"Między niebem a piekłem"
Nie wiem od czego zacząć mając przed oczami cudowny film „Między niebem a piekłem”. Historia fantastyczna a jednocześnie tak realistyczna. Patrzyłem i słuchałem a w myślach przewijał się obraz z mojego życia. Nie wiem dlaczego moja męskość nie pozwoliła opanować pieczenia oczu i wilgoci chcącej wydostać się na policzki.

Śmierć dzieci, psychiczne załamanie matki, walka męża o żonę, o przyszłość. Miłość. Uczucie które potrafi pokonać wszelkie przeszkody, przełamać każde zasady i pokonać nawet piekło.

Niezwykle dokładnie zarysowane różnice przeżywania straty dzieci przez oboje rodziców. Mężczyzna – żyjący po stracie wizją przyszłości, walczący o powrót do normalnego życia swojej ukochanej żony, mający również chwile zwątpienia i rezygnacji, skrywający uczucia w stosunku do dzieci, chcąc tym samym być przeciwwagą i oparciem dla olbrzymiego żalu żony oraz kobieta – obwiniająca się o śmierć dzieci, żyjąca w depresji, uciekająca od życia. To wszystko tak doskonale pokazane, bez religijnych podtekstów.

Kwintesencja jest niezwykle przejrzysta – nie ma siły potężniejszej od miłości. Dzięki miłości rodzi się nowe życie, ale miłość również pozwala podnieść się z kolan po stracie jej owoców – dzieci.

Finał jakże optymistyczny – spotkanie wszystkich po śmierci w świecie marzeń, myśli, w świecie stworzonym z własnych fantazji, a jednocześnie chęć rozpoczęcia życia przez żonę i męża na nowo.

Pozdrawiam wszystkich i życzę takiego optymizmu, jaki tchnie z tego filmu.

PS Moniko i Żanetko – wróciliśmy szczęśliwie z CZMP. Resztę prześlę mailem.
Odpowiedz
Miło że zaglądają tu panowie , tylko dlaczego tak rzadko ? Z chęcią przeczytałabym jak to wszystko wygląda z ich punktu widzenia , jak oni sobie radzą po stracie dziecka i jak to przeżywają . Pozdrawiam wszystkich niedoszłych tatusiów i zachęcam do pisania.
Odpowiedz
Drogi MEZU (nie moj) - super wiesci od samego rana. :-)

Monika

Odpowiedz
INO,

https://www.poronienie.pl/forum/index.ph...4%84%C5%BB

mam nadzieje, ze sie otworzy, w razie czego na dole, tam gdzie jest napisane \"szukaj\" wpisz MĄŻ i kliknij na GO, powinien wyskoczyc watek \"Pomozcie zrozumiec mezom\" - duzo i bardzo madrze w wydaniu plci silniejszej, autora tego watku.

Monika
Odpowiedz
Dzięki Wuchowa ! Przeczytałam w całości i jeśli ten pan jeszcze tu zagląda to serdecznie go pozdrawiam ! Polecam wszystkim przeczytanie tego co napisał.
Odpowiedz
Dziękuję Ino. Zaglądam tu z moim Skarbem i choć ostatnio więcej czasu spędzamy w szpitalach niż w domu, to wracamy tu z przyjemnością. Oboje przeszliśmy naprawdę wiele, a przeżyciami z tego roku moglibyśmy zapełnić całe swoje dotychczasowe życie. To właśnie tutaj znależliśmy zrozumienie i wsparcie. Ja natomiast miałem szanse zrozumieć tragedię matki, depresję, zobojętnienie wobec świata. Zmieniałem swoje postępowanie. Były chwile trudne, ale wiedziałem, że nie wolno się poddawać. Miłość potrafi zdziałać cuda. I to właśnie zobaczyłem w filmie.

Bardzo chciałbym żeby do dyskusji włączyli się również panowie i czekałem na to od dawna, bo prawdę mówiąc czuję się czasami trochę dziwnie i nieswojo. Ale nadzieję mam nadal:-)

Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości