przeciwciała p/jądrowe ANA
Iff dokładnie to tak jest napisane:
"P-ciała p/jądrowe i p/cytoplazmatyczne - test przesiewowy z podaniem miana i typu świecenia (IIF) - dodatni.
komentarz: STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:320 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty. Badanie wykonano metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF). Interpretacja wyniku badania uzależniona jest od całości obrazu klinicznego pacjenta."

nie mam pojęcia jak to interpretować. Ale chyba faktycznie, tak jak pisałaś, będę jutro prosiła o skierowanie do immunologa, skoro objawów reumatycznych brak
Odpowiedz
Odebrałam wynik ANA II (robiłam 2 tygodnie po poronieniu) - miano 1:1280, typ świecenia nuclear dots i ziarnisty z dodatkowymi strefami chromosomowymi. Choruję na Hashimoto - czy świecenie ziarniste może się z tym wiązać?
Czy internista daje skierowanie do reumatologa w przypadku takiego wyniku? Reumatolog zleca dalej jakąś diagnostykę?
Na wyniku mam napisane (robiłam badania w diagnostyce), że by poszerzyć diagnostykę trzeba zrobić ANA 23 (23 autoprzeciwciała związane ze świeceniem typowo jądrowym).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości