droga krzyżowa
Tak mi się marzy taka droga krzyżowa specjalnie dla rodziców po stracie dziecka. A u nas w parafii nawet rekolekcji tym razem ma nie być Sad A może jest tu na forum czy stronie już coś takiego?
Ale z pomocą przychodzi mi ks. Twardowski. Jego książeczkę \"któryś za nas cierpiał rany\" kupiłam właśnie w drodze przed spotkaniem z księdzem opiekującym się naszą grupą osieroconych rodziców.

Kilkoma cytatami z Wami się podzielę, może ktoś się jeszcze skusi na przeczytanie:

\"Nie bój się stracić- kochając nigdy nie tracisz\"

\"Cyrenejczyk
Nawet Bóg potrzebuje ludzkiej pomocy.\"

Upadek
\"Każdy upadek na Bożej drodze ze zmęczenia jest święty\"

\"Merton pisał, że rozpacz może podać rękę nadziei. Na granicy rozpaczy można spotkać się z nadzieją.
Gdy wszystko zawiedzie, ludzkie rachuby poprzewracają się, można liczyć tylko na Boga - On jeden podnosi z najgorszego upadku. I ten najgorszy upadek może stać się naszym zwycięstwem.\"

\"Dla ludzi wierzących nie ma nieszczęść - są tylko cierpienia.\"

\"Grób i zmartwychwstanie
Grób Jezusa w poranek wielkanocny - jedyny pusty grób.
I ten jedyny pusty grób nadaje sens wszystkim naszym ludzkim grobom.\"

Chrześcijaństwo- religia paradoksów.
Odpowiedz
też o tym myślałam i zawsze kiedy jestem na Drodze Krzyżowej przy stacji Pan Jezus spotyka Matkę do oczu napływają łzy,mam przed oczami swoją drogę,a zarazem zdaję sobie sprawę że nie jestem sama w bólu że Matka Najświętsza jak musiała być smutna,bardzo cierpieć...Jest dla mnie drogowskazem jak mam postąpić,niesie mi nadzieję że moje cierpienie nie jest na daremne...Mam nadzieję że kiedyś będzie rozważona ta droga ja bynajmniej spróbuję napisać do niej rozważania na razie dla siebie a potem zobaczymy,z Panem Bogiem Big Grin
Odpowiedz
www.poronienie.pl/Droga_krzyzowa_2009.pdf

to jest tekst rozwazan przygotowany w zeszlym roku

----------------------------

Nabozenstwo Drogi Krzyzowej jest mi szczegolnie bliskie. Poza \'oczywistymi\' stacjami takimi, jak spotkanie z Matka Bolesna, zdjecie z krzyza i zlozenie do grobu, ktore tak bardzo moga odnosic sie do smierci ukochanego dziecka przemawia do mnie jakos postac Szymona z Cyreny, ktorego przymuszono do pomocy.

Monika
Odpowiedz
19 marca 2010 lublin kosciół ŚW . Jadwigi
ADORACJA KRZYŻA

17:30 – Droga krzyżowa (parafialna)

18:00 – Msza św. z udziałem małżeństw bezdzietnych

18:45 – Adoracja Krzyża w intencji małżeństw bezdzietnych, rodzin zastępczych i adopcyjnych oraz rodziców dzieci utraconych
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=wuchowa]
www.poronienie.pl/Droga_krzyzowa_2009.pdf

to jest tekst rozwazan przygotowany w zeszlym roku

Monika

Dzięki
Odpowiedz
Wezmę te rozważania w piątek. Jestem zła, że nie pomyślałam wcześniej. Można było zrobić nabożeństwo w Wielkim Tygodniu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości