stomatolog / dentysta, leczenie zębów w ciąży
Dziewczyny mam do was pytanie, jak to jest z wizytami u dentysty w ciąży?
Mam do dokończenia 2 zęby które rozpoczęłam leczyć przed zajściem w ciążę.
Nie dam się dotknąć dentyście bez znieczulenia. Jaki wpływ ma znieczulenie dla ciąży? Może macie jakieś informacje.

Marta
Odpowiedz
Sineczko, ja bylam wlasnie u dentysty kilka juz razy od kiedy w ciazy jestem i tez mam ten problem ze sie dotknac nie dam... nie dosc ze zabiegi mialam korekcji zgryzu na zywca [ to jak Ci piluja zeby, bo rozne korekty sa] oczyszczanie z kamienia, a ja mam chorobe kosci i dziasel i to boli [chociaz ostatnio do zniesienia] i mialam leczonego zeba.
Ze zneczuleniem !!! Bo jest takie jakie sie daje ciezarnym i ludziom z choroba serca, to mi powiedziala dentystka - czy wierzyc... no chyba tak ... chociaz ja coraz mniej wierze, ze jak place to moge ufac...

Idz i rob zeba, bo potem czasu mozesz nie miec, a po drugie bakterie w buzi - ani Tobie ani Maluchowi nie bede potrzebne Smile
Odpowiedz
Sinko,jezeli nic nie boli to poczekaj do drugiego trymestru.W ciąży można bezpiecznie znieczulić i usuwać kamień nazębny.Dyskusyjne są zdjęcia rtg.Najlepszy czas do wszelkich zabiegów planowych to drugi trymestr.Ale jezeli coś boli to właściwie kazdy miesiąc jest dobry.Pamiętaj ,ze nieleczone infekcje odzębowe nie służą maleństwu.
Odpowiedz
Z tego co wiem:

1. W ciąży trzeba wyjątkowo dbać o zęby (przed ciążą najlepiej wyleczyć wszystko co trzeba), bo psują się zdecydowanie bardziej
2. Są takie rodzaje znieczuleń, które bez problemu można podawać ciężarnym

Tyle wiem, ale jak zawsze dodaję lekarzem nie jestem Smile
Odpowiedz
A ja potwierdzam i lekarzem(dentystą) jestem
Odpowiedz
Renia2 szkoda ze tak daleko mieszkasz, bo bym sie u Ciebie leczyla Smile
Zawsze to ktos swoj Smile i nie wstyd plakac jak boli Wink
My to jak sekta jestesmy Smile swoich lekarzy mamy, matemetykow, ksiegowych, psychologow itd Smile Swoj to swoj Smile
Odpowiedz
Potwierdzam to co napisała eska, reniu chyba sie wybiore do rzeszowa zaraz po ciazy, zebys ty mnie leczyła... Smile
Odpowiedz
Sinko
wklejam link do wątku bocianowego o dentyście we wczesnej ciąży - dużo cennych info - sama zobacz :
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?na...ic&t=13870
Odpowiedz
dzięki dziewczyny, narazie nic nie boli więc może faktycznie poczekam.
Odpowiedz
no a ja wlasnie sobie przypomnialam ze mialam dzis isc sie zapisac do dentysty .... no mowie Wam jak ja pamiec trace w tej ciazy - strasznie... zupelnie o wszystkim zapominam Sad mam nadzieje ze po porodzie wroci mi moja dawna genialna pamiec Wink
Odpowiedz
Dziewczyny ,nie ma sprawy ,wszystkie Was zapraszam! Big Grin

Eseka ,kiedys pamiętam piasłyśmy o wpływie choroby przyzębia na przedwczesny poród i niską masę urodzeniową.Teraz Amerykanie zrobili badania porównawcze i im wyszło,ze wcale to do końca nie jest takie pewne czy to ma jakikolwiek związek.Ale oczywiście zapisz sie do dentysty Tongue
Odpowiedz
Reniu, gdybym osiadla w tamtej czesci Polski - to na bank przyjade na wizyte do Ciebie Smile

Jesli chodzi o choroby przyzebia, to u mnie jest dosc powaznie, od roku sie lecze... W kilku miejscach. Byla obawa o bialaczke, ale Bogu dzieki to nie to. Kosci -gorna i dolna- zanikaly w oczach... jak zobaczylam Panteon to zaslablam. Powiedziano , ze przez rok, dwa nie moge zajsc w ciaze, a moze nigdy... bo kosci chore to jedno ,a choroba przyzebia drugie... Nie wiem jak to sie stalo - modlilo sie za mne bardzo duzo ludzi - wszystko wyglada elegancko Smile :mrgreen: Big Grin dbam o zabki Smile jestem w ciazy i nie mam ani krwawien, czasem gdzies mnie zaboli dziaselko, ale to nie jakies tam straszne bole... nie wiem jak bedzie dalej, ale licze ze dobrze. Smile
Odpowiedz
Eska ,naprawdę Ci wspólczuję ,ze cię to dopadło .Wiem,ile to wymaga zachodu:odpowiednia higiena ,nitkowanie,płukanki ,scalingi i jak się to duzo wydaje w porównaniu z osiągniętym efektem-nie da się cofnąć da się tylko spowolnić a niekiedy i zatrzymać proces.Widze ,ze jesteś pod dobrą opieką więc się nie będę tu wymądrzać.Ale brak krwawień to bardzo dobry objaw-będzie dobrze!
Odpowiedz
Do zalozenia tego watku zainspirowal mnie inny watek z mojego lokalnego forum, gdzie dziewczyny pisaly m.in. o tym, ze stomatolodzy leczacy na NFZ nie infomuja pacjentek w ciazy ,ze dodatkowe zabiegi stom. sa refundowane....
trzeba przeczytac caly watek...

http://forum.trojmiasto.pl/stomatolog-le...,1,16.html

A tu podstawa prawna - zalacznik 2
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katn...1&artnr=92
Odpowiedz
kurcze czemu ja się dopiero o tym dowiedziałam
Odpowiedz
Przeważnie na cennikach u stomatologów jest napisane co jest na nfz robione a co nie, do jakiego wieku i w ciąży...przynajmniej ja zawsze się z tym spotkałam <w Poznaniu>...ale pewnie nie każdy lekarz tak robi...
Odpowiedz
Witam,
odświeżam ten wątek.
Bo interesuje mnie temat - znieczulenia w przypadku leczenia zęba. Czy to znieczulenie przenika przez krew matki do płodu i na 100% nie jest żadnym zagrożeniem? Bo jak pisano powyżej, podobne znieczulenie stosuje się dla ludzi z chorobami serca, ale tutaj chodzi o rozwijające się dziecko. Gdyż... nawet poświęciłabym się bez znieczulenia robić zęba, gdyby choć w 1% to znieczulenie było niekorzystne.
Ale jak piszecie - że bezpieczne - to pewnie w 100% Smile. Jednak chcę się dopytać, bo różne rzeczy się czyta i słyszy.

Przed wizytą pewnie lepiej zadzwonić do gabinetu i spytać się, czy mają znieczulenie bezpieczne dla kobiet w ciąży.
Odpowiedz
Missy mi mój dentysta powiedział, że są specjalne znieczlenia dla kobiet w ciąży, bezpieczne dla dziecka. I teraz bez obaw można leczyć zęby nie tylko w 2 trymestrze, ale już od początku.
Odpowiedz
Martynka - dziękuję za podzielenie się wiedzą Smile.
Zatem bez obaw mogę skorzystać ze znieczulenia, jak w pełni bezpieczne.
Odpowiedz
Missy przekazałam to co mi mówił dentysta Smile trzeba tylko powiedzieć, że się jest w ciąży. Bo jak mi tłumaczył to jest inne znieczulenie Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości