Czy ktos nam żle życzy???
Prosze księdza! Drogie koleżanki!

Troszke niepewnie o tym piszę ale muszę zapytać, zanim zadam jednak pytanie opiszę o co mi chodzi:
Mój mąż wyspowiadał sie w święta i dośc długo rozmawiał z księdzem na temat naszych przykrych doświadczeń czyli kilkakrotej utraty ciąży pomimo ,że wszystkie badania wychodza w porządku... ksiądz stwierdził,iż prawdopodobnie ktoś żle nam życzy, mógł rzucic urok czy coś w tym stylu i potrzebne byłoby oidprawienie \"egzorcyzmów\" bo zna juz taki przypadek i to pomogło...
Czy to mozliwe, czy ktos z Was słyszał o takim przypadku? I czy faktycznie warto byłoby odwazyć sie na taki krok? czy jednak nie wolno mi o tym mysleć?
Odpowiedz
http://wydawnictwowam.pl/psj/?0409,artyk...Egzorcysty
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZD/...ty_07.html
tutaj tylko jest zajawka.

Osobiście radziłabym z dużym dystansem podejść do tej sprawy tzn. spokojnie. Najpierw potrzeba jest rozmowa z Księdzem, który jest egzorcystą posługującym w waszej diecezji. On podejmuje decyzje w tych sprawach. I to chyba jest pierwszy krok. Nic nie próbujcie robić na własną rękę poddać się trzeba Kapłanowi, On was poprowadzi, jeżeli będzie uważał, że zachodzi potrzeba egzorcyzmów.
Pozdrawiam
nikto
Odpowiedz
Ja w 2008 roku na rekolekcjach wakacyjnych poszłam do spowiedzi i mówiłam o tym , że Bóg mi nie błogosławi. Zabrał mi dzieci, jestem na etapie , że strace pracę, muszę skończyć doktorat a nic mi nie wychodzi. Nie moge nawet dotknąć tego doktoratu...Bóg mi kładzie kłody wszędzieitd. Ksiądz jako pokutę poprosił bym błagała Boga o miłosierdzie dla mnie... abym wraz z moimi zmarłymi dziećmi po prostu prosiła Boga o miłosierdzie. To były rekolekcje... Po powrocie usiadłam w dwa miesiące skonczyłam ten durny doktoratSmile Mam pracę i będę starać się o dziecko.
Znam kobiety które straciły ciąże 7 razy...i nikt nie mówił o jakiejś klątwie. Spowiedź jest już egzorcyzmem, wszystko inne to tylko modlitwa nad kimś, w jego intencji.
Można poszukać jakiejś wspólnoty, czy ludzi wam życzliwych którzy będą sie za was i wasze przyszłe dziecko modlić.
Czytałam troche na temat egzorcyzmów, generalnie często osoby same, świadomie wchodza w inicjację z szatanem. Ktoś może mi i źle życzyć, ale czy Wola Boża nie jest silniejsza?
Odpowiedz
Ja słyszałam... a konkretnie moja mama gdy po raz kolejny wybrała się do księdza po to aby pochować nasze dziecko! Zaintrygowało mnie to. Chociaż ciężko mi uwierzyć, że ktoś mógłby źle życzyć, naprawdę kurczowo trzymam się Boga bo daje mi to nadzeję na to, że kiedyś spotkam moje dzieci. Gdyby nie Bóg to pewnie nawet człowiek, życie by sobie odebrał. Obecnie jestem na etapie czekania na spotkania z księdzem.
Odpowiedz
Własnie, nie przyszłoby mi to do głowy wcześniej...a wiem,że jest taka osoba, która nie chce bysmy z mężem mieli dziecko i ogólnie jak juz komus zle pożyczy to zle sie układa tamtej osobie. .. hmmm myslę o tym by spróbować, będe miala świadomośc ,że zrobiłam wszystko co w mojej mocy i napewno potrzebuję czyjejś silnej modlitwy poniewaz ostatnio nie potrafię i nie wiem jak juz mam się modlić. Równiez mnie to zaintrygowało ..ale skoro ksiądz sam nas wysyła do egzorcysty...
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=_anonimka_]
Własnie, nie przyszłoby mi to do głowy wcześniej...a wiem,że jest taka osoba, która nie chce bysmy z mężem mieli dziecko i ogólnie jak juz komus zle pożyczy to zle sie układa tamtej osobie. .. hmmm myslę o tym by spróbować, będe miala świadomośc ,że zrobiłam wszystko co w mojej mocy i napewno potrzebuję czyjejś silnej modlitwy poniewaz ostatnio nie potrafię i nie wiem jak juz mam się modlić. Równiez mnie to zaintrygowało ..ale skoro ksiądz sam nas wysyła do egzorcysty...

Myśle że takie spotkanie na pewno wam nie zaszkodzi. Tylko nie wiem czy będzie o nie łatwo. Jest chyba tylko jeden egzorcysta na diecezję wyznaczony przez biskupa. Myslę że niezależnie od tego warto byście oboje z mężem jak najczęściej przyjmowali komunię śiwętą i dobrze jest mieć wodę święconą w domu, itd. Przed złym duchem musi sie bronic każdy człowiek.

Pracowałam kiedys w centrum inf. o sektach i miałam do czynienia raczej z ludźmi zniewolonymi duchowo przez okultyzm itp. Raz jednak przychodziła dziewczyna która uparcie wierzyła że ktoś rzucił na nią klątwę, ma jej laleczke i uprawia voo doo....... Później się okazało że dziewczyna jest poważnie chora psychicznie, leczy się psychiatrycznie itp. Czyli nigdy nie spotkałam się z sytuacją rzucenia na kogoś złych czarów w Polsce. Ani w moim ośrodku ani w innych. Takich przypadków po prostu nie znam. Taka osoba musiała by byc mocno opętana aby mieć moc czynienia zła innym ludziom.
Zły duch nie jest posłuszny nikomu, więc czemu miałby słuchac człowieka?

Nie mniej jednak warto się modlić, pośiwęcić dom itp. Przeczytaj książkę Amortha, znany włoski egzorcysta.

jest jeszcze tak, że może ktos bardzo ci bliski wróży, trzyma ksiązki okultystyczne w domu, czyta horoskopy, tarota itd. Nieszczęścia spadają często na rodziny osób zniewolonych duchowo właśnie poprzez wróżby itd. Ojciec uzdrawia całą wioskę, a córka nagla ląduje w psychiatryku i ma myśli samobójcze. Amorth \" Wyznania egzorcysty\" 1 czy 2 jest świetna. rzeczywistość duchowa naprawde istnieje i nie można jej lekceważyc.
Odpowiedz
:/ Kiedys interesowałam sie wróżeniem, miałam tez karty Tarota ale schowałam je głęboko gdy dowiedziałam się ,że sa złe. jeszcze nie popadłam w paranoję, tez nie chce mi się wierzyc,że tak łatwo mozna byłoby komus niszczyc zycie i nim sterować. Ksiądz wysyła nas do Elbląga. Dzieki za wspazówki i rady.
Odpowiedz
jeśli mogłabym coś doradzić to koniecznie wyrzuć te karty lub spal słyszałam że w ten sposób można samemu popaść w opętanie.Może ktoś nie wierzyć ale zło istnieje i liże człowieka zanim go pożre,to nie zabawa...Życzę udanej wizyty i powodzenia Big Grin
Odpowiedz
Tak, Magda78 ma rację. Wszelkie \"zabawy\" z wróżbami, horoskopami to zachęta bladego! Ludzie nie zdają sobie sprawy po jakiej cienkiej linie chodzą. Tak samo wiele jeszcze innych rzeczy... Nie zawadzi rozmowa z Księdzem egzorcystą, bo On zna te sprawy lepiej niż my. Na pewno też anonimka więcej mu powiesz albo on o więcej zapyta.
Odpowiedz
Ten ksiądz z Elbląga to bardzo mądry i empatyczny człowiek. I wrażliwy w kwestii poronień i straty dziecka. Warto z nim porozmawiać.
Odpowiedz
Mika - czy miałas do czynienia juz z tym księdzem? Jeslio tak to poproszę jakis kontakt do niego, za rtydzień jedziemy do Gdańska na badania genetyczne to po drodze zahaczylibysmy o Elbląg. Mój mail jul80@wp.pl

Oczywiściew tego tarota to spalę jak najszybciej! Dziękujuę Wam dziewczyny!!!
Odpowiedz
w czasach licealnych bylam na rekolekcjach dla mlodziezy z Odnowy w Duchu Świetym. dotyczyly one wrozb, horoskopow, czarow i wszelkich innych form przez ktore szatan wchodzi do zycia czlowieka. gdy wrocilam do domu, zauwazylam jak wiele tego typu rzeczy mam w swoim otoczeniu i nagle zaczely mnie one razic choc wczesniej nie zwracalam na nie uwagi. znalazlam np. kurs radiestezji z jakiejs gazety, dzwoneczek z buddyjskimi symbolami zawieszony na zyrandolu, znak yin-yang itd. gdy wyrzucilam te wszystkie rzeczy, poczulam ze zamykam za soba pewne drzwi przez ktore zlemu moze byc latwo wejsc do mojego zycia. to bylo troche symboliczne dzialanie ale czuje ze do dzis ten rozdzial mam zamkniety i nie interesuje sie juz nawet dla zabawy zadnymi nawet niewinnymi formami okultyzmu.
anonimka, dobrze ze zdecydowalas sie na spalenie tych kart, nie zdziw sie jednak jesli roznego rodzaju dziwne okolicznosci beda Ci w tym przeszkadzac. zly duch nie lubi gdy czlowiek wytraca mu z reki bron i zwraca sie ku Bogu.
w Twoim wszelkich problemach bardzo pomocna bedzie modlitwa oraz kropienie Waszego domu woda swiecona wraz z odmawianiem slow prywatnego egzorcyzmu http://www.dakowski.pl/index.php?option=...&Itemid=53. jest to modlitwa dopuszczona do odmawiania przez wiernych wiec bez obaw.
jesli jest podejrzenie ze szatan w jakis sposob dziala odbierajac Wam potomstwo, moze warto odmowic ten egzorcyzm kropiac woda swiecona Wasza sypialnie i loze malzenskie.
pozdrawiam
Odpowiedz
Myślę podobnie. Nie wiem dlaczego poroniłam 2 razy,ateraz chyba .... nie wiem czy znów???
Odpowiedz
Czy to ,że kiedyś zbierałam wszelkie horoskopy, interesowałam sie wrózbami nawet byłam z mężem u wrózki, mama męża tez do niej chodzi, mogło nas opętać porządnie???
Dziękuję dziewczyny za wskazówki, myślę,że poruszyłyśmy dośc ciekawy i ważny temat dla osób wierzących.
Jeszcze się nie spotkałam z tym księdzem ... mozliwe,że spróbuję tej modlitwy , która poleciłas mi Madness. Jeśli się jeszcze czegoś dowiecie prosze o informacje. Pozdrawiam!

Daria K - o co chodzi kochana? Co się dzieje?
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=_anonimka_]
Czy to ,że kiedyś zbierałam wszelkie horoskopy, interesowałam sie wrózbami nawet byłam z mężem u wrózki, mama męża tez do niej chodzi, mogło nas opętać porządnie???

Trudno powiedzieć, ale jak się chodziło po bagnie, to nie jest wykluczone, że wchłonie albo przynajmniej przylgnie do człowieka blisko to błoto.
Egzorcysty rady warto zasięgnąć, a jeszcze bardziej z mocy przebaczającego Zbawiciela podczas spowiedzi. Mój brat, który swego czasu skorzystał z wróżki potem gorzko tego żałował- psychicznie go to dręczyło bardzo. Dzięki Bogu przed śmiercią odwrócił się od tego i przyjął Pana Jezusa. Wróżenie to jest grzech przeciwko pierwszemu przykazaniu Bożego- a więc jeśli świadomie popełniany, to bardzo ciężki. Ale wydaje mi się, że wielu ludzi nie ma tu świadomości, że ten brak zaufania Panu Bogu wchodzi w grę.
Odpowiedz
Tak, dopiero ostatnio kssięża wywieraja straszny nacis na temat horoskopów , wróżb i talizmanów, kiedys chyba byłysmy takie nieświadome,że robimy coś złego...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości