badania genetyczne rodziców
hmm ... no chyba,że mąz pójdzie do lek w mieście rodzinym... nie pomyślałam wczesniej Smile
Odpowiedz
anonimko ja dostałam skierowanie dla męża od ginekologa poprostu powiedziałam że jest takowe potrzebne i poprostu wypisał powodzenia z wynikami i mam nadzieję że wyjdą ok
Odpowiedz
tez mam taka nadzieję Smile Dzieki Ewi! tak się zastanawiam...bo mam termin na 9 marca ...czy skierowanie będzie jeszcze ważne?
Odpowiedz
Będzie ważne
Skierowanie na leczenie w poradni specjalistycznej lub w szpitalu oraz na badania, ważne jest do momentu jego realizacji lub traci ważność w chwili, gdy ustała przyczyna jego wystawienia. Wyjątek stanowi skierowanie do szpitala psychiatrycznego, które wydawane jest w dniu badania, a jego ważność wygasa po upływie 14 dni.
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article.../745285530
Odpowiedz
Witam, mam już swoje skierowanie, czekam tylko na męża, ale chce zadzwonić jak najszybciej, żeby już się zapisać na spotkanie do genetyka w Łodzi. Stąd moje pytanie (bo zależy mi, żeby zarówno spotaknie z genetykiem i pobranie próbek odbyło się jednego dnia) czy w genos jest to możliwe, bo na Sterlinga (podobno) od spotkania do pobrania czeka się kolejne tyg.?
Beagle w Twoim przypadku szybko dość to się odbyło- robiłaś ze skierowaniem,na nfz?w genos?
Aha- i czy mimo, że Genos jest NZOZ- Niepublicznym... to ze skierowaniem nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów? byłabym wdzięczna za odp.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Wszystkie przychodnie maja w nazwie niepubliczne... badania genetyczne po drugim poronieniu lub urodzeniu dziecka z wadą są darmowe <skierowanie>, w każdym ośrodku, który ma umowę z NFZ. Ja robiłam w prywatnym centrum i też za darmo. Życzę powodzenia i dobrych wyników!!1
Odpowiedz
Mikula ja byłam w tamtym tyg.na Sterlinga w Łodzi.Najpierw był wywiad z panią genetyk,a później,od razu po badaniu,pobrano krew mnie i mojemu męzowiSmileWyniki za 3-4 tyg. Big Grin
Odpowiedz
Ja najpierw umówiłam się na badania do Akademii Medyczne w Gdańsku na marzec ale teraz po świętach zadzwoniłam do Invicty tez w Gdańsku i juz zapisuja na styczeń (mamy na 23 stycznia) tylko,że to będzie jedynie wizyta u genetyk, który wypisze skierowanie na kariotyp i znów trzeba czekac w kolejce na sa mo badanie ... jak ja bym chciała już wszystko wiedzieć Sad Wciąz o tym myślę i wydaje mi się ,że minęło już tyle czasu a tu 2,5 mca
Odpowiedz
Ja jestem po padaniach kariotypu.Niestety u mnie wykryto nosicielstwo translokacji chromosomowej,wada jest dziedziczna,w moim wypadku po Tacie.Jednak,aby ktoś mną odpowiednio pokierował,musiałam przejść długą drogę.Straciłam trzech synków ( 32,24,32 t.c.).Wiem,że wiele z Was wie o czym piszę,ale chcę również,żebyście uwierzyły,że nie można się poddawać.Mi mówiono,żebym już nigdy nie próbowała.Nie posłuchałam i mam cudowną,zdrową 2 letnią córeczkę,której nie przekazałam wadliwego genu.Jestem szczęśliwą mamą i uważam,że każda z nas ma w sobie tyle siły,że będzie walczyć do skutku.
Odpowiedz
Boże! Ja to strasznie sie boję,że u nas moze to wyjśc Sad

Lidia, a skąd twój tato wiedział,że jest nosicielem tej translokacji? Badał sie kiedys? vzyli faktycznie w takim przypadku nie jest wszystko przesądzone bo przecież tata ma Ciebie Smile

tez jestem zdania,ze trzeba próbować!!!
Odpowiedz
Poza tym mam do odstąpienia termin konsultacji genetyczne w Gdańsku na 9 marca w Akademii Medycznej. jeśli ktoś jet zainteresowany to dajcie to znać szybciutko :0 bo juz zaraz będe odwoływać...
Odpowiedz
Ja całą \"przygodę\" z genetykiem zaczęłam od tyłu, zaraz jak mój lekarz wykrył nieprawidłowość płodu zgłosiłam się do szpitala we Wrocławiu na patologię ciąży, tam usg i program badań prenatalnych, amniopunkcja wód płodowych w celu określenia kariotypu płodu, czekałam za wynikiem niecałę 3 tygodnie, w dniu odbioru wyniku zostałam skierowana przez szpital na \"cito\" do genetyka i w ten sam dzień zostałam przyjęta, niestety ciąża już była obumarła. A gdybym chciała zacząć od genetyka to 6 tygodni czeka się przy dobrych wiatrach na wizytę
Odpowiedz
Anonimka,pytałaś skąd Tata wiedział,że jest nosiciele.W trakcie mojej 3 ciąży stwierdzono wady i skierowano mnie na amnopunkcję,po której wyszły wady u mojego synka.Potem skierowano na badania mnie i mojego męża,u mnie stwierdzono tą translokację.Potem,to już badano całą moją rodzinę i wyszło,że identyczny wadliwy gen ma mój Tata,również dwóch moich braci.Oni jednak maja zdrowe dzieci,a ja musiałam przenieść swój krzyż,aby teraz cieszyć się macierzyństwem.
Odpowiedz
Lidio 35 ja też straciłam trzech synów. Masz córeczkę zdrową Big Grin to daje i mi nadzieję. My mamy za sobą badanie kariotypu i badanie delecji 22q11.Wynik badań prawidłowy. Teraz walczymy o córkę. Dziewczynki podobno mają większe szanse.
Odpowiedz
Właśnie poczytałam troszkę i piszecie tutaj, że po drugim poronieniu można dostać skierowanie na badanie kariotypów. Czy ja Was dobrze zrozumiałam??
Pytam, bo jestem po poronieniu samoistnym, ciąży pozamacicznej i obumarciu ciąży (co chyba liczy się jako poronienie). Spytałam ostatnio mojej lekarz ginekolog a ona powiedziała, ze dopiero po trzecim poronieniu może mnie na to badanie skierować a ciąża pozamaciczna nie liczy się jako poronienie.
Bardzo zależy mi na wszelkich badaniach, bo teoretycznie jesteśmy zdrową parą, ja nigdy na nic nie chorowałam a tu tyle nieszczęścia.
Jestem załamana i brakuje mi sił psychicznych na walkę Sad
Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie ośrodka GENOS - czy przy nawykowych poronieniach zdarzyło się Wam, że zrobili dodatkowo badania w kierunku trombofilii? Jak długo czekaliście na wyniki? Dzięki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości