badania
Witam wszyskich!

Chcialbym sie spytac, jako rodzic swiezo po utracie dziecka (10tc), w jakim terminie sensownie jest robic badania hormonalne. Dzieki tej stronie dowiedzielismy sie z Zona prawie wszystkiego i przed kolejna ciaza chcemy zrobic na wlasna reke czesc wymienionych tu badan, ale nie wiemy dokladnie kiedy - przed zajsciem w ciaze (normalnie podczas cyklu) czy zaraz jak tylko na testach wyjdzie, ze Zona jest w ciazy? Lekarze nie chca nam powiedziec, twierdzac, ze to nie jest dla nas potrzebne, bo jestesmy mlodzi, bo to dopiero pierwsze poronienie i td., a dla nas to bardzo wazne - chcemy do minimum obnizyc prawdopodobienstwo kolejnego niepowodzenia.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Witaj,

przykro mi, ze i Wy straciliscie kruszynke.

Co do badan hormonalnych, to troche nalezy odczekac, zeby wrocily po utraconej ciazy do normy i przed kolejna ciaza, aby przed stwierdzic, czy wszystko w porzadku.

Po drodze raczej nie jest wskazane pakowanie sie w pigulki antykoncepcyjne, bo one pieknie potrafia rozregulowac wlasnie hormony. Zreszta po ich braniu i tak lepiej trzy miesiace odczekac z ciaza, a robienie badan w trakcie ich brania jest bezsensowne.

Duzo sil,

Monika
Odpowiedz
p-ciala antykardiolipinowe - w dniu zabiegu lub 2-3 dni po - aby uchwycic stan z ciąży

po dwóch cyklach robi sie TSH oraz w 20-22 dniu cyklu prolaktyne i progesteron (TSH mozna zrobic wtedy)

po trzecim cyklu robi sie posiew z szyjki macicy (badanie robione tak jak cytologia)

co do tioksoplazmozy i cytomegali i chlamydii to mozna je robic w kazdej chwili.. najlepiej tuz przed kolejnymi staraniami o dzidziusia, wtedy bedzie sie mialo w miare aktualne wyniki

partner moze zrobic w każdej chwili badanie z nasienia z posiewem (posiew tu jest najważniejszy)

niektore dziewczyny robia sobie jessze HSG (obarczone duzym błedem) lub laparoskopie- zabieg ryzykowny gdyz jest to badanie inwazyjne - ja osobiscie zrezygnowalam z tego badania

jezeli sa w rodzinie osoby chore na choroby immunologiczne (nawet jak nie mają problemow dzieciowych) to tez warto sie przebadac pod tym kątem i dodatkowo zrobic p-ciala antykardiolipinowe(te jednak moga spaść pomiedzy ciazami a wzrastac w ciazy - dlatego sie je robi w dniu zabiegu lub 2-3 dni po zabiegu lyzeczkowania.

mowi sie o badaniach genetycznych... ja je odradzam , bo tak naprawde z wynikami badan nic niemozna potem zrobic...

to tyle.. gdybyscie mieli pytania to dajcie znac....

w zaleznosci od tych badan warto robic nastepne... nie wiem nic Waszym zdrowiu.... czy sa w rodzinie osoby chore na cukrzyce lub tarczyce? wtedy bym jeszce zachecala do zrobienie p-cial TPO i TG - ale na wyniki sie czeka dlugo i są dośc drogie... wszysko jedno kiedy sie je robi

życze dobrych wynikow badan,

Agata
Odpowiedz
oczywiście podczas badan hormonalnych nie nalezy brac zadnych antyków.... ktore lekarze bezsensownie przepisuja o czym juz wspominala monika

Odpowiedz
Wiemy, ze nalezaloby odczekac przynajmniej z jeden cykl i tak chcielibysmy zrobic, ale bezposrednio po zabiegu lyzeczkowania lekarz kazal Zonie brac estrogeny przez 5 kolejnych dni i przyjsc na kontrole. W anty sie nie pchamy, bo chcemy jak najszybciej sprobowac jeszcze raz. Ale wlasnie czas wykonania tych badan jest dla nas wazny. Podejrzewam, ze po estrogenach lekarz sobie odpusci terapie i wtedy, w nastepnym cyklu chcemy sprobowac z badaniami, tylko czy najpierw badania, a potem proby, czy proby, ciaza i badania? Oto jest pytanie
Odpowiedz
aagata4 - dzieki, ja pisalem, kiedy Ty dalas odpowiedz!

Ja mam Hashimoto (kompletny brak aktywnosci tarczycy o autoimmunologicznym podlozu) a Zona ma stwierdzone neutralne guzki na tarczycy, ale czynnosc w normie.

Nie zrozumialem tylko z tymi przeciwcialami: ...\" p-ciala antykardiolipinowe - w dniu zabiegu lub 2-3 dni po - aby uchwycic stan z ciąży...\", no bo po zabiegu juz ciazy nie ma Sad A te przeciwciala TPO i TG to co to, jesli mozna tak w szczegolach?
Odpowiedz
aagata4 - przepraszam - doczytalem w Twoi poscie o p-cialach. Wczesniej mi umknelo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości