pytanie o księdza....
To nieprzelozenie teorii na praktyke dotyczy ogolu spoleczenstwa. Bo w teorii stawac wobec cudzego cierpienia jest stosunkowo latwo, gorzej, gdy do konfrontacji dochodzi twarza w twarz.
Reakcje na poronienie pokazuja stosunek czlowieka do zycia, do smierci, do sytuacji kryzysowych. Pokazuje dojrzalosc osoby. I z tym jest krucho jesli idzie o ogol spoleczenstwa. Mam wrazenie, ze ludzie coraz rzadziej podejmuja wysilek do samowychowania siebie i do dazenia do dojrzalosci spolecznej i emocjonalnej.

Sw. Tomasz z Akwinu w swoich sposobach radzenia ze smutkiem jako jeden z punktow podal \"konteplacja prawdy\". Czyli jakies staniecie wobec prawdy \'tak, umarlo mi dziecko, niewazne jak male, niewazne jak bardzo moje odczucia roznia sie od tego, gdy umiera \'duze\' dziecko, ale, umarlo mi dziecko, umarlem w jakiejs czesci i ja jako rodzic tego dziecka\' - i z tym trzeba miec odwage sie zmierzyc. Z taka a nie inna prawda. Oczywiscie mozna to \'ominac\' i przejsc obok.
I nie jest to rozdrapywanie ran.

Monika
Odpowiedz
Hmmm. Dobrze, że nie przeczytałem tego wątku zanim zgodziłem się pomagać na forumSmile Nie wiedziałem, że aż tylu moich \"kolegów po fachu\" (oj jakoś nieładnie to brzmi) odmówiło. A trafiłem tu oczywiście przez \"przypadek\"...
Odpowiedz
Ja zawsze o takich przypadkach mówię, że to Bóg nas stawia na drogach. Widocznie coś dla księdza zaplanował i coś dla nas. Z tymi \"kolegami po fachu\" to jak ze wszystkimi - różnie bywa.
Odpowiedz
A ja witam serdecznie. Cieszę się, że jednak się udało. Życzę dużo natchnienia i wielkiego serca dla nas, bo czasami oj.... bywa ... SmileSmile
Odpowiedz
Księże Łukaszu czy zagląda tutaj Ksiadz czasem?? Dziewczyny czy wiecie coś na ten temat??
Odpowiedz
Wiem...

W listopadzie na pytanie, czy chce brac udzial w forum odpisal, ze dobrze by bylo kogos innego znalezc, bo ilosc obowiazkow na parafii go przerosla.

Na prosbe, aby sam \'pozegnal\' sie na forum, bo tyle choc mozna oczekiwac, nie odpowiedzial. Na kolejne maile - rowniez. Od czasu do czasu podsylam mu linki do postow, ktore sa na forum, gdy dziewczyny zadaja wprost pytania \'do ksiedza\', bez reakcji.

Taka postawa jest dla mnie zupelnie niezrozumiala.

Monika
Odpowiedz
Moniko,
dziękuję za informację. Też nie rozumiem czemu tak się stało, ale chciałam zapytac, bo wlaśnie czytałam takie zapytania wprost do księdza, ale nie widziałam odpowiedzi.... czyli trzeba pomyśleć o kimś nowym...mnie osobiscie ktos przyszedł do głowy, ale nic nie powiem i nie obiecam dopóki nie porozmawiam...bo rozumiem, że nadal oczekujemy ksiedza na forum? Choć pewnie Ojca MArcina nie będzie łatwo zastąpić....
Odpowiedz
no to szukajmy....
Odpowiedz
to ja też rozeslę wici
Odpowiedz
trochę długo nie zaglądałam na formu..czy znalazł się jakiś ksiądz? bo mam jednego na oku. a może nawet dwuch, ale nie wiem, czy zacząć wiercić dziurę w brzuchu..
Odpowiedz
Na razie żaden ksiądz się nie zdecydował. Możesz pytać. A nawet jeśli byłoby ich kilku, tym lepiej.
Odpowiedz
sylwia84 - i jak tam Twoje pytanie o ksiedza?
Odpowiedz
na razie cisza. ale nie poddaje sięSmile
Odpowiedz
ja też szukam
Odpowiedz
uwaga, uwaga!
ZNALAZŁAM KSIĘDZA!Smile
zgodził się spróbować na razie(nie wie, czy jest kompetenty)
proszę o informacje, jak go tutaj skierować i podłączyć.
mój e-mail: dansy@tlen.pl
Odpowiedz
Super wiadomość! Bardzo nam się przyda. Podziękuj mu serdecznie Smile

Dostęp do moderowania dostanie od Wuchowej, ale ona na razie nie ma w domu Internetu, dam jej znać, żeby tu zajrzała.
Odpowiedz
czyli tylko czekac na wiesci od nowego ksiedza..super...
Odpowiedz
Bardzo się cieszę że w koncu znalazł się jakiś ksiądz który spróbuje na pomóc odpowiedzieć sobie na trudne pytania czekam z niecierpliwością na księdza
Odpowiedz
napisalam do dziewczyn na skrzynke bo rowniez znalazlam ksiedza ktory ofiaruje sie pomoc w prowadzeniu podforum...nie chce w tym momencie przeszkadzac Wuchowej, niech sie cieszy malenstwem ... mam nadzieje ze dziewczyny szybko odpisza ....
Odpowiedz
Szczęść Boże. Witam wszystkich serdecznie. Śledze dłuzszy czas Wasze forum i poszukiwania księdza. Widzę, że nie jest to takie łatwe. Rozmawiałem z \"renką\" i mogę spróbować. Wiem, że to nie jest takie proste dlatego proszę o modlitwę.
Odpowiedz
Szczęść Boże. Bardzo się cieszę, że w końcu mamy tu księdza i modlę się gorąco o siły. Jesteś tu na prawde potrzebny. Dziękuję
Odpowiedz
Dzięki. Moim zdaniem to Wasza rola jest chyba większa. Uczycie ludzi na nowo mieć uczucia w tym dzisiejszym świecie.
Odpowiedz
Ksiądz? Super!Smile Witam cieplutko księdza Tomasza!!!!! Dołączam się do modlitwy
Odpowiedz
Ja również serdecznie Księdza witam. Mam nadzieję, że nas Ksiądz nie zostawi Wink

Życzę wszystkiego dobrego, będę o Księdzu pamiętać w modlitwie.
Odpowiedz
Zapewniam o modlitwie...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości