NaProtechnologia, nowe metody leczenia nieplodnosci
Zapraszam na spotkanie z dr Piotrem Klimas, temat spotkania NaProTechnology - współgranie z naturalnym cyklem płodności w diagnostyce i leczeniu
czas trwania: do 2 godzin
miejsce: Centrum Dydaktyczne Akademii Medycznej,
ul. Księcia Trojdena 1A, sala 141 i 142
data spotkania:
17.11.2007 (sobota)
godzina spotkania:
10:30

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdrowiem prokreacyjnym.

Czym jest NaProTechnologia?

NaProTECHNOLOGY to nowa szansa leczenia bezpłodności, to pewien sposób myślenia lekarskiego, pewien zespół procedur medycznych opartych na naturalnym cyklu miesiączkowym kobiety, opracowany przez dr Thomasa W. Hilgers\'a .

Dzięki tej metodzie można pomóc parom małżeńskim w poczęciu dziecka bez uciekania się do metod wspomaganego rozrodu. Skuteczność porównywalna jest ze skutecznością zapłodnienia in vitro, natomiast jest metodą dużo tańszą. Rozwiązuje ponadto problem etyczny,przed którym stają rodzice starający sie o poczęcie dziecka, nie akceptujący metod zapłodnienia \"w szkle\".

Więcej informacji na stronie internetowej:
www.naprotechnology.com

Na to spotkanie prosimy się wcześniej rejestrować na stronie www.dozrodla.pl
Odpowiedz
Dla osob, ktore nie beda mogly byc na tym spotkaniu, za kilka tygodni pojawi sie do sciagniecia w formacie mp3 zapis tego spotkania, na stronie www.dozrodla.pl, ikonka posluchaj.
Odpowiedz
Dzięki za informację, zwłaszcza o mp3.
Ja się cały czas zastanawiam, czym ta technologia różni się od normalnych obserwacji cyklu. To, co wyczytałam w internecie, jakoś mnie nie skłania do wierzenia, że to rewolucyjna nowość (same ogólniki i truizmy), ale może się mylę. Jeśli to nie jest nic ponad npr, to jakoś szkoda mi czasu na spotkanie. Może masz jakieś dodatkowe informacje?
Odpowiedz
Ellen ja mialam dokladnie takie same odczucia. Pozdrawiam
Odpowiedz
To na pewno jest cos ponad npr, juz w pierwszych informacjach ze strony anglojezycznej mozna wywnioskowac, ze jest to metoda naukowego, medycznego poszukiwania przyczyn trudnosci w poczeciu, i trudnosci w donoszeniu dziecka,i sposobow leczenia. To badania hormonalne, operacje macicy, jajowodow i jajnikow, laparoskopia, usuwanie endometriozy, i inne, ktore teraz trudno mi przetlumaczyc z angielskiego na polski.
pozdrawiam
Odpowiedz
Rozumiem. Dzięki, marysiu. Nadal wydaje mi się, że w niczym się to nie różni od tego, co proponuje mój lekarz. Chętnie jednak skorzystam z możliwości posłuchania spotkania, kiedy już będzie. Dla osoby, która leczy się już jakiś czas, to, co jest na stronie anglojęzycznej, to raczej truizmy (np. ryzyko poronienia przy zbyt krótkiej fazie lutealnej wywołane niedoborem progesteronu). Chciałabym się mylić, bo naprawdę coś nowego w tej dziedzinie bardzo by się przydało.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości