Co dzieje się ze szczątkami Dzieciątka pozostawionymi w szpitalu?
#1
Jeśli ktoś wie co się dzieje ze szczatkami Dzieciątka po zabiegu, proszę o wyjaśnienie. Niestety, już po raz drugi jestem przed zabiegiem... wcześniej nie miałam pojęcia, że można samemu pochować dziecko.
Odpowiedz
#2
Gusiu, rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21.12. 2006 r. w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi nakazuje traktować jako zwłoki (czyli z należnym szacunkiem) \"ciała osób zmarłych i dzieci martwo urodzonych, bez względu na czas trwania ciąży\". najczęściej zwłoki dzieci są spalane w przyszpitalnej spalarni, choć są też szpitale w Polsce, które raz na kilka miesięcy organizują zbiorowy pochówek ciał zmarłych dzieci na cmentarzu (w zbiorowym grobie).

Bardzo współczuję śmierci kolejnego Maleństwa.
Gdybyś zdecydowała się na pochówek potrzebne przepisy znajdziesz w dziale prawo, np. tu: https://www.poronienie.pl/prawo_w_pigulce.html I jeżeli możemy jakoś pomóc - pisz.
Dużo sił.
Odpowiedz
#3
Gusiu, bardzo mi przykro... (*)(*)

Wszystko pewnie zależy od tego, jaki to szpital i jakie ma zwyczaje. W warszawskim szpitalu na Madalińskiego dzieci są chowane, o ile wiem (http://www.szpitalmadalinskiego.pl/phpBB....php?t=241). Jeśli jesteś jeszcze przed zabiegiem, to masz prawo zapytać, jaką procedurę stosuje szpital w sytuacji, kiedy nie zdecydujesz się sama na odebranie ciała dziecka. Zdaje mi się, że najczęściej szczątki są spalane. Jeśli jednak zdecydujesz się zorganizować pogrzeb, mają obowiązek wydać Ci w szpitalu stosowne dokumenty.

Wiele, wiele sił w tym trudnym czasie.
Odpowiedz
#4
Dziękuję Wam za informacje. Mamy z mężem mętlik w głowach, nie wiemy jaką decyzję podjąc...
Odpowiedz
#5
Gusiu, każda decyzja, którą podejmiecie, będzie dobra.
Trzymaj się.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości