nadciśnienie w ciąży
trzymam kciuki za Was Beatko, to juz finał....bedzie dobrze....Smile
Odpowiedz
Hej , od wczoraj mam brac Aldomet 500mg na obnizenie cisnienia . Czy ktoras z Was zna ten lel , stosowalyscie go w ciazy ? Ja mam jakies takie glupie cisnienie wczoraj na Ktg mialam 138/111 pozniej troche spadlo , martwie sie jak nie wiem co .
Pozrwaiam goraco
Odpowiedz
ewicja, napisz co to za substancja jest w tym leku, bo nazwy leków różnią się w różnych krajach. Trzymam kciuki, Agata
Odpowiedz
Tu jest napisane , ze kazda tabletka zawiera 500mg methyldopum-propylenglycolum. Dla mnie brzmi strasznie Sad
Odpowiedz
to będzie dokładnie to samo co dopegyt, wszystkie ciężarne to dostają - jedyne co mogą brać. Głowa do górySmile
Odpowiedz
czyli dopegyt Smile to samo co my tu bierzemy Smile
Odpowiedz
Wielkie dzieki dziewczyny , upokoilam sie . Juz myslalam , ze jak sie ten 30 tc skonczy to bedzie \"z gorki\" a tu schody Sad musze jeszcze troche wytrzymac!
Odpowiedz
jeszcze tylko troszke ewicjo Smile to juz z gorki chociaz podobno schodzic z gorki jest ciezej niz sie na nia wspinac Big Grin ale za to na koniec czeka nas nagroda . pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
a ja przed chwila zmierzylam cisnienie i troche za wysokie, 141/85, nie podoba mi sie to. Nigdy nie mialam problemow z wysokim cisnieniem raczej bylo za niskie, a teraz to i nogi mi puchna i musze je trzymac caly czas wysoko. U nas takze zaczely sie upaly, temperatura skoczyla do 37 stopni i do tego jest jeszcze parno, ufff, aby doczekac do konca sierpnia, albo poczatku wrzesnia kiedy moje malenstwo do nas przybedzie...
Odpowiedz
olu zadzwon do lekarza a w miedzyczasie zrob sobie chlodny oklad na kark i pomocz nogi w wannie z zimna woda Smile jak to od upalow to powinno pomoc :0 pozdrawiam!
Odpowiedz
dziewczyny, bez przesady - 141/85 to nie tragedia...proponuję zmierzyć jeszcze raz po południu, odpocząć....Upał każdemu daje się we znaki, spokojnie...
Odpowiedz
wiem , ze to jeszcze nie tragedia, ale po pracy mialam nawet 160/120 to juz nie dobrze, musze na siebie uwazac i tyle, za tydzien ide do lekarza, zobaczymy co powie, a tak poza tym to sie dobrze czuje, malenstwo fika ciagle az mi przyjemnie,ze sie odzywa...
Odpowiedz
to tak, 160/120 wymaga leczenia w ciąży, zwłaszcza w drugiej połowie ciąży....ja miałam wysokie ciśnienie głównie to pierwsze, górne, bałam isoptin 3x1 i dopegt 1-2 dziennie ale już w 8 i 9 mcu
odpoczynek, nogi do góry, meliska, chłodek...będzie dobrze
Odpowiedz
Odświeżam temat. Dopadło mnie nadciśnienie w 32 tygodniu ciąży. Ciśnienie mam mierzyć 4xdz a dopegyt 250mg jedną tabl. 3xdz. Jeśli będzie powyżej 140/90 to idę do szpitala na obserwację.
Odpowiedz
Czy przy nadciśnieniu ciążowym skazanym się jest na cesarkę?
Odpowiedz
Moja koleżanka przy każdej z 3 ciąży rodziła przez CC ale nie wiem czy oprócz nadciśnienia nie miała innych wskazań (ma sporą wadę wzroku, co czasem też jest wskazaniem)
Odpowiedz
Ja nie mam wady wzroku, ale mam cukrzycę ciążową do tego :/ Kurczę trzeba jakoś zbić to ciśnienie...
Odpowiedz
A co na to lekarz prowadzący? Czy mówił Ci o opcjach? Wspominał, że cc może być konieczne? Rozmawiałam z koleżanką i u niej wskazaniem było nie tylko nadciśnienie ale też problem z oczami (ryzyko uszkodzenia wzroku podczas parcia) i dlatego cc było dla niej jedynym bezpiecznym sposobem. Co do samego porodu to lekarz podejmie decyzję na podstawie Twoich wyników i będzie dążył do takiego rozwiązania, które będzie najbezpieczniejsze dla Ciebie i Maleństwa. Trzymam kciuki, że wszystko było dobrze!
Odpowiedz
Do prowadzącego dopiero w poniedziałek idę, nie ma go w tym tygodniu. Na pewno podzielę się, może ktoś się też zastanawia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości