Progesteron
PiBi.. moja lekarka nie wspomniala, ze tu jest cos nie tak. Powiedziala, ze progesteron pewnie w nie tym czasie co trzeba. To nie byl endokrynolog. ON zlecil mi badania i za jakis czas mam wizyte. Po te wyniki poszlam do zwyklego lekarza, ktory wlasnie twierdzi, ze jest OK. Dala mi tylko skierowanie na progesteron w 21 dniu cyklu. Reszte ominela. Ja pewnie nie zwrocilabym na to uwagi gdyby nie byly tam podane normy. Ten progesteron mialam badany w czasie owulacji. Ja tak mysle. Obserwuje swoje cialo przez ta niereguralna miesiaczke i wszystkie owulacyjne objawy takie jak zawsze mialam. Nie wiem juz nic..
Dziekuje za pomoc Smile
Odpowiedz
Monia, progesteron jest b. niski, koniecznie powtórz jakieś 7-8 dni po owu.
Odpowiedz
Powtorze napewno. Czy moj "nieowulacyjny progesteron", jak napisalas, oznacza kompletny brak owulacji..? Czyli moglam miec objawy owulacji przy czym do samej owulacji nie doszlo..? Czyli za bardzo wczytalam sie w moje cialo...
Odpowiedz
To może oznaczać tylko tyle, że to było najprawdopodobniej tuż przed owu, oby!
Odpowiedz
Ja miałam podobną sytuacje .Zrobiłam badania w 19 dniu cyklu i progesteron wyszedł 3,1 ( lub coś około tego).Byłam prawdopodobnie tuż przed owulacją bo po około 10 dniach był już 33 ( okazało się że byłam w ciąży).
Sprawdź ze spokojem po tygodniu.
Odpowiedz
Dziekuje annina za nadzieje, PiBi troszke mnie wystraszyla ale sama chcialam przeciez wiedziec. Zrobilam test ciazowy ale wyszedl negatywny, miesiaczka mi sie znowu spoznila i jest okropna. Bardzo mocno krwawie (zmieniam podpaske co 30min), mam ogromne skrzepy krwi i bole (ale one byly zawsze takie mocne). To moze oznaczac, ze jednak byla owulacja czy tez zwiastuje cos zlego..?
Nastepne badanie zrobie za trzy tygodnie wiec dopiero bede wiedziala co z tym progesteronem.
Odpowiedz
Monia, czym Cię wystraszyłam?
Powtórzyłaś badanie progesteronu w 7-8 dniu po owu?
Mocna @ to jest raczej kwestia endometrium niż progesteronu, ale może się też wiązać z niedoczynnością tarczycy, np., albo z endometriozą.
Odpowiedz
PiBi woje "oby" wzbudzilo we mnie lekki strach i zabrzmialo nieco groznie.
Nie moglam powtorzyc bo bylo juz za pozno. Teraz to zrobie w tym cyklu.
I mam nadzieje, ze ta @ to wlasnie kwestia niedoczynnosci tarczycy. Choc wyniki sa w normie.
Badz co badz, dziekuje! Jak zawsze jestes pomocna.
Odpowiedz
Powtorzylam progesteron w 21 dc.
Moj wynik zaskakujacy bo nastawilam sie na najgorsze.
Progesteron 68,5 nmol/L
(norma faza lutealna 5,3 -86)
Czyli dobrze.. Musialabym teraz zajac sie moja @. Druga przyszla jeszcze gorsza niz poprzednia ze skrzepami tak wielkimi jak moja dlon(bez palcow oczywiscie). Nie wiem od czego teraz znowu zaczynac. Eh..
Odpowiedz
Monia, masz bardzo ładny progesteron Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości