Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach dla osób po stracie
#1
W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach w każdy II piątek miesiąca o godz. 18.00 odprawiana jest Msza święta dla rodziców dzieci utraconych.
Śmierć dziecka nie dotyka wyłącznie jego rodziców. Zapraszamy więc również babcie i dziadków, siostry i braci, innych krewnych, przyjaciół rodziców, czy inne osoby towarzyszące.
Różne są nasze osobiste intencje, ale chcemy się łączyć we wspólnej modlitwie.

Program każdego spotkania to:

Msza św. o godz. 18.00 w Bazylice Sanktuarium.
Po niej schodzimy do Kaplicy Matki Bożej Bolesnej (kaplicy słowackiej) na dolnym poziomie bazyliki tam następuje ofiarowanie dzieci utraconych przed figurą Piety.
Jeśli są chętni, jest możliwość spotkania i rozmowy (także z osobami wspierającymi).
Kończymy Litanią do Matki Bożej Bolesnej.

Najbliższe spotkanie: 8 LISTOPADA 2013

Msza św. w Bazylice jest transmitowana przez internetową telewizję miłosierdzie...

Jest również możliwość rozmowy indywidualnej z psychologiem-doradcą rodzinnym - przed Mszą świętą - od godz. 17 w Poradni Miłosierdzia (pokój nr 4).

http://www.milosierdzie.pl/lagiewniki/in...l2AUhYZM2cKsięga Dzieci Utraconych

...została stworzona po to, aby nasze modlitwy nie były ogólnikowe. Modlimy się za wszystkie dzieci i za ich rodziców, ale łatwiej jest nam się pochylić nad bólem konkretnych osób, których imiona znamy, których spotkaliśmy.

Nowe imiona można dopisywać w czasie II-piątkowych spotkań modlitewnych w Łagiewnikach na specjalnych obrazkach, które składamy przed figurą Matki Bożej Bolesnej, albo w poniższym formularzu. Można również przesłać maila na adres dzieci@milosierdzie.pl
Wpisz imię dziecka, swój adres e-mail, a w polu \"Wiadomość\" imiona Rodziców oraz datę śmierci Dziecka. Przez \"Imię\" rozumiemy nie tylko to imię dziecka, które zostało umieszczone w dokumentach, ale i to, pod którym dziecko jest obecne w sercach i myślach jego rodziców. Ważne jest, jak my go nazywamy. Data śmierci nie musi być dokładna. Ważne jest to, co my pamiętamy.

http://www.milosierdzie.pl/lagiewniki/in...l2AhhYZM2cWięcej informacji na temat dzieci utraconych można znaleźć na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej...

Tematy:
Modlitwa ofiarowania utraconego dziecka
Opinia teologiczna o losie dzieci zmarłych bez Chrztu
Grupa wsparcia dla rodziców dzieci utraconych
Msza św. dla rodziców dzieci utraconych
Ksiega dzieci utraconych
Chrześcijańska nadzieja wobec śmierci dziecka
Dziecko utracone - prawa rodziców
Krzyż nabrał dla mnie nowego znaczenia - świadectwo
Pogrzeb Dziecka Poronionego

http://www.wdr.diecezjakrakow.pl/rodzina...o-utracone


*****

W ślad za stroną internetową Sanktuarium i WDRAK wklejam. Tematy (na stronie WDRAK są linki do nich) wymienione na dole (zwłaszcza te od strony przepisów) może nie całkiem ścisłe na dzisiaj, ale...
Odpowiedz
#2
Wieczny odpoczynek racz im dac Panie a swiatłosc wiekuista niechaj im swieci na wieki wiekow amen! [*]

Ps: Wierze, że moje kochane dzieciatko, ktore stracilam obok Pana Boga bedzie mialo lepiej, wierze ze Pan Bog powołujac je do Siebie uchronił je przed czyms okropnym co mialo je spotkac tutaj na ziemi! Wierze tez ze pomoze dzwigac mi ten ciezki krzyż! [*]
Odpowiedz
#3
Msza Św. w Łagiewnikach jest 14 marca 2014 r. o godz. 18.
Odpowiedz
#4
Nadal aktualne, z informacji mailowej: \"Szanowni Państwo,

Pragnę poinformować, że w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach w każdy drugi piątek miesiąca o godzinie 18 odprawiana jest Msza św. dla Rodziców dzieci utraconych i ich najbliższych. W czasie Mszy św. polecamy Bogu te dzieciątka i ich rodziców. Msza św. kończy się adoracją Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem. Po Mszy św. istnieje możliwość spotkania w grupie wsparcia. Na stronie internetowej sanktuarium w zakładce dzieci utracone można znaleźć więcej informacji. Znajduje się tam Księga Dzieci. Można swoje dzieciątko dopisać a zostanie ono przedstawione Bogu w czasie Mszy św. Pozdrawiam i zapewniam o modlitwie, Ks. Janusz Kościelniak\"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości