Progresteron
Dziewczyny mam pytanie co może oznaczać tak niski progresteron robiłam w 22dc i wyszedł mi 7,40 ng/ml
wiek może któraś coś na ten temat pomóżcie Sad
Odpowiedz
Tak naprawdę to nie mam pojęcia jak interpretować taki wynik. Ale: ja miałam baaaardzo niski progesteron, dużo poniżej normy i kiedy pokazałam ten wynik prof. Radwanowi z łódzkiej Gamety pocieszył, że jeden wynik absolutnie nie jest miarodajny. Że progesteron powinno oznaczać się w szpitalu, pobierając krew kilka razy dziennie bo jego stężenie we krwi ciągle się zmienia np. w zależności od pory dnia. Ot, co mi powiedział a ja powtarzam tylko. Nawet nie wiem czy to prawda.
Odpowiedz
Mariolu prgesteron świadczy o odbytej owulacji, na np. w cyklu w którym zaszłam w ciążę w 23 dc miałam 27,7 ng/ml, wynik ten świadczył już o tym, że jestem w ciąży, a w poprzednim miesiacu miałam też 7. Ponad rok temu miałam bardzo niski dużo poniżej normy i wtedy lekarz stwierdził że nie mam owulacji i brałam luteine od 16-25 dc, teraz w cyklu w którym zaszłam w ciążę tez ją brałam tak profilaktycznie i udało się praktycznie od razu a o pierwszą ciążę staraliśmy się 1,5 roku. Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki dziewczyny ja to się zastanawiam nad taka kwestoą czy jesli pęcherzyk by nie pekł i zaczął sie luteizować lub zrobiła sie torbirl czy progesteron by był takiej wielkości.?Bo w poprzednim cyklu miałam torbiel i progesteron 6,76 dziwne to jakieś
Odpowiedz
http://www.mamo-tato.pl/article_show.php...9&ss_id=13 znalazlam to przez przypadek, tam sa normy progesternou
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości