antybiotyk, a owulacja i ewentualnie poczęcie
Witam Was serdecznie!
zastanawiam się czy przyjmowanie antybiotyku w czasie owulacji ma jakieś znaczenie dla ewentualnego poczęcia. Czynimy z mężem starania, a ja właśnie novamox (amoksycylina) biorę i nie wiem Sad
Może coś wiecie, czy brać antybiotyk i poczekać, czy może to nie ma znaczenia?
pozdrawiam
Odpowiedz
moja szwagierka biorac tabletki antykoncepcyjne musiala brac 2 tyg jakis antybiotyk, nie pamietam jakie konkretnie-zaszla przez to w ciaze i urodzila zdrowa coreczke bez komplikacji..
ale wiadomo ze w czacie ciazy nie powinno sie brac jakichkolwiek lekow bez porozumienia z lekarzem...
m starmy sie od 3 dni wlasnie-z zaozenia odstawiam wszelkie leki tabletki itd dlatego zadzwon do dwego ginekologa i zapytaj to bedzie najlepsze rozwiazanie...pozdrawiam
Odpowiedz
Amoksycylina jest bezpieczna nawet w czasie ciąży. To w zasadzie jeden z nielicznych antybiotyków, które można podawać. Smile
Odpowiedz
jezeli tak jest co dawaj szkoda cyklu....
ja we wszystkim jesli mam watpliwosci radze sie swojej lekarki
Odpowiedz
dzięki Wam za odzew.
Nie dzwoniłam do swojego gina tak jak proponowałaś Prinzessin. \"Wytłumaczyłam\" sobie, skoro jestem przeziębiona i biorę antybiotyk nawet bezpieczny, to lepiej poczekać na koleją owulację. Przecież muszę być w pełni sił.
Ciężkie to strasznie, kiedy starasz się o dzidzię, a tu same przeszkody... najpierw strata dziecka w 12 tc, potem okazało się, że moja tarczyca trochę za duża i trzeba ją usunąć, koleje miesiące na czekanie na unormowanie się hormonów.., a kiedy już niby wszystko ok, to nie tak łatwo z zajściem w ciążę jak to do tej pory było w moim przypadku. Kiedy nadchodzi kolejna szanca to taka cicha nadzieja: może teraz? nie, nie, teraz przeziębienie w roli głównej... jakie to wszystko trudne.... przepraszam, że się tak rozpisałam, ale musiałam się wygadać, a gdzie mnie lepiej zrozumieją niż tutaj? dzięki
Odpowiedz
alez nie przepraszaj...

wytpie czy przeziebienie moze bym przeciwskazaniem do proby ale najlepiej takie rzeczy kontaktowac z lekarzem-od tego wlasnie sa...
ja mam wlasnie tez sytucje ze wyruija mi hormony...wczoraj dzwonila lekarka ze analiza hormonow przyszla..mam podwyzszone meskie hormony i 2 miesiace musialam sobie odpuscic bo mialam cigle krwawienia i lekarka zabronila mi sie starac...w tym miesiacu dostalm zielone swiatelko na starania-jest juz po i od wczoraj mam plamienia i boje sie ze to sie nasili do krwawienia i nici z moich staran...

tez bylo mi ciezko czekac na dodatek na usg widac bylo co miesiac grube ladnie rosnace jajeczka... ale nie chcialam ryzykowac...

trzymam kciuki za ciebie
Odpowiedz
mam zahamowania, ponieważ w zeszły roku, po owulacji, po której zaszłam w ciążę, brałam też ten antybiotyk, a potem okazało się, że Martusia przestała rozwiajć się w 9 tc.
Wiem, że to tylko może strach ma wielkie oczy, ale czyż nie staramy się nie powtarzać czynności, które mogły mieć wpływ na to co się stało (oczywiście to tylko moje traumy)?
Zaczęłam ten wątek, bo w takich momentach jestem rozczarowana, że znowu trzeba czekać i dobrze wtedy z wami pogadać.

W jednej z książek, którą czytam synkowi, mamusia pyta synka: czy teraz już zaśniesz? nie, jeszcze poczekam - odpowiada miś, który czekał na całusa od mamusi.
Zatem ja też jeszcze poczekam na swoją dzidzię Smile mam nadzieję, że niedługo SmileSmile

pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku! taka piękna pogoda dziś Smile
Odpowiedz
Przeziębienie i leki mają wpływ na ciążę. Nawet ibuprom zazywany przez mężczyznę!!! Właściwie 3 miesiące przed staraniem mężczyzna nie powinien brać leków ani pić...lepiej nie ryzykować.....oczywiście bez popadania w paranoję, bo przed chemia i truciznami ciężko się ustrzec niestety dzisiaj...
Odpowiedz
gagatka jestem w podobniej sytuacji tylko antybiotyk inny, ale mimo że bardzo pragnę dziecka ten cykl idzie na straty. Mam również złe doświadczenie przez antybiotyk moje dziecko przestalo się rozwijać i poroniłam w 10 tc.
gagatka to za mc obie zaczynamy strania.
Odpowiedz
ja dziś byłam u genetyka i pytała czy nie byłam na początku ciąży albo krótko przed chora z wysoką gorączką....poza tym dowiedziałam się, że mężczyzna 3 tyg przed poczęciem nie może mieć robionego rentgena, a mój miał wszystkie zębySad
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości