Bardzo proszę o pomoc
Witam wszystkich serdecznie! Jestem redaktorem dziennika Super Express. Postanowiłem zająć się problemem poronienia w Polsce. Szokuje mnie fakt, że wciąż nie ma ostatecznej regulacji prawnej w tej kwestii, że rodzice mają tyle problemów z odzyskaniem maluszka ze szpitali, że lekarze utrudniają to rodzicom, albo traktują ich jeszce gorzej. Po za tym wydaje mi się nieludzkie, że dzieci są \"utytlizowane\" wraz z odpadami szpitalnymi. Jest to problem całego społeczeństwa w Polsce i wymaga zajęcia się nim na szerszą skalę. Doskonale wiem jak bardzo boli strata dziecka i jak ciężko mówi się o takich przeżyciach. Jednakże apeluje do Państwa o pomoc w napisania artykułu. Chciałbym porozmawiać z kilkoma rodzinami o tym jak zostały potraktowane w szpitalch i z czym to się dla Państwa wiązało. Wiem ile bólu musiało to kosztować, gdyż sam przeżyłem startę bliskiej osoby. Jednakże w końcu trzeba o tym powiedzieć głośno. żeby w końcu coś zmienić niezbędne jest wywołanie dyskusji wśród Polaków. Tylko w ten sposób możemy zmienić prawo i stłamsić biurokrację szpitali. Nie pozwólmy by inni, których spotka taka tragedia, borykali się z podobnymi problemami, bo jest to złe, nieludzkie i niegodne Państwa zadomowionego w kulturze chrześcijańskiej! Razem możemy osiągnąć wiele, w pojedynkę jet to niemożliwe. Mój dziennik ma nakład 370 tyś egzemplarzy dziennie, to bardzo wiele głosów w naszej wspólnej sprawie. Bardzo proszę o pomoc. Rodziną które chciałyby podjąć tą walkę, które chciałyby dowiedzieć się więcej o tym co w artykule, zostawiam mój adres mailowy: haladaj_filozofia@yahoo.pl
Proszę pisać, odpowiem na wszystkie pytania.
Pozdrawiam, przepraszam za brak taktu i liczę na zrozumienie.
Odpowiedz
co o tym myślicie dziewczyny
Odpowiedz
Nie przepadam osobiście za SE. Z każdego zrobią mordercę, sadystę, łapówkarza, generalnie szukają sensacji a nie prawdy. No ale, może ktoś ma inne zdanie?
Odpowiedz
Ja się zgadzam z Tobą. Wg mnie to gazeta nastawiona na tanią sensację, a nie rzetelność przekazu.
Odpowiedz
Tytuły i czcionki mówią same za siebie. Ja się nie piszę na współpracę.
Odpowiedz
może Pan by chociaż się przedstawił z imienia i nazwiska ... hmmm
Odpowiedz
nie wiem czemu, ale pachnie mi to kolejną nagonką na środowisko medyczne.
Odpowiedz
też mam wątpliwości, czy intencje wynikają ze współczucia
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=SE]
Proszę pisać, odpowiem na wszystkie pytania.

Prosimy o imię i nazwisko na początek...
M.
Odpowiedz
Wiatm Panie serdecznie. JeSli ktra
Odpowiedz
Wiatm Panie serdecznie. Z tonu wypowiedzi jakie Panie zamieszczają wynika, że na pomoc raczej liczyć nie mogę. Zapewnienia , że moje intencje są czyste, też na wiele się nie zdadzą, mimo wszystko ponawiam prośbę o pomoc. Jeśli któraś z Pań jest zainteresowana współpracą, jeszcze raz podaję swój prywatny adres e-mail: haladaj_filozofia@yahoo.pl, tam z przyjemnością podam swoje personalia, dla zainteresowanych rónież telefo 509-617-210. Nie widzę powodu by przedstawiać się na anaonimowym forum, tylko dlatego, że jestem dziennikarzem. Po za tym , nie nazwałbym sensacją poronienia, nie na tej niwie jej się nie szuka drogie Panie. Jeśli któraś z Pań, zdecydowała by się na współpracę, mogę zapewnić, że teksty są do pełnej autoryzacji, artkuł stworzymy razem, żeby nie było niedpopwiedzeń. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Moze przynajmniej podam imię, skoro Panie też tak robią. Mam na imię Bartosz.
Odpowiedz
Proszę się nie dziwić tym wypowiedziom - pracuje Pan w gazecie, która ma określoną \"renomę\" i jest znana z poszukiwania sensacji, czasami w niezbyt uczciwy sposób. Tu często są osoby poranione, które nie chcą wystawiać swoich uczuć na to \"targowisko próżności\". Być może Pana intencje są mimo wszystko dobre i szczere - jeśli tak, to życzę powodzenia. Ja jednak jestem sceptyczna nie tyle wobec Pana osobiście, ile wobec gazety. (Może pominę już fakt, że zawodowy dziennikarz powinien umieć zadbać o poprawność swoich tekstów Wink )
Odpowiedz
proponuje napisac do naszych administratorek na poczta@poronienie.pl i tam opowiedziec o szczegolach swojego planu, byc moze uzyska Pan od nich jakas pomoc lub wskazowki. pozdrawiam
Odpowiedz
Ja nie napisałam, że sensacją jest poronienie, tylko, że gazeta szuka sensacji. I obawiam się, że artykuł byłby utrzymany w tonie napastliwym w stosunku do placówek medycznych, a takie artykułu nie są nam potrzebne. Nie jest to metoda uświadamiania środowisku medycznemu co robi źle.
Odpowiedz
\"Słynna lekarka Anna W. (l.45) w brutalny sposób potraktowała swoją pacjentkę Katarzynę K. (l.33) \" tak będzie wyglądał tytuł artykułu; a tuż obok niego inny \" Mirosław J (l.34l) będąc w stanie nietrzeżwym, pobił ze skutkiem śmiertelnym swoją konkubinę Dorotę M. (l.25)\" .
Odpowiedz
No właśnie mniej więcej tego się spodziewam... \"TO TYLKO SZCZĄTKI!!! - tak argumentują swoje decyzje bezduszni lekarze w G.\" \" Lekarz czy morderca? - dyskusja panelowa\" I tuz obok: \"Pijany traktorzysta rozjechał grupę przechodniów\". Sorki, ale ta gazeta tak mi się właśnie kojarzy...
Odpowiedz
ja to ją czytam jak czasami w kolejce do kasy stoję w supermarkecie; takie stojaki tam stoją; jak mi się nudzi to czytam sobie \" Doda znów zakochana\", \"Dziennikarz \"W\" rozwodzi się już po raz trzeci\".....
Odpowiedz
no ja czytałam ze dwa razy w życiu, ale po tym co tam wyczytałam, jakoś nie mam chęci po nią sięgać... dlatego nie palę się do współpracy
Odpowiedz
oj Panie Bartoszu .... chyba nici z tego będą...... alebo Pan napisze \" rozwścieczone kobiety z forum P odmówiły współpracy z dziennnikarzem poczytnego pisma S \" ...... kurczę , wcale bym się nie zdziwiła...... głowy nie dam sobie uciąć, że coś takiego się nie pojawi!
Odpowiedz
No, nie pomyślałam, że może powstać taki artykuł...
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=Madness]
proponuje napisac do naszych administratorek na poczta@poronienie.pl i tam opowiedziec o szczegolach swojego planu, byc moze uzyska Pan od nich jakas pomoc lub wskazowki. pozdrawiam

Pan już napisał wcześniej i otrzymał wskazówki gdzie na stronie może szukać pomocnych materiałów. A tutaj szuka osobistych relacji, które mają byc częścią artykułu (to my poradziłyśmy, żeby założył wątek w tej sprawie).

Ja mam zwykle mieszane uczucia, bo z jednej strony prawdą jest, że niektóre gazety to wyczucia nie mają, ale z drugiej dobrze, jesli temat poronienia jest poruszany jak najszerzej, że także czytalnicy SE (których wcale nie mało) dowiedzą się jak wygląda sytuacja prawna, że poronienie traktujemy jako śmierć dziecka i to wcale nie jest ideologia kościelna tylko matczyno-sercowa, że przeżywanie żałoby po zmarłym dziecku jest ważne, bez względu na jego wiek i wielkość, jak bolą nietrafione pocieszenia etc, etc...

Może, panie Bartoszu, uda się Panu napisać rzeczowy artykuł o sytuacji rodziców po stracie dziecka bez opisywania indywidualnych historii?
Powodzenia
Odpowiedz
To ja jeszcze podpowiem, ze warto sformulowac 3-4 pytania na temat zagadnien, ktore Pana interesuja. Poronienie moze byc rozpatrywane pod katem roznych spraw i takie uszczegolnienie w pytaniach bedzie pomocne.

Monika
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości