Męczy mnie to pytanie ale nikt dotąd nie umiał mi na nie odpowiedzieć.Czy w 14 tygodniu ciąży da się określić płeć dziecka?Dziękuję za odpowiedź :roll:
Odpowiedz
Magda... jeśli dzieciątko żyje to przy dobrym sprzęcie można już się pokusić o rozpoznanie płci... Choć jest to dość ryzykowne... Natomiast jeżeli dzieciątko umarlo a nastąpiło to pewnie jakiś czas wcześniej, to myślę, ze niestety nie jest to możliwe...
Odpowiedz
Nawet u młodszych zmarłych dzieci jest to możliwe, ale wymaga wykonania badań cytogenetycznych, których koszt to 600-1000zł.
Odpowiedz
Magda, płeć to sprawa genetyki. Na super dobrych usg niektórzy lekarze już w 12tc określają płeć dziecka. Ostatnio nawet powstał jakiś test ciążowy który określa płeć dziecka w 6tc. Myślę że mamom po poronieniu powinno się proponować badanie genetyczne DNA zmarłego w I trymestrze ciąży Maluszka, jeśli chcą znać płeć dziecka. Ja bym chętnie za taki test zapłaciła.
Odpowiedz
Chciałam mieć pewność że w szpitalu mogli tego nie wiedzieć.14 tygodni to nie mała ciąża aby nie wiedzieć jakiej płci było dziecko tak mi się wydawało, ale rzeczywiście mogło tak być.Ja też bym zapłaciła aby to wiedzieć.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
Odpowiedz
Magda, tak jak dziewczyny pisały, dobry sprzęt może pomóc lekarzowi określić płeć, nawet w tak wczesnej ciąży. Mi określili w 16 tc (donoszonej z synkiem) i się nie pomylili.

W przypadku jednego poronienia miałam wykonane badania cytogenetyczne zarodka (dzięki uprzejmości lekarza i przeprowadzanym akurat badaniom do prac naukowych). Dało ono odpowiedź dlaczego poroniłam i pozwoliło określić płeć. Było to ok 10 tc - dziewczynka z zD...

M.
Odpowiedz
Chodziło mi konkretnie o dziecko które urodziło się w wyniku poronienia.Trudno mi uwierzyć że w tym okresie nie można było określić płci.Jest mi z tym źle a do tego zbliża się rocznica 27.07 i coraz więcej o tym myślę.Przykro mi z powodu Twoich strat(*)(*)(*)dla Twoich dzieci
Odpowiedz
Ja też bardzo chciałam poznać płeć dziecka. Lekarze w szpitalu powiedzieli, że jeszcze nie było widać. Potem przez dwa tygodnie żyłam nadzieją (jeśli w tym okresie można o niej mówić), że poznam płeć dziecka i powód poronienia. Na wyniku napisali tylko \"płód o dł. 8 cm\". Byłam bardzo rozczarowana, tymbardziej, że po czasie dowiedziałam się, że była możliwość pochowania mojego dziecka, a ja je oddałam na badania... które w rezultacie nic nie dały...
Wydaje mi się, że 13-14 tydzień to czas, w którym da się określić płeć, ale lekarze i laboranci nie dbają o to, bo dla nich to tylko kolejne poronienie. Dla nas natomiast jest to niezwykle ważne....
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości