INSEMINACJA
Mam pytanie dotyczące inseminacji??
Czy na taki zabieg mozna wybrac sie samemu , czy trzeba mieć skierowanie od swojego ginekologa??
Znacie jakis dobrych lekarzy którzy podejmuja się tego typu zabiegów??
Odpowiedz
Witaj
ja jestem po inseminacji ... mam m.in. dzięki temu teraz syna - zdrowego ...
nie musisz mieć skierowania, tylko znaleźć klinikę zw. z leczeniem problemów z płodnością i przede wszystkim muszą być przesłanki do inseminacji ... w klinikach prywatnych każdy lekarz się podejmie prowadzenia inseminacji - to nie jest skomplikowana, chociaż wymaga przygotowania z Twojej/Waszej strony - zastrzyki, tabletki, monitoring kilku cyklów ... etc
no chyba że piszesz o skierowaniu, bo chcesz na NFZ - no tutaj sytuacja się obraca radykalnie ...
ja miałam zabieg i potem prowadzoną ciąże w MedArd w Poznaniu u dr Tomasza Żaka

Agata
Odpowiedz
nie , nie oczywiście że mysle o prywatnej klinice.......eledhwen powiedz jak możesz jak długo trwa takie przygotowanie do tego zabiegu ??czy jest ono bolesne??
i jakie koszta ??
nie wiem czy sie kwalifikuje do inseminacji , ale skoro naturalne metody zawodza to pomyślałam o tym.jestem po dwóch obumarłych ciążach, z nie drożnym prawym jajowodem- co wykazała laparoskopia, no i od dwóch lat nie moge zajsc w ciążę, lekarz przepisuje mi ciągle min..duphaston i każe brac między 16-25 dc.
U męża jest o.k miał badania....więc nie wiem jak myślisz??
Odpowiedz
miałam identycznie - dosłownie - dwa poronienia, niedrożny jajowód z powodu zakażeń poszpitalnych ... wrrr ... zero efektów drogą naturalną ... do tego bardzo kiepski przyrost pęcherzyków
do tego inseminacja zwiększa sznsę lepszego \"przyjęcia się\" maluszka, bo wyrośniete i wystymulowane na hormonach pęcherzyki są (ponoć) lepszej jakości - no i dodatkowo selekcja nasienia (koszt ok 100 zł.) - podaje się te najlepsze z grupy A (czasami też B) ... mnie to przekonało ...

przygotowanie to monitoring kilku cykli, żeby poobserwować \"pracę jajników\" i jak rosną pęcherzyki ... ja miałam chyba 3 cykle tak obserwowane ... nie pamiętam dokładnie, bo do tego było tyle jeszcze badań ... ja mam \"przy okazji\" trombocytopenię, trombofilię i mutację Leiden w V czynniku krzepnięcia ...

potem jest stymulacja hormonalna - tabletki (te akurat nie za drogie) i zastrzyki z puregonu (ok 100 zł za zastrzyk) - trzeba wziąć ich kilka (ja brałam chyba 5), ... zastrzyki dość bolesne ... ale czegóż się nie zniesie ... a dzień przed inseminacją zastrzyk z pregnulu (kilkadziesiąt zł)
sama inseminacja - od 500 do 1500 - około
jeśli przeprowadza ją doświadczony w temacie gnekolog - nie boli - mnie nie bolało ... potem trzeba troszkę poleżeć w gabinecie na fotelu i do domku wypoczywać i ... czekać

nam się udało za pierwszym razem ... czego również życzę bardzo !
Odpowiedz
Dziękuję Tobie bardzo za wszystkie informacje.....Z tego co wiem w Bydgoszczy są dwie takie kliniki , ale nie są polecane,podobno nie mili lekarze itp...w jedenej z klinik u prof.Szymańskiego za sama inseminacje płaci sie 3500 !!! no ale trudno jak trzeba to trzeba.......ale myśle teraz nad tym Poznaniem o którym pisałaś, to nie jest tak daleko od Bydgoszczy.....W związku z tym mam jeszcze jedną prośbę , o namiary na ta poznańską klinike??zadzwonie ,popytam......

Patrze na date ur. Twoje synka i wiesz on ur. się w moje urodziny..hmm.może to jakiś znak.....
Pozdrawiam
Odpowiedz
Wink
Med Art - ul.Słowiańska/Murawa - w parterze kolorowych bloków przy Castoramie
tel do rejestracji : 61/8203051
tel kom. do szefa : Tomasz Żak - 601-742-324

PS - tylko, że ten \"szef\" jest specyficzny Wink ... bardzo luźne podejście do pacjentki z dzikim czarnym humorem - mnie to nie zrażało, bo czułam się komfortowo - z najgorszej sytuacji potrafiliśmy się śmiać i nie miałam stresu ... ale zdaję sobie sprawę, że czasami jego styl bycia może razić ... bo spotkałam się z bluzgami na jego temat na wielu forach
Odpowiedz
I ja Ci Rybo życzę powodzenia w tak trudnych staraniach. Eledhwen jest super przykładem, że może się udać Smile
Odpowiedz
Dzięki i Tobie eledhwen i Tobie Beato........Smile
Pozdrawiam gorąco
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=Ryba2008]
Mam pytanie dotyczące inseminacji??
Czy na taki zabieg mozna wybrac sie samemu , czy trzeba mieć skierowanie od swojego ginekologa??
Znacie jakis dobrych lekarzy którzy podejmuja się tego typu zabiegów??
Witaj! Ja miałam inseminację w marcu 2008 r. - w Białymstoku, w państwowym szpitalu, w klinice rozrodczości Państwowego Szpitala Klinicznego, warunki naprawdę dobre. Wcale nie musisz za to płacić- skoro masz ubezpieczenie. W odróżnieniu od zapłodnienia in vitro, w tym kraju inseminacja jest refundowana. Niestety nie wiem, jak to wygląda w innych miastach- Białystok nalezy do tych ośrodków, gdzie rozród wspomagany jest dobrze rozwinięty. To własnie tutaj urodziło się pierwsze dziecko z zapłodnienia in vitro. Może też dlatego nie miałam obaw idac na inseminację do państwowej kliniki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości