Nadciśnienie po poronieniu
:\'( Pomóżcie, bo zwariuję :\'( Pojechałam dziś do teściowej i zmierzyłam sobie ciśnienie. Najpierw było 138/87, a po godzinie 163/93. O co chodzi??? Mam 32 lata i zawsze za niskie ciśnienie. dodam, że od 2 dni mam pierwszy okres, bolesny, obfity, który dostałam po 26 dniach. Jutro pójdę do swojego lekarza, a na razie siedzę i świruję.
Odpowiedz
Dziś mam ciśnienie 140/90. Widzę, że nie miałyście takich przygód. Jestem załamana. Do wizyty 5 godzin.
Odpowiedz
Milu, może skoki ciśnienia są wywołane właśnie - jak piszesz - \"świrowaniem\"? Postaraj się zrelaksować, choćby na siłę - zrób jakieś ćwiczenia oddechowe, jeśli możesz, wyjdź na spacer. To ciężki czas, bądź dobra dla swojego ciała. I daj znać, co lekarz powiedział.
Odpowiedz
I jeszcze sprawdź aparat, którym mierzylaś ciśnienie. Jeśli to prosty aparat nadgarstkowy - wyrzuć go do śmieci od razu!!!! Jeszcze nie spotkałam takiego aparatu nadgarstkowego, który by nie zawyżał ciśnienia. Najlepsze są zwykłe manometry na ramię, a jeśli już koniecznie elektroniczny, to taki, którego pomiar był sprawdzony z conajmniej dwoma manometrami zegarkowymi. Ellen ma rację, przede wszystkim więcej spokoju, jak będziesz często mierzyć ciśnienie, to popadniesz w stres i RR będzie rosło. Życzę spokoju i trzymam kciuki. Smile
Odpowiedz
Byłam wczoraj u lekarza. Ciśnienie miałam ok. 130/90. Moja pani doktor przypuszcza, że to stres, ja też. Dostałam Bellergot i nakaz kontrolowania ciśnienia przez najbliższy okres. Jestem na etapie poszukiwania aparatu półelektronicznego w internecie i zamartwiania się, że dostanę nadciśnienia i nie będę mogła zajść w kolejną ciążę. Ciśnienie mam dziś prawie takie samo jak wczoraj, czyli 130/80. Normalnie miewam dużo niższe.
Odpowiedz
Myślę, że duży wpływ ma jednak stres. A aparatu do mierzenia ciśnienia poszukaj w aptece. nie martw się tak bardzo, znam wiele dziewczyn z o wiele wyższym ciśnieniem, które szczęśliwie zafasolkowały i urodziły zdrowe dzieciaczki. Oczywiście RR wymaga kontroli, ale jak się będziesz nazbyt przejmować, to ciśnienie będzie rosło. A z doświadczenia wiem, że w gabinecie u lekarza pacjenci mają wyższe ciśnienie niż kiedy mierzą w domu. Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości