Dzień Matki
Mama \\Aniołkowa brzmi dumnie
ale boli że jednak taką jestem nic mi nie wychodzi w życiu odkąd żyję a kiedy po 30 latach stąpania po ziemi zobaczyłam te dwie kreski urosły mi skrzydła
skrzydła nadziei że jednak po coś się zdam w tym świecie
wszystko jednak było inaczej znowu kopy po 4 literach znowu szara okrutna rzeczywistość

oby nasze Weroniki się spotkały i się świetnie razem trzymały i pewnie kiedyś spotkamy się we cztery i za gawędzimy
niech im ziemia lekka będzie
Odpowiedz
Dziwną pętlę przemierzyliśmy. W 2009 roku mój mąż mi powiedział z okazji Dnia Matki \"jesteś najlepszą mamą dla naszych dzieci\". Potem przez kilka lat nie mógłby czegoś takiego powiedzieć, bo się nie zgadzaliśmy w kwestiach dzieci i ich kochania. W tym roku może mi coś takiego powie, tylko, że dla mnie to nie ma już takiego znaczenia jak wtedy. Dla Hani staram się być mamą wystarczająco dobrą, a Piotrusia straciłam jakoś z oczu. Tęskniłabym za nim. Tęsknię za jego niemowlęcym ciałkiem wzywającym do miłości i opieki. A przecież w swojej głowie uczę się go kochać inaczej niż przez opiekowanie się i troszczenie. Jak matka starowinka kocha swojego syna niezależnego mężczyznę. Właściwie nie oczekuję żadnych słów od kogoś. Chciałabym móc pójść na cmentarz.
Odpowiedz
To bedzie trudny dzień...
Boje sie go...
Czego kolwiek nie uslysze w tym dniu, bedzie bolało :-(
Odpowiedz
a ja chciałabym usłyszeć od mojego Aniołeczka \"nie bój się mamusiu, przecież wiesz, że się spotkamy\"
Odpowiedz
to jest trudny dzień dla każdej Aniołkowej Mamy, od mojego Aniołeczka chciałabym usłyszeć, że jestem najcudowniejszą mama na świecie .... dziś siedząc przy grobie Szymonka targały mną różne emocje .... z jednej strony smutek i żal, że Go tu nie ma a miałby już roczek .... z drugiej odrobina nadziei, że mój Aniołek czuwa nade mną i nad siostrzyczką, która wierci się z brzuchu ...

nie życzę żadnej z Was takich słów jak usłyszałam od mojej teściowej: \" za rok złożę Ci życzenia, bo teraz to tak do końca to jeszcze mamą nie jesteś \" gdyby nie mój mąż to nawet nie zreflektowała by się, co powiedziała ..... te słowa nie chcą wyjść mi z głowy i dlatego marzę dziś o śnie, że mój Szymonek bierze mnie za rękę i tuli mocno do siebie ...

Kocham Cię Aniołku - czuwaj nad nami !!
Odpowiedz
Witajcie aniolkowe mamusie. Ja nie wiem co chciala bym uslyszec w ten dzien. Myślę ze jedyne czego tak naprawdę bym chciała to tego zeby nasz bąbelek byl w tym dniu z Nami bylby to 13tc Sad Ja sama napisalam mojej Mamie piękne życzenia płynące z serca przez co ze wzruszenia się popłakała myślę, że przez tą sytuację zrozumiałam jakim trudem jest macierzyństwo i opieka nad dzieckiem co niestety jeszcze nie bylo mi dane Sad
Odpowiedz
Dzla mnie Dzien Matki byl ciezkim dniem, ale to co chcialabym uslyszec ,napisala moja przyjaciolka Tuniowi na Dzien Dziecka (tak pod zdjeciem jego urny) \" Dziś 1 czerwca, dzień dziecka ..... Wojtuniu to jest również twoje święto Tak myślę sobie od rana czego można życzyć aniołowi? I myślę, że najbardziej życzę ci żebyś nie musiał patrzeć jak mama płacze, smutny to widok ale ona to robi bo Cię kocha Życzę Ci również wspaniałego braciszka lub siostrzyczki ale tu na ziemi \" pamietala o nim i to byl najlepszy prazent dla mnie mimo ze po Dniu Matki
Odpowiedz
Podnoszę ten wątek na dziś. Co chciałybyście dziś usłyszeć od innych?

Ja Wam życzę spokoju. Nadziei. Lub swobody w smutku i złości. To przecież Wasz dzień.
Odpowiedz
Ja chciałabym usłyszeć, że za kilka miesięcy zostanę mamą. Ciąża od początku z problemami, dzisiaj ważna wizyta w szpitalu. Taki prezent na Dzień Matki byłby najpiękniejszy.
Odpowiedz
Ja najbardziej na świecie chciałabym usłyszeć... gaworzenie mojego Synka Sad
Odpowiedz
Naszła mnie właśnie myśl, nagle uderzyło mnie jak grom, łzy popłynęły.
Czy Dzień Mamy to też moje święto? Miałam być już mamą a kim teraz jestem?
Odpowiedz
Miminka też jesteś mamą jak my wszystkie .. jesteśmy MAMAI :*

Też jest mi dzisiaj bardzo przykro .. zamiast dostać prezent na dzień mamy w postaci kopniaczków mojego synka to ja zaniosłam mu światełko na cmentarz Sad
Odpowiedz
Miminko, jesteś mamą, będziesz nią już zawsze, nic tego nie zmieni.
Odpowiedz
Kochana jesteśmy mamami, ale nie ziemskich dzieci...ale naszych Aniołków Sad
Odpowiedz
Mama zostaje sie w momencie gdy naszym sercem zawładnie mala iskierka który zamieszka pod naszym sercem. A te ta iskierka zgasła to nie znaczy ze jej nie było. Zostawiła ślad w sercu a Ty jestes MAMĄ !!! Nasza milosc jest jednak bardzo trudna a zarazem piękna bo kochasz mimo wszystko i całym sercem...
Odpowiedz
Dzięki.
Więc spóźnione, wszystkiego najlepszego mamuśki Smile abyśmy wszystkie za parę lat dostały piękne laurki od naszych dzieci.
Odpowiedz
Na zawsze jesteś Matką...: https://web.facebook.com/todayparents/vi...555342984/
Odpowiedz
A mother is not defined by the number of children you can see, but by the love that she holds in her heart.” ~Franchesca Cox.

...
Odpowiedz
https://www.facebook.com/matkaprezesa1/p...3165050114
Odpowiedz
Cześć dziewczyny, w tym roku przede mną pierwszy dzień matki który spędziłabym z moją kruszyną na rękach, w roku 2020 straciłam dwie ciąże. Nie wiedziałam, że to będzie tak bolało, że dzień matki sprawia tyle smutku, chciałabym go przespać albo odciąć się od internetu i przez chwilę nie oglądać dumnych znajomych pozujących do zdjęć z dziećmi. I to pytanie w głowie, dlaczego to nie mogę być ja? Przepraszam jeżeli piszę nieskładnie ale przez palce przelewam moje emocje.
Odpowiedz
(Thu, 20 Maja 2021, 15:01:44)natka2021 napisał(a): Nie wiedziałam, że to będzie tak bolało, że dzień matki sprawia tyle smutku

I teraz, kiedy już wiesz, że może "sprawiać tyle smutku" i "tak boleć", wiesz już też, dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź nie jest tak oczywista, jak się wydaje, skoro nie przewidywałaś, że to "aż tak". Gdyby była oczywista, to wszyscy by z góry wiedzieli.
Zatem - dlaczego?

A potem będzie Dzień Dziecka, tak swoją drogą.
Czym się te oba dni różnią w przeżywaniu smutku, jak myślisz dzisiaj, zanim nadejdzie ten drugi?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości