Przeziębienie w ciąży
Zastanawia mnie czy w ciazy mozna moczyć nogi w gorącej wodzie z solą?
Odpowiedz
Gosiu, o przeziębieniu było wielokrotnie, zalinkowane jest też w Vademecum (gdzie chyba jak widac nikt nie zaglada Wink
https://www.poronienie.pl/forum/showthre...#pid176050

Ale może tu coś nowego się pojawi Wink
Odpowiedz
Właśnie nie mogłam znaleść czegoś takiegoSmile a co z woda z solą???
Odpowiedz
ja się leczyłam miodem z cytryna ale nie wiem czy przeziębienie nie wpłynęło na przebieg mojej ciąży
Odpowiedz
już niedługo będzie maj, więc polecam zrobienie domowego syropu z młodych pędów sosny - można go spokojnie przechowywać cały rok i można zażywać w ciąży (konsultowane z lekarzem). Ja robię mniej więcej tak: http://sprawdzonakuchnia.pl/syrop-mlodych-pedow-sosny/
Odpowiedz
Polecam kapsułki Prenatal Grip Care i pastylki do ssania - Prenalen Gardło. Oba produkty bezpieczne w ciąży. Do tego zasolony czosnek- sól wzmaga odkażające działanie czosnku. No i Miód- do wszystkiego, zawsze i wszędzie.
Odpowiedz
Gdzies tez wyczytalam, ze Sunipret pomaga na przeziebienie gornych drog oddechowych.
Odpowiedz
Ja w tamtej ciąży ciagle chorowałam... teraz jestem w 8tc i zaczął się ból gardła i rozbicie... ból kości.. pomaga herbata z miodem i cytryną.
Co do SINUPRETU w tamtej ciazy łykałam, bo lekarz zlecił na zapalenie zatok. W tym roku pytałam w aptece o tańszy odpowiednik - wiemże jest bo na wiosnę nie bedąc w ciąży kupowalam - pani w aptece mi powiedziała, ze nie zaleca sie takich substancji w ciaży... i zonk.. wystawiłam oczy i nie kupiłam, wiec już sama nie wiem...
Zastanawiam sie nad APAPem, w kontekście ewentualnej gorączki = to paracetamol wiec w ciaży można sporadycznie brać... jest teraz ten APAP-HOT rozgrzewający... wiecie coś na ten temat? Można w ciaży czy nie?
Odpowiedz
Nie mozna. Zasadniczo nie rozni sie specjalnie od innych tego typu preparatow typu fervex, febrisan, vick itp itd.(choć skład nie ejat identyczny).Efekt rozgrzewajacy osiagniesz taki sam, gdy. Wypijesz goracą herbatę.
Odpowiedz
Ok wszystko już jasne... mam nadzieję, ze organizm z naturalnym wsparciem z mojej strony upora sie z tym choróbskiem....
Odpowiedz
Pij też dużo wody i rób inhalacje. No i jak możesz to mleko z miodem, masłem i czosnkiem :-)
Odpowiedz
Jestem przeziębiona i boję się, że zaraz złapie anginę, do której mam niestety tendencję. Mam w domu salviasept do płukania gardła, zazwyczaj mi pomaga. Na ulotce jest napisane, że nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Zastanawiam się, czy płukanie gardła ziołami może faktycznie być szkodliwe w ciąży? Wiecie czy można?
Odpowiedz
Mi kiedyś rodzinna kazała płukać letnią wodą z solą... effora, polecam czosnek, dasz radę przełknąć? i prenalen dla kobiet w ciąży
Odpowiedz
Martyna - walczę czosnkiem, miodem, imbirem, ale gardło boli coraz bardziej. Próbowałam płukać wodą z solą, ale nie dam rady - po pierwszej próbie wróciły mi mdłości i wymioty. Jutro chyba pójdę do lekarza
Odpowiedz
Przeciwskazania do stosowania ziół zazwyczaj dotyczą ich stosowańia wewnętrznie. We wspomnianej szałwi zw. Niebezpiecznym jest tujon. Dla swietego spokoju nie zaleca się rowniez stosowania zewnętrznego, zwlaszcza ze istnieja potencjalnie mniej szkodliwe alternatywy.
Odpowiedz
effora mi lekarka mówiła, że w ciąży można tantum verde taki psikacz
Odpowiedz
Co na zapalenie zatok w ciąży? Od tygodnia katar, robię inhalacje z soli fizjologicznej, naturalne środki typu maliny, czosnek, miód, wit C ale doszedł nieznośny ból głowy i wiem ze to zatoki. Jakieś domowe sposoby czy do lekarza?
Odpowiedz
Płukanie zatok sinus rinse np., ale lekarz Cię raczej nie ominie.
Odpowiedz
Bardzo mi pomogły okłady z soli- podgrzałam ją na patelni, wsypałam w szmatkę i przykładałam do zatok, zrobiłam to wieczorem następnego dnia nie wychodziłam na dwór.
Odpowiedz
Zobaczę jak będzie jutro, ale pewnie się wybiorę do doktora, bo w weekend może być ciężko na dobrego trafić. Słyszałam o tej soli podgrzanej, ciekawe czy pomoże.

Pibi a ten lek do płukania jest na receptę?
Odpowiedz
Nie, to jest taka butelka, do której dołączono proszek do sporządzenia zawiesinki.
Odpowiedz
Mam dużą zagwozdke, położna ze szkoły rodzenia (mam zaufanie) twierdzi, że w ciąży można brać pyralginę, bo nie przenika rzekomo przez łożysko, ale nigdzie nie znajduje potwierdzenia tej informacji, że lepiej brać ja niż paracetamol czy ibuprofen, które błyskawicznie przenikają. Jak to w końcu jest z tymi przeciwbólowymi?

A dopadło mnie przeziębienie, chwilowo radzę sobie w miarę domowymi sposobami, ale w weekend przy ogromnym bólu głowy w końcu wzięłam paracetamol, na szczęście tylko jedną tabletkę.
Odpowiedz
https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/92426...#pregnancy

Tu jest informacja, że stosowanie tego leku w ciąży jest przeciwskazane. Nie próbowałąbym bez konsultacji z lekarzem. Sama właśnie walczę z przeziębieniem i niestety... trzeba się oddać naturalnym metodom.
Odpowiedz
Ja przy bólu głowy biorę paracetamol. Szczęśliwie w ostatnich latach brałam tak mało leków przeciwbólowych, że teraz zazwyczaj wystarczy mi Apap dla dzieci w dawce jak dla 3 latka Wink
Odpowiedz
Tylko właśnie każdy lek w zasadzie jest przeciwwskazany w ciąży, na zadnej ulotce nie znajdziemy informacji że bezpiecznie można, bo nikt nie weźmie później za to odpowiedzialności a testów na ciężarnych pewnie nie ma. Po prostu już mam mętlik, bo tu mówią tak a tam inaczej, człowiek nie wie komu wierzyć.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości