Zakażenia perinatalne paciorkowcami grupy B
Hej!

Jestem w 38 tc i dzisiaj rano chyba zaczął odchodzić mi czop śluzowy. Wygląda to galaretowato, z niewielką ilością niteczek krwi (przepraszam za dosłowność Smile) Wiem, że niczego to nie oznacza i poród może równie dobrze rozpocząć się za tydzień Smile Poza tym nic się nie dzieje, brak regularnych skurczy itp. Ostatnio na wizycie miałam robiony posiew w kierunku GBS i wyszło, że jestem nosicielką - czy w sytuacji, kiedy czop całkowicie odejdzie, maluszek może się tym zarazić? Wiem, że jak odejdą wody to należy jechać do szpitala, mimo braku innych oznak porodu, a jak jest w przypadku tego czopa?
Odpowiedz
Dobrze że temat odświeżony, bo ostatnio w przychodni znalazłam ulotkę z której wynika że badania na GBS warto zrobić gdy planuje się zajść w ciąże. Do tej pory zawsze było, że tylko pod koniec ciąży. Tutaj link do informacji z laboratorium - http://www.asper.tychy.pl/node/31, w wersji papierowej dodatkowo piszą że przy planowaniu.

Idę za kilka dni do lekarza i pewnie dowiem się więcej, ale widzę że to kolejne badanie które trzeba by zrobić.
Odpowiedz
Jestem trochę zdezorientowana, w czwartek lekarz mi pobrał wymaz do GBSa i mąż w piątek rano zawiózł do szpitala do labu żeby zrobili posiew. Wynik miał być dziś i się okazuje, że do dziś probowka nie została zbadana, Pani z wyjaśnieniem, że oni nie pracują w weekend (yyy w szpitalu całodobowe laboratorium nie pracuje w weekendy?) i ze wynik ma być jutro... I moje pytanie czy fakt ze probowka leżała cały weekend może mieć wpływ na wynik badania? Czy dla pewności powinnam badanie powtórzyć, aby było zrobione "od reki"? Lekarz sugerował, żeby nie czekać do poniedziałku...
Odpowiedz
Moze wyników nie miał kto odczytać, ale sadze, ze posiew był wykonany od razu(wątpliwe, by wymazówka przeleżała tam w lodowce bez wykonania posiewu, bo i niemożliwym byłoby by wynik mógł byc w takim wypadku jutro-bakterie trochę czasu na wzrost potzrebują jednak)
Odpowiedz
Może i tak choć Pani z labu wyraziła się dość jasno, jakby wyniku nie było. Zobaczę co będzie na jutrzejszym wydruku, powinna być data wykonania pewnie jako data nastawienia posiewu.
Odpowiedz
Animatua miałaś rację, posiew był nastawiony w piątek, na szczęście GBS ujemny.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości