Przeziębienie w ciąży
jestem po wizycie u lekarza gdzie udalam sie na wszelki wypadek gdyby szykowalo mi sie zapalenie krtani i oto co moga brac ciezarne mamy w dolegliwosciach kaszlowo= przeziebieniowych:
- pastylki ISLA na kaszel i chrypke- naprawde skuteczne
- pic siemie lniane- lagodzi drapanie w gardle
- odpada tymianek i podbial bo podbialu nie mozna w ciazy!!
- miodek, propolki itp.
- tabletki czosnkowe
- rutinoscorbin
- syrop herbapect
- napar z lipy
reszta tak jak wymienialyscie. pozdrawiam i owocnych kuracji
Odpowiedz
Madness ja też słyszałam że w żadnym wypadku TYMIANKU I PODBIAŁU W CIĄŻY NIE WOLNO!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=Madness]
odpada tymianek i podbial bo podbialu nie mozna w ciazy!!
gosiek, ja tez o tym samym napisalam Smile
Odpowiedz
Madness Big Grin
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=gosiek83]
Madness ja też słyszałam że w żadnym wypadku TYMIANKU I PODBIAŁU W CIĄŻY NIE WOLNO!!!!!!!!!!!!!!!!

no wlasnie doczytalam ze \"tez\" slyszalas Smile ech, ciaza nie sluzy mysleniu...
Odpowiedz
Nic nie szkodzi chciałabym już w niej być troszkę Ci zazdroszczę kochana Wink
Odpowiedz
gosiek,z calego serca trzymam kciuki Smile no skoro mi sie udalo i tylu dziewczynom to...
duzo spokoju i nadziei
Odpowiedz
Oby oby się udało.Kamilko a jak tam twój tytułowy kaszel minął ? :mrgreen:
Odpowiedz
mija baaardzo powoli. juz mnie tak nie rozrywa na kawalki ale jeszcze morduje. stosuje wszystkie wyzej wymienione srodki na przemian i cierpliwie czekam az sie wykaszlę na dobre.za to moj inny dolegliwosciowy watek- zaparcia- juz sie rozwiazal na dobre Smile
usciski ogromne
Odpowiedz
Ooo a jak się pozbyłaś tego drugiego bo mnie w ciąży też męczył
Odpowiedz
tak naprawde to niewiem jak. zjadlam pol kilo sliwek suszonych po ktorych powinno byc cudownie i zatrzymalo mi akcję na kilka dni choc mialo byc odwrotnie. tak naprawde pomogly czopki glicerynowe. pare dni męki i potem jakos samo sie wszystko uregulowalo. meczy mnie natomiast caly czas zapach z lodowki od ktorego wymiotuje ale na to chyba nie ma innego sposobu jak przeczekanie.
calusy gosiek, postaram sie czasem napisac cos w twoim watku bo czesto go odwiedzam.pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki za radę i serdecznie zapraszam nawet teraz :mrgreen: Włąśnie rozmawiam tam z Evą Big Grin A na zapachy z lodówki polecam kupić pochłaniacz zapachów do lodówek naprawdę skuteczny i nie drogi :mrgreen:
Odpowiedz
ech nic nie pomaga.nawet jesli w mojej lodoce faktycznie pachnie fiolkami to wszystkie te smrody sa w mojej glowie i uaktywniaja sie wlasnie w momencie otwierania przeze mnie lodowki...
Odpowiedz
To ja się już poddaję :mrgreen: pozdrawiam
Odpowiedz
gosiek,i tak jestes wielka ze wykazalas tyle dobrej woli i samozaparcia aby odwazyc sie zmierzyc z tak ciezkim tematem jak zapach z lodowki Wink usciski serdeczne
Odpowiedz
znam to doskonale. Mnie wszystkie zapachy drażnią. Do tego kompletny brak apetytu. Miał minąć w drugim trymestrze, a tu nic z tego. Najgorzej, że to co powinno być słodkie, dla mnie jest gorzkie i to co wcześniej mi smakowało teraz mnie odrzuca. Co do zapachów, to do tramwaju wsiadł raz pewien pan, który przed wejściem do środka palił papierosa. Miał to nieszczęście, że stanął obok mnie... ledwo powstrzymałam się, żeby na niego nie zwymiotować.
Odpowiedz
natashko, to mamy przegwizdane jednym slowem,ja juz jakos nauczylam sie z tym zyc no bo nie sposob nie gotowac obiadow, nie wyjmowac jedzenia z lodowki kiedy jestem sama w domu. z kinga opracowalysmy technike radzenia sobie z tym problemem ale i tak wolalabym zeby problem juz zniknal... a w ktorym ty jestes tygodniu? kiedy termin? ej, a moze z rozmowami na temat ciazy przeniesiemy sie wogole do naszego marcowego watku Wink?
Odpowiedz
Miną Wam te zapachy kochane w 4 miesiącu, mnie cuchnęła nawet wędlina na kanapce, potem nie znosiłam zapachu parzonej kawy.....teraz już okWink))
Odpowiedz
Zuzanno76 doszły mnie słuchy, ze jestś Łodzianką, jeśli zechcesz to zajrzyj na forum ogólne, watek: łódzkie mamy, tam troszkę sobie gadamy, a poza tym chcemy się spotkać....moze dołączysz? Smile pozdrawiam Was słonecznie Smile
Odpowiedz
Ja jestem w końcówce 15tc (pojutrze już 16tc się zacznie), czyli już 4 miesiąc i jakoś nic nie mija. Ale jakoś sobie radzę. Parę głębszych wdechów (świeżym powietrzem) i jest trochę lepiej. A najlepiej zapijać to. Oczywiście wodą...

PS. Termin mam na 9 marca (z USG), a 11 marca z OM Smile
Odpowiedz
miałam taki sam termin Tongue ale Alicja się pospieszyła i przyszła na świat 10 lutego a dzisiaj fajna z Niej dziewczynka
Odpowiedz
znowu jestem przeziębiona Sad
tylko, że teraz najbardziej mnie męczy kaszel. Nie jest to obłożne przeziębienie, ale kaszel nie daje mi spokoju... a boję się jakiekolwiek leki brać. Tym razem ze względu na pracę odpada mi siedzenie w domu i kurowanie się w łóżku :|
Odpowiedz
natasha, wyprobuj syrop herbapect,mozna go stosowac w ciazy. zdrowka
Odpowiedz
male przypomnienie dla wszystkich ciezarnych jako ze jestesmy w srodku sezonu Wink
Odpowiedz
Cześć dziewczyny, juz kilka razy czytałam na rożnych wątkach pytania co mozna brać w ciazy na przeziębienie. Nie moge znaleść jednego takiego konkretnego tematu ktory nawiązuje do domowych sposobów na pozbycie sie choróbska...

Niestety i mnie odpadło cos wczoraj i mam nadzieje ze wspólnymi siłami uda nam sie napisać tu wszystkie domowe receptury i sposoby na przeziębienie.

Niestety jak przychodzi co do czego to większość sposobów zapominamy wiec mogłybyśmy opracować mała ściągawkę.

Jak wszystkim wiadomo najważniejsza jest witamina C tak wiec aby dostarczyć spora dawke domowym sposobem biorę 2 cytryny wyciskam z nich sok i dodaje do nich miód i słodko kwaśny soczek wypijam.

Kanapki z czosnkiem i masłem.

W razie boli głowy kilka kropel amolu na skronie lub czoło.

Cos na gorąco do picia najlepiej z miodem i cytryna.

Sok z cebuli, pokroić cebule wcisnąć troche cytryny i dodać albo miód albo cukier i po jakiś 2-3 godzinach zebrać łyżka sok i wypić.

Mleko z miodem i masłem na rozgrzanie.

Piszcie swoje sprawdzone sposoby na pewno wielu ciezarowkom sie przyda Smile

Edycja / DzikaMysz 2014-07-04 23:31 / Łączenie tematów
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości