wczesnym etapie ciąży. Przeczytałam ten wątek od początku i widzę, że Wy raczej też miałyście problemy na etapie wczesnych ciąż. Czy spotkałyście się z podobną teorią tzn. z tym, ze dwurożna macica to zagrożenie dla ciąży, ale dopiero takiej wyższej?
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=vita]
Czy spotkałyście się z podobną teorią tzn. z tym, ze dwurożna macica to zagrożenie dla ciąży, ale dopiero takiej wyższej?
Tak, leżenie, nospa i zwalczanie skurczy wtedy. Da się taką ciążę wyleżeć.
Odpowiedz
Tak, ale czy macica dwurożna zupełnie nie ma wpływu na wczesną ciążę?
Odpowiedz
Vita macica dwurozna ma wplyw rowniez na wczesna ciaze z tego powodu ze moze byc problem z zagniezdzeniem zarodka
http://www.forumginekologiczne.pl/specja...a,box-spec

Czy u Ciebie stwierdzono jakas bardzo wyrazna wade? Moze warto zrobic USG 3D?
U mnie tez podejrzewali wade macicy ale okazalo sie ze jest po prostu lekko zagieta w ksztalt serca i nie powinno to u mnie miec wplywu na ciaze wiec spokojnie to nie musi byc jakas duza wada.
Odpowiedz
W zasadzie, to żaden lekarz wcześniej nie zwrócił na to uwagi. Dopiero ostatnio, jak trafiłam na IP, lekarz powiedział, że prawdopodobnie mam macicę dwurożną. Na USG wyglądało to tak, jakby na obrzeżu macicy były takie dwa kanaliki, tunele. Z zagnieżdżeniem zarodka chyba nie było u mnie problemu, bo pierwszą ciążę donosiłam do 13 tyg. (w 8 obumarła), a teraz jestem w drugiej na etapie 6 / 7 tygodnia, ale nie rozwija się prawidłowo - pęcherzyk jest o dwa tygodnie za mały wg USG.
Odpowiedz
Podobno wady macicy lepiej widac we wczesnej ciazy. U mnie stwierdzili wade jak bylam w 13 tyg ale powiedzieli ze sie wyrowna jak dziecko urosnie. Po tym jak poronilam wrocilismy do tego tematu i mialam robione kilkukrotne USG a takze rezonans magnetyczny. Okazalo sie ze rzeczywiscie jest mala wada ale nie majaca wplywu na ciaze.
Wydaje mi sie ze powazne wady powinny byc wychwycone szybciej bo przeciez kazda z nas miala juz wiele razy robione USG. Mysle ze warto skonsultowac sie jeszcze z innym lekarzem najlepiej takim ktory ma dobry sprzet albo zrobic USG 3D. A narazie badz dobrej mysli Vita ja caly czas trzymam kciuki za Twoje malenstwo
Odpowiedz
Dziękuję, madzia. Za 4 dni mam lekarza i planuję go o to zapytać - czy widzi tą dwurożność i co może na jej temat powiedzieć.
Odpowiedz
Vita trzymam za Ciebie kciuki.
NA usg powinno się zarys zobaczyć, ale dla dokładniejszego obrazu potrzebne są specjalistyczne badania.
Na swoim przykładzie - żadne usg u mnie nie wykazało zrostu po cc, dopiero zabieg histeroskopii pokazał pełny obraz.
A czy tą ciążę masz na jakiś lekach?
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=kordi]
A czy tą ciążę masz na jakiś lekach?

Biorę duphaston, nic poza tym.
Odpowiedz
Dziewczyny w czasie ciąży lekarka rzuciła, że chyba mam ciążę w rogu macicy, potem, że chyba macicę mam dwurożną. Jak myślicie czy przed staraniami kolejnymi warto zrobić histereskopię?
Odpowiedz
Spróbuj najpierw USG 3D. Powinno wyjaśnić sytuację, a jest dużo mniej inwazyjne. Jeśli wynik nie będzie jednoznaczny, wtedy zrób histeroskopię. Tak mi się zdaje, że będzie lepiej.
Odpowiedz
Moja przyjaciółka mimo dworoznej macicy urodziła dwoje zdrowych dzieci, więc zapalam światło.
Odpowiedz
No dobra dzięki, w takim razie zrobię to USG 3D. Sama bym na to nie wpadła. Dziękuję Smile
Odpowiedz
Bombel u mnie po poronieniu zdiagnozowano macice dwurożną . Sama lekka dwurożność nie musi być broblemem, ale często w parze z dwurożnością istnieje przegroda w macicy, która już mpze być problemem. Przegrodę łatwo się usuwa w histeroskopi i tym samym poprawia kształt macicy. Mi wycięto przegrodę w hostero właśnie. Po zabiegu w 3 cim cyklu zaszłam w ciążę i donosiłam do końca. Aktualnie mam 2 zdrowe córeczki 2,5 i 8 lat. Pozdrawiam i życzę skutecznej diagnostyki i leczenia.
Odpowiedz
Witam, ja mam pytanie, też mam macice 2 rozna, podobno w niewiekim stopniu. Zastanawia mnie czy przyczyna mojej straty moglo byc to że macica sie nie rozciagla, i dziecko nie miało miejsca, dlatego krwawilam? Jakis ucisk czy coś? Z krwawien zrobiła się infekcjaSad i moje pytanie brzmi czy moze wiadomo wam coś o lekach na rozwój macicy? Nie wiem dokładnie jak to sformułować nawet, a zeby porozmawiać z lekarzem tu w uk muszę się dobrze przygotowac, jestem w 8tyg ciazy rozważam nawet wyjazd do pl, do lekarza, ale wolala bym tutaj, latać na kontrole do pl i wizyty trochę mi nie na rękę l
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości