testosteron
Witam Tongue

Czy zbyt wysoki poziom testosteronu może być przyczyną poronienia albo utrudniać zajście w ciążę? Może któraś z Was spotkała się z takim problemem?

Z góry dziękuję za pomoc :lol:
Odpowiedz
a mialam wysoki poziom testosteronu i moja ginekolog powiedziala mi ze moga byc z tego powodu klopoty zajsciem w ciaze bralam przez pol roku spiranol i poziom spadlSmile teraz chyba jest juz ok hmmm zeby byl przyczyna poronienia nie wiem nic mi lekarka nie wspominala ze to mogla byc przyczyna wydaje mi sie ze za niski poziom progesteronu ma na to wplyw ale spytaj sie dokladnie lekarza bo nie wiem.. pozdrawiam
Odpowiedz
Co do związku z poronieniem, nie wiem. Natomiast rzeczywiście zbyt wysoki testosteron (czy np. androstendion albo DHEAS) może sugerować problemy z płodnością - pojawia się np. przy zespole policystycznych jajników (oczywiście tylko jako jeden z objawów!). O ile wiem z rozmów z lekarzami, o ile nie są to bardzo wysokie poziomy i nie ma innych objawów (np. nadmierne owłosienie), to przy staraniach nie tyle zbija się sam testosteron, ile próbuje indukować owulację.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości