Dziwne pytanie...
Proszę księdza mój mąż ostatnio mi powiedział że zadawał Bogu pytanie dlaczego moja żona nie może zajść w ciąże i usłyszał tak w myślach a czy pomodliłeś się o to tak zgłębi serca do mnie w kościele pisząc to sama mam dziwne uczucie jak to wytłumaczyć bardzo proszę o odpowiedź
Odpowiedz
Modlić trzeba się zawsze i pamiętać, że Bóg nie jest supermarketem, gdzie idziemy realizować Swoje potrzeby za pieniądze. Musimy pamiętać o tym, że Jezus prosząc o oddalenie cierpienia mówił: ...ale nie moja lecz Twoja wola niech się stanie. Mamy wiele tekstów mówiących o modlitwie, że trzeba być wytrwałym, pokornym, ufnym. Nasze myśli mogą być myslami, które poddaje nam Bóg, ale nie muszą. Wiele rzeczy w naszym życiu jest tajemnicą i takimi pozostaną i nawet po śmierci nie zawsze będą nam dane do poznania, bo może nas to wtedy nie interesować. Widząc Boga jakim jest może wszystko inne stać nam się obojętne. Co do zajścia w ciążę jest wiele różnych rzeczy. Najłatwiej wiedzieć wtedy dlaczego żona nie może zajść wciążę, gdy stwierdzi się, że któraś ze stron ma jakieś komplikacje pod tym względem. Dzisiaj może to być wina stronie organizmu żony lub męża. Kiedyś było to krzywdzące dla kobiet bo w każdym wypadku mówiono, że winną jest ona a tak nie zawsze było. Gorzej, gdy jeden i drugi organizm jest całkowicie zdrowy a i tak nie można zajść w ciążę. Spotkałem się z wieloma takimi przypadkami. Różnie było był czas, że niektóre osoby zachodziły po pewnym czasie i rodziły dzieci. Spotkałem się z kilkoma przypadkami, że osoby, które w takich sytuacjach adoptowały dziecko wkrótce po tym mieli własne dziecko, ale nie dotyczy to wszystkich takich małżeństw. Jednak wszystkie te wydarzenia są dla nas tajemnicą. Trzeba się modlić wytrwale. Pierwszy cud uczynił Jezus, choć jak mówił nie jest jeszcze pora, na prośbę Matki. Trzeba mocno wierzyć i być pełnym nadziei ale pamiętać: Nie moja lecz Twoja wola niech się stanie. Będę się modlił aby Was Bóg obdarzył potomstwem.
Odpowiedz
Dziękuję za tak szybką odpowiedź proszę księdza
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości