Podejrzenie Zespołu Downa. Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji ?
moje dziecko mialo tez nt 2,5 na aminopunkcję tez sie nie zdecydowałam ... mialam jedynie badanie biochemiczne krwi, które wykazało małe prawdopodobieństwo wad. kość nosowa była widoczna. nie wiem nic na temat kości udowej by cos ona wnosiła. obecnie w czwartek skończe 39 tydzien ciązy. dziecko rozwija się, wad serca nie ma co zostalo wykazane w 22 tygodniu przy kolejnym genetycznym usg. trzymaj się i badz dobrej myśli Smile pamietaj ze nt wyszlo w górnych granicach normySmile czekamy na dalsze wieści od Ciebie
Odpowiedz
Karuka sama nie mam takiej sytuacjia ale moja znajoma niedawno borykała się z podobnym \"problemem\" w jej przypadku NT 3,5 mm kość nosowa była widoczna, zrobiła amnio która wykazała ze dziecko jest zdrowe, dodatkowo USG genetyczne w 20 tygodniu nie wykazało wad, zrobiła dodatkowo echo seraca i też wszystko ok.
Odpowiedz
No jasne, że jest nadzieja. Owszem, ryzyko 1:120 jest wyższe niż zwykle, ale pomyśl, że na 120 dzieci z takim wynikiem, aż 119 rodzi się zdrowe!
Odpowiedz
Karuka, przede wszystkim współczuję Ci tego, co przechodzisz. Sama 3 miesiące temu miałam podobny stres. U mojego synka nt w 14 tc wychodziło 3,38 mm. Kość nosowa słabo widoczna. Mój gin od razu skierował mnie do specjalisty od diagnostyki prenatalnej. Tam, tego samego dnia nt wychodziło 3,1 mm (a więc ciut mniej), natomiast ten lekarz dopatrzył się, że pępowina przesłania widok i nt poniżej pępowiny wynosi 1,8 mm (czego mój gin nie widział). Oprócz tego wszystkie inne parametry były ok. U nas był przeprowadzony test podwójny, który jeszcze co prawda obniżył prawdopodobieństwo wad, ale co chcę Ci powiedzieć - że może warto przejść się do specjalisty w zakresie badań prenatalnych, w tym USG. Pamiętaj, że na wady wrodzone wskazują nie tylko nt czy kość udowa, ale też inne parametry. U Was nic nie jest przesądzone! Trzymaj się ciepło, ja trzymam kciuki, by dzidzia była zdrowa!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości