Proszę o poradę - chodzi o zabieg po poronieniu
Witam,

muszę poddać się zabiegowi wyłyżeczkowania macicy - wydaje mi się że najszybciej i najbardziej komfortowo chyba będzie prywatnie, ale nie mam pojęcia ile to może kosztować i do jakiej kliniki się udać. Czy ktoś może mi coś polecić (Warszawa) i orientuje się, ile może wynieść koszt wizyty?
Odpowiedz
Witaj Gaja

Nie odpowiem na Twoje pytanie, bo nie wiem jak jest prywatnie. Chcę tylko napisać, że miałam wykonywany zabieg łyżeczkowania w państwowym szpitalu pod narkozą i chcieli mnie tego samego dnia po południu wypisać, tylko że ostatecznie się okazało, że pojawiły się komplikacje, więc zostałam. Tak więc jak widzisz w publicznej służbie zdrowia też może być komfortowo (bo było - na tyle, na ile to możliwe w takiej sytuacji...), sprawnie i szybko.
Odpowiedz
Ja też nie doradzę. Ja miałam zabieg łyżeczkowania w szpitalu w którym nawet nie pracował mój lekarz prowadzący. I przyznam szczerze,że byłam miło zaskoczona-do szpitala trafiłam ok godz, 4tej nad ranem a o 5.20 już było po wszystkim. Zabieg miałam robiony pod narkozą. Gorzej było z informacjami-niestety musiałam o wszystko dowiedzieć się się na własną rękę bo w szpitalu nikt ze mną nie rozmawiał.
Odpowiedz
Takie zabiegi w przypadku poronienia zwykle odbywają się \"od ręki\". Nie trzeba na nie czekać jak na inne operacje. Trwają zwykle około 15 minut i powinny odbywać się pod narkozą całkowitą. Jeśli masz skierowanie od swojego lekarza prowadzącego, to spokojnie możesz jechac do najbliższego szpitala z oddziałem ginekologiczno-położniczym. Na pewno Cię nie odeślą...

Przykro mi, że i Ciebie to spotyka... Dużo sił!
Odpowiedz
Ja miałam zabieg w szpitalu na inflanckiej, w tej \"trudnej sytuacji\" miałam naprawdę dobrych lekarzy, położną, przede wszystkim \"ludzkich\", ale naprawdę nie wiem, czy to była dobra \"zmiana\", czy wszyscy tacy tam sa(mam nadzieję,że nie będę miałą już okazji się o tym przekonać)....

Przykro mi że dołączyłaś do naszego grona...[*][*]
Odpowiedz
Kochana Gaju!!!
Ja miałam już (niestety) zabieg wyłyżeczkowania dwa razySad.
Oba miałam robione w szpitalu państwowym, pod narkozą i naprawdę nie mogę narzekać.Dlatego nie wiem, czy warto szukac prywatnego gabinetu i jeszcze płacić za coś co należy Ci się z NFZ.
Trzymam kciuki.Zabieg fizycznie nic nie boli,gorzej z psychiką,tam najbardziej odczuwa się stratę,która nas dotknęła.

Dla Twojego Aniołka (*)

Cytat:[autor cytatu=patka_83]
Kochana Gaju!!!
Ja miałam już (niestety) zabieg wyłyżeczkowania dwa razySad.
Oba miałam robione w szpitalu państwowym, pod narkozą i naprawdę nie mogę narzekać.Dlatego nie wiem, czy warto szukac prywatnego gabinetu i jeszcze płacić za coś co należy Ci się z NFZ.
Trzymam kciuki.
Cytat:Zabieg fizycznie nic nie boli
,gorzej z psychiką,tam najbardziej odczuwa się stratę,która nas dotknęła.

Dla Twojego Aniołka (*)
Pod narkozą może nic nie boli. Ja również miałam zabieg robiony dwa razy, w tym pierwszy raz na żywca z winy szpitalnego lekarza. I uwierz mi, że był to ból nie do opisania. Poród przy tym to dla mnie nic.
Natomiast jeżeli chodzi o sens zabiegu prywatnie to myślę, że tu nie ma reguły. Zarówno w szpitalach, jak i w prywatnych gabinetach zdarzają się komplikacje i partactwo. No i do tego muszą być spełnione odpowiednie warunki. Mój lekarz do którego chodziłam prywatnie nie chciał się podjąć zabiegu, z uwagi na brak anestezjologa. Zaproponował m i zabieg w prywatnej klinice, w której pracuje, ale niestety koszt był taki, że nie było go na mnie stać...
Bardzo mi przykro z powodu Twojego Aniołka Gaju. (*)(*)(*)
Gaju, obojętnie czy państwowo czy prywatnie domagaj się zabiegu w znieczuleniui ogólnym, a nie miejscowym. W większości szpitali jest to normą, ale niestety nie wszędzie (zwłaszcza Wrocław prowadzi na tej czarnej liście)
Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości