Darmowe badania nasienia
W ramach kampanii „TATA- najważniejsze słowo dla mężczyzny” organizowanej przez Stowarzyszenie NASZ BOCIAN 22 ośrodki w całej Polsce przygotowały pulę bezpłatnych badań nasienia. Więcej informacji:

http://www.nasz-bocian.pl/czerwiec%202014%20promocje
Odpowiedz
mojemu m. udało się dziś zarejestrować do invimed\'u we WrocławiuSmile badanie już w piątekSmile
Odpowiedz
Sylwia to podstawowe czy rozszerzone? Pewnie podstawowe, co?
Odpowiedz
M.jest w pracy, ale zadzwoniłam żeby się upewnić, będą rozszerzone i posiew
Odpowiedz
ooo i rozszerzone za darmo?
kurcze, ja się nie mogłam z rana dodzwonić Sad
Odpowiedz
m.powiedział, że zapłaci 50 zł za posiew, chyba, że zarejestrował się poza \"programem\" i nie chce mi powiedzieć, ale ostatecznie ważne że je zrobiWink próbuj jeszcze widziałam, że do programu w Warszawie przystąpiło więcej klinik, mam nadzieję, że się udaSmile
Odpowiedz
Kurcze mi powiedzieli, że są tylko badania podstawowe.
Odpowiedz
Porozmawiam z nim jak wróci z pracy i dam znać jak to wyglądało, w każdym razie badania i tak mieliśmy robić więc cieszę się, że będą już w tym tyg. Wink
Odpowiedz
W tym roku także w ramach kampanii "TATA- najważniejsze słowo dla mężczyzny" można zrobić darmowe badania nasienia! Szczegółowe informacje: http://www.nasz-bocian.pl/node/51808
Odpowiedz
mam nadzieję, że często będą organizowane takie akcje, bo to super sprawa jest!
Odpowiedz
czy ktos potrafi odczytac wyniki badania rozszerzonego ? dla nas sa kompletnie nie jasne , wykonane w formie tabelki.
Odpowiedz
Esti wrzuć wyniki to zobaczę. Na Nasz-bocian masz też pytania do ekspertów
Odpowiedz
Rozszerzone badanie nasienia: SOME+HOS
Typ I Typ II Typ III Typ IV
a 8 14 20 2
b 1 9 4 4
c 4 5 5 6
d 3 2 2 1
e 2 1 1 1
f 1 2 1 0
g 0 1 0 0
Informacje dodatkowe: a-g: stopień reakcji witki w środowisku hypoosmotycznym (HOS).
Sperm organelle morphology examination (SOME).
Typ I: prawidłowa morfologia główki plemnika, brak wakuoli;
Typ II: prawidłowa morfologia główki plemnika, jedna lub dwie małe wakuole;
Typ III: prawidłowa morfologia główki plemnika, więcej niż dwie małe wakuole lub jedna duża wakuola;
Typ IV: nieprawidłowa morfologia główki plemnika i/lub duże wakuole.
prosze o pomoc
Odpowiedz
Pierwszy raz widzę tak podane wyniki, a widziałam robione w kilku labach. Najlepiej tutaj zadaj pytanie http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewforum.php?f=63
Odpowiedz
Dzieki , to z Kliniki i Laboratoria Medyczne INVICTA w Wrocławiu. Mi też to nic nie mówi.
Odpowiedz
O ciekawe. W invikcie też robiliśmy (w Warszawie) i nie było takich wyników.

Tzn z tego co widzę jest sporo prawidłowo zbudowanych plemników i wydaje mi się, że wyniki nie są złe Smile a nie ma tam żadnych norm na tym wyniku?
Odpowiedz
mnie tez dziwia ,te wyniki bo sa wykonane w formie tabelki, i nie ma podanych zadnych zakresów, nigdzie nie moge znalesc odpowiedz,i na naszym bocianie tez echo Sad
Odpowiedz
No w każdym razie z tego co rozumiem idealny jest Typ I i a. Nie mam pojęcia co oznaczają te stopnie w HOS teście. Ale domyślam się, że "a" to najlepszy a tego macie najwięcej. Norma dla prawidłowych plemników to pow 4% a Wy tych w typie Ia macie 8% Smile a ogólnie w Typ I czyli prawidłowej morfologi 19%
Odpowiedz
Musimy jechac do kliniki i porozmawiac z specjalista , bo wyniki badan hormonalnych tez nie sa zbyt dobre zbyt niski poziom estradiolu (10,33 pg/ml) i androstendionu (1,74 ng/ml).
Odpowiedz
Widzę, że dr Wolski Ci odpisał że też nie rozumie tego zapisu...
Odpowiedz
Dziwna sprawa.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości