Lekarz - Temat zbiorczy
Bardzo pilnie potrzebuję kontakt do ginekologa z Wrocławia, który specjalizuje się w prowadzeniu ciąży z dodatnimi ANA. Pomóżcie!!!!
Odpowiedz
witajcie,

jestem w ciąży 5t3d i niestety 1 nieprawidłowy przyrost bety. Gin nie chciał mi przepisać encortonu mimo ANA2 1:1000 typ świecenia ziarnisty. Jestem zrozpaczona. Czy włączenie encortonu teraz coś pomoże. Podajcie mi proszę namiar na jakiegoś specjalistę w tej dziedzinie we Wrocławiu, bo od rana przeszukuję internet i nic nie znalazłam.
Odpowiedz
Basha, jeden zły przyrost to jeszcze nie wyrok. Bierzesz coś poza encortonem?
Odpowiedz
Basha ja jestem z okolic Wrocławia ale niestety nie znalazłam nikogo, dzięki Aszy trafiłam do Łodzi do profesora który ustalił mi leczenie w tym Encorton od pozytywnego testu i to w dawce 10 mg gdzie w mojej okolicy dawali mi 5 mg i to nie od testu. Byłam tam tylko dwa razy u niego, no i nie żałuję dojazd jest dość dobry z Wrocławia, więc warto.
Odpowiedz
(Sat, 10 Czerwca 2017, 12:42:37)kamilaS03 napisał(a): Basha ja jestem z okolic Wrocławia ale niestety nie znalazłam nikogo, dzięki Aszy trafiłam do Łodzi do profesora  który ustalił mi leczenie w tym Encorton od pozytywnego testu i to w dawce 10 mg gdzie w mojej okolicy dawali mi 5 mg i to nie od testu. Byłam tam tylko dwa razy u niego, no i nie żałuję dojazd jest dość dobry z Wrocławia, więc warto.

Ja własnie straciłam moje dziecko. Wyć mi się chce z bezradności. Do Łodzi trochę daleko, ale podaj mi prosze namiary na tego lekarza. Może może przepisać te leki raz na trymestr. Ignoracja wrocławskiego świata lekarskiego w tym temacie mnie przeraża.
Odpowiedz
Posta z dopytywaniem tym razem jeszcze przeniosłam stąd tu https://www.poronienie.pl/forum/showthre...n=lastpost, więc tutaj proszę tego nie kontynuować.

Posta w tej samej sprawie z innego jeszcze tematu - usuwam. Zacytuję i odniosę się tylko do jego porządkowego fragmentu:

(Mon, 19 Czerwca 2017, 13:27:16)basha napisał(a): Zadałam pytanie o lekarza we Wrocławiu tutaj, ponieważ chodzi mi o lekarza , który prowadzi ciążę z dodatnimi ANA i to jest jak najbardziej na temat, więc proszę moderatora i nie przenoszenie mojego pytania na inny wątek.

Moderatorzy o tym nie decydują. To moja decyzja - nie dopuszczam już informacji tego rodzaju poza wyznaczonymi miejscami.
Temat dotyczący namiarów na lekarzy jest celowo wydzielony - w innych tematach merytorycznych takie treści są traktowane od pewnego czasu nie tylko jako OT, ale także potencjalny spam reklamowy. Zwykle moje postrzeganie jest decydujące co do stopnia i tempa rozwoju tejże potencjalności i stąd chcę mieć je na oku i na widelcu zarazem w każdej chwili. Czasem zjadam od razu, czasem odczekuję, ale przyuważam i oceniam takie nawiązania. Kiedy nie mam powodów reagować, posty zostają. Byle tam, gdzie trzeba.

Można do tego tematu zalinkować, żeby na swoje pytanie w nim zadane zwrócić uwagę, np. tutaj, podobnie jak jak zalinkowałam.

Poza wspomnianym tematem nie dopuszczam obecnie podawania żadnych namiarów.
Dzięki tej zasadzie jest jedno miejsce, któremu się przyglądam oceniając, czy to marketing szeptany, czy nie i decyduję, jakie będą jego losy także z upływem czasu, bo czasem trzeba też uporządkować i to, co spamem nie było. Bez konieczności ciągłego pilnowania pod tym kątem całego Forum i pamiętania, kto, co i gdzie pisał w podobnych sprawach. To pomaga odróżniać autentyczne matki po stratach od szeptaczy, których wręcz pożądam zauważyć jak najprędzej.
Do marketerów mam bowiem szczególnie "przyjazny" stosunek... Toteż tematy namiarowe i nowe w nich posty sprawdzam osobiście i z jak najmniejszą zwłoką, żeby się nie spóźnić z admińskim powitaniem delikwentów... Tfu, miałam rzec: gości.
Bo czasem też hucznie ich podejmuję. Albo latam za nimi po Forum, bo potrafią się rozleźć jak szarańcza mając w poważaniu moje zamiary. W końcu nie zawsze kończy się na witaniu w progu...

Mój post do późniejszego usunięcia lub przeniesienia (np. do Uwag...).
Odpowiedz
Basha, ten lekarz to prof. Jacek Wilczyński. Przyjmuje w Vita-Med w Łodzi. Resztę bez problemu wygooglaz.
Ja byłam zachwycona jego podejściem i opieką, ale ostatnio podobno jakby stracił serce do pracy.
W Łodzi przyjmuje też docent Paśnik (również immunolog). To tak, jakbyś chciała mieć wybór.
Odpowiedz
(Tue, 23 Maja 2017, 17:29:19)MsMissMs napisał(a): Witam.
Poleci ktoś dobrego gina z Warszawy lub okolic,  który rozumie i zna się na problemach związanych z MTHFR?

hej czy udało Ci sie znaleźć lekarza który zna sie na MTHFR w Wawie? Szukam od dłuższego czasu Sad
Odpowiedz
Witam, 

szukam poradni genetycznej z  terminem w miarę szybkim , w Opolu  ul. Kosciuszki 2  termin jest juz na 22.09.
dr. Królik. Ktoś ma jakies doswiadczenia? jakieś opinie? warto nie warto?

jesli wiecie gdzie są krótkie terminy to tez proszę o info.
Odpowiedz
Zoja ja byłam kilka razy u dr Królik jeśli chcesz zostaw e maila odezwę się jeśli będziesz miała jakieś pytania chętnie odpowiem.

Fakt zleciła trochę badań, szła w dobrym kierunku z leczeniem ale niestety nie do końca i straciłam tą ciąże no ale nie będę się tu rozpisywać.
Odpowiedz
(Mon, 28 Sierpnia 2017, 20:27:39)kamilaS03 napisał(a): Zoja ja byłam kilka razy u dr Królik jeśli chcesz zostaw e maila odezwę się jeśli będziesz miała jakieś pytania chętnie odpowiem.

Fakt zleciła trochę badań, szła w dobrym kierunku z leczeniem ale niestety nie do końca i straciłam tą ciąże no ale nie będę się tu rozpisywać.

Hej, bedę wdzięczna za wszelkie informacje  zoja.sun@wp.pl
Odpowiedz
Immunolog zajmująca się problemami krzepliwości u ciężarnych dr n. med. Hanna Suchanek, przyjmuje w Gdańsku prywatnie i na fundusz
Odpowiedz
To może mi ktoś poleci dobrego lekarza z Kujawsko-pomorskie? będę wdzięczna
Odpowiedz
(Sun, 29 Października 2017, 13:58:06)Monika1987 napisał(a): To może mi ktoś poleci dobrego lekarza z Kujawsko-pomorskie? będę wdzięczna

Tu są świetni: http://mostowa4.pl/
Odpowiedz
Tak jak napisała Malgosia, lekarze z mostowej4 są świetni. Szczególnie polecam doktora Wolskiego. Trafiłam do niego po poronieniu i kolejnej ciąży, gdzie syn urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Niestety, po operacji wszczepienia zastawki zmarł.
Doktor zlecił nam szczegółowe badania i co najważniejsze, na każdej wizycie poświęca nam bardzo dużo czasu, szczegółowo odpowiada na każde pytania i rozwiewa wszystkie wątpliwości. Pierwszy raz trafiłam na tak empatycznego lekarza.
Odpowiedz
Dziewczyny, szukam dobrego lekarza na Śląsku. Jestem po dwóch poronieniach, potrzebuję dobrej diagnozy. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedz
Czesc dziewczyn jestem tu nowa i pisze do was bo moze pomożecie mi rozwiac watpliwosci jestesm w 23 tygodnu ciazy i prawie od poczatku biore encorton moj lekarz mowi ze mam odstawic dopiero w 30 tygodnu a ja boje sie czy to nie za długo dodam ze mam dawke 5 mg
Odpowiedz
Dziewczyny możecie podać mi namiary na tego lekarza z łodzi?
Odpowiedz
(Thu, 29 Czerwca 2017, 14:32:31)asza napisał(a): Basha, ten lekarz to prof. Jacek Wilczyński. Przyjmuje w Vita-Med w Łodzi. Resztę bez problemu wygooglaz.
Ja byłam zachwycona jego podejściem i opieką, ale ostatnio podobno jakby stracił serce do pracy.
W Łodzi przyjmuje też docent Paśnik (również immunolog). To tak, jakbyś chciała mieć wybór.

Nie wiem, którego dokładnie masz na myśli. Ja prowadziłam ciążę u prof.Wilczyńskiego.
Odpowiedz
Trzydziescidwa, mama_aniolkow polecała tych lekarzy w Lublinie:
(Sun, 21 Września 2014, 20:41:37)mama_aniolkow napisał(a): Lublin - profesor Leszczyńska-Gorzelak, ew dr Poniedziałek Czajkowska,
Gdybyś jednak potrzebowała konsultacji u kogoś innego, to zdaje się Łódź jest takim "zagłębiem" immunologicznym. Nie wiem, jak inni lekarze, ale u mojego profesora na pewno istnieje taka możliwość, że on diagnozuje i ustawia dawki leków, ale już samej ciąży u niego nie musisz prowadzić.
Odpowiedz
Biję się z myślami, bo nie wiem czy zmieniać lekarza, czy spróbować z nim jeszcze uzgodnić pewne sprawy i może zdobyć skierowania na badania... ufałam mu do tej pory, ale po 3 stracie mam myśli, że lepiej byłoby znaleźć specjalistę. Słyszałam nazwisko wspomniane w drugim wątku, spróbuję zapisać się do pani prof. chociażby na konsultację z tym co mam. Albo odwiedzić immunologa w Lublinie...
Póki co wiem, ze idą już do mnie wyniki badania zarodka. Myślę, że to też sporo wyjaśni, jeśli okaże się, że miał lub nie miał żadnych wad. Chyba, że się mylę? Myślałam o wycieczce do Łodzi, tylko że w mojej pracy nie mogę dostać wolnego w ciągu roku (tylko 2 tygodnie w lutym, potem lipiec i sierpień), a mocno nie na rękę byłoby branie urlopu bezpłatnego. No i słyszałam, że lekarze "zarzucają" listą badań do wykonania prywatnie...
Odpowiedz
Z ewentualną zmianą lekarza, zastanów się na spokojnie. Z tego co pisałaś, jest dość otwarty na robienie badań i stosowanie różnych leków, to może być dla Ciebie ważne podczas prowadzenia ciąży - że nie będziesz się obawiać, że lekarz uzna, że "wymyślasz", tylko w razie Twoich obaw czy wątpliwości będzie sprawdzał.
Swoją drogą, konsultacja z immunologiem to nie jest zły pomysł, dowiedz się może, czy Twój lekarz poprowadziłby ciążę na zestawie leków ustawionych przez innego lekarza?
Z tym "zarzucaniem" listy badań do wykonania przez lekarzy, to pewnie zależy, do kogo trafisz. Ja mam pozytywne doświadczenie w tej kwestii - trafiłam do profesora z pokaźną teczką wyników, kazał dorobić tylko kilka brakujących, w moim odczuciu żadne z nich nie było zbędne.
Ty również masz już sporo badań za sobą, myślę że pod tym kątem wycieczki do Łodzi nie musisz się obawiać.
Odpowiedz
potrzebuję pomocy szukam dobrego i godnego polecenia lekarza ginekologa -endokrynologa w Poznaniu!!!pilnie.
Jestem po 2 poronieniach z chorobą haszimoto
Odpowiedz
Jedyny ,który na szybko przychodzi mi do głowy to dr. Błażej Męczekalski.Tylko nie mam pojęcia czy i jak przyjmuje prywatnie.
Odpowiedz
(Thu, 21 Marca 2019, 09:17:31)klementynaaa napisał(a): Muszę jednak znaleźć lekarza na śląsku który będzie w stanie ocenić przepływy w tętnicy mózgowej dziecka za dwa tygodnie i za cztery. Pytanie czy możecie kogoś polecić? Nie za miliony. Najlepiej na NFZ.

Klementyno ja nie pomogę bezpośrednio nazwiskiem, ale zobacz sobie tu jest lista lekarzy certyfikowanych w fmf jeśli chodzi o dopplera
Może na tej liście jest ktos ze Śląska.
https://fetalmedicine.org/lists/map/cert...ultrasound

Ja sama zawsze będac w Pl - też pochodze ze Śląska - jeżdże do Katowic do dr Chełmickiego - ojciec i syn, przyjmują na ul. Mickiewicza 26. Jednak prywatnie a i wizyty nie należą do najtanszych. Możesz przedzwonić i dopytać czy zajmuje sie także takimi badaniami.
https://www.znanylekarz.pl/artur-chelmic...g/katowice tu sa namiary jak coś
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości