Dzien Dziekczynienia 1.06.
#26
A ja bardzo dziękuję za to, że ta Msza się odbyła - wszystkim, którzy o to zadbali.
Odpowiedz
#27
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1212515835

Warszawa: Rodzice po poronieniu modlili się za swe dzieci
Radio Watykańskie/a.
Za dzieci narodzone i nienarodzone modlili się członkowie Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu podczas dzisiejszej Mszy w kościele św. Marcina na warszawskim Starym Mieście.

W homilii ks. Piotr Staniewicz podkreślił, że inicjatywa Mszy św. powstała w związku z ustanowieniem Dnia Dziękczynienia, który po raz pierwszy obchodzony był w niedzielę 1 czerwca. Rodzice, którzy przeżyli stratę dziecka, zapragnęli dziękować Bogu za dar życia dzieci narodzonych.

„Każde dziecko pojawiające się na świecie, noszone pod sercem matki to miłość, która zdolna jest przemienić wszystko, jest silniejsza od śmierci” - mówił ks. Staniewicz.

Kaznodzieja przypomniał, że co roku w Polsce prawie 40 tys. kobiet traci dziecko w wyniku poronienia. Jak stwierdził, „poronienie jest cichą tragedią rodziców, wobec której inni w swej niewiedzy lub lęku często przechodzą bez słowa”.
Odpowiedz
#28
http://www.niedziela.pl/wiad.php?p=200806&id=37

Rodzice po poronieniu modlili się za swoje dzieci
2008-06-03
Za dzieci, które zmarły przed narodzeniem, dzieci urodzone po poronieniach i czekające na narodziny oraz za wsparcie współmałżonków, lekarzy i psychologów modlili się członkowie Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu podczas dzisiejszej Mszy św. w kościele św. Marcina na warszawskim Starym Mieście.
Mszy przewodniczył ks. Piotr Staniewicz. W homilii podkreślił, że inicjatywa Mszy św. dziękczynnej powstała z okazji ustanowienia Dnia Dziękczynienia, który po raz pierwszy obchodzony był w niedzielę 1 czerwca. Dlatego rodzice, którzy przeżyli stratę dziecka, zapragnęli dziękować Bogu za dar życia dzieci narodzonych. - Każde dziecko pojawiające się na świecie, noszone pod sercem matki, jest kochane miłością, która zdolna jest przemienić wszystko, jest silniejsza od śmierci\".

Kaznodzieja przypomniał, że co roku w Polsce prawie 40 tys. kobiet traci dziecko w wyniku poronienia. Jak stwierdził, \"poronienie jest cichą tragedią rodziców, wobec której inni w swej niewiedzy lub lęku często przechodzą bez słowa\".

Ks. Staniewicz tłumaczył, że intymna więź, która rodzi się między rodzicami, nawet wtedy, gdy dziecka już na ziemi nie ma, może się realizować w innym wymiarze. - Współczesny świat być może podpowiada, że Bogu na nikim nie zależy, ale na Jego dłoniach wyryte są nasze imiona. Swoje życie oddał nie tylko za swoich przyjaciół, ale i nieprzyjaciół - argumentował.

\"Każde życie, nawet to tak dramatycznie krótkie, ma swój sens i cel. Każde życie jest objęte zbawczą łaską Chrystusa\" - dodał.

Ks. Staniewicz zacytował także wypowiedzi dwóch kobiet, które na internetowym forum www.poronienie.pl podzieliły się swoimi przeżyciami po stracie dziecka. - Ich słowa tłumaczą sens dzisiejszego dziękczynienia - powiedział.

\"Dziękuję za każdy dzień z tych szesnastu tygodni, kiedy byłam z moją córką, która odeszła przedwcześnie. Dziękuję za każde słowo zrozumienia, które otrzymałam po stracie Inki - najpierw w konfesjonale, potem na forum. Dziękuję Bogu za poczucie, że nie jestem sama ze swoim cierpieniem, że On doskonale wie, co czuje rodzic po stracie dziecka\" - napisała jedna z kobiet.

Stowarzyszenie Rodziców po Poronieniu istnieje od listopada 2004 roku. Jego celem jest pomoc społeczna na rzecz osób, które doświadczyły poronienia, a także działania zmierzające do zwiększenia wrażliwości społeczeństwa na sytuację tych osób. Członkowie stowarzyszenia prowadzą konsultacje ze środowiskiem medycznym w celu poprawy sytuacji kobiet roniących i ich rodzin w środowisku szpitalnym i w kontaktach z personelem medycznym. Starają się udzielać emocjonalnego wsparcia rodzicom po poronieniu i ich rodzinom. Prowadzą także działania informacyjne o poronieniu i jego skutkach w aspekcie medycznym, psychologicznym, społecznym i prawnym.

Stowarzyszenie prowadzi serwis internetowy www.poronienie.pl.

We współpracy z Polskim Towarzystwem Ginekologicznym zamieszczono na nim m.in. informacje o rodzajach poronień oraz listę badań niezbędnych do wykonania po poronieniu. Stworzyli także \"Dekalog osieroconych rodziców\" dla małżeństw w żałobie. Ponadto wyjaśniają zagadnienie losu dzieci nieochrzczonych z perspektywy teologicznej, przytaczają modlitwy za dziecko zmarłe przed narodzeniem oraz informacje o roli kapłana w posłudze na rzecz rodziców, którzy doświadczyli straty dziecka.
Oprac. na podstawie KAI
Odpowiedz
#29
Bardzo dziękuję wszystkim którzy pomogli mi przejść przez najgorszy czas mojego życia,dziękuję za to,że za moje dziecko i za inne dzieci modliło się wiele osób,za zrozumienie,za nie pozostawienie mnie z moimi rozterkami samej sobie.Dziękuję Bogu za Was Smile

Mama Wiktorii ( ur.21.05.1998),Borysa( ur.05.05.2002),Marii(+27.07.2007-14 tydzień)
Odpowiedz
#30
http://wiadomosci.polska.pl/spoleczenstw...330123.htm

http://generationjp2.com/pol/modules/new...ryid=16156

kai:
http://system.ekai.pl/kair/?screen=depes...szy=393953
http://system.ekai.pl/kair/?screen=depes...szy=394447
http://system.ekai.pl/kair/?screen=depes...szy=393953

opoka:
http://www.opoka.org.pl/aktualnosci/news...a&id=25088

radio watykanskie:
http://www.oecumene.radiovaticana.org/PO...p?c=209748

magazyn familia:
http://www.magazynfamilia.pl/artykuly/Ro...71,76.html

pro-life:
http://www.pro-life.org.pl/2008/06/rodzi...si-za.html

gw:
http://serwisy.gazeta.pl/kosciol/1,64835...swoje.html
Odpowiedz
#31
Jeszcze raz dziewczyny dziękuję za inicjatywę tej mszy i możliwość przekazania swojego dziękczynienia. Nie wiem czy właśnie Wasze modlitwy, czy co, ale czuję się od kilku dni jakby coś się przełamało, nieznacznie,a le jednak. Dziękuję Wam i Bogu jeszcze raz, że jesteście.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości